Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

zbiornik w Grotnikach


robcio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wędkuje któryś z kolegów na zbiorniku "Krzemień" w Grotnikach? Z tego co się orientuję to woda ta należy do koła PZW w Grotnikach. Ale nie wiem czy obowiązuje tam jakaś dopłata, czy jest to zbiornik ogólnodostępny. Na jakie ryby można tam liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

ostatnio jeżdżąc rowerem po grotnikach zauważyłem ten staw i spytałem na jakich zasadach mozna tam łowić. Masz racje że ten staw należy do PZW ale działacze z grotnik zrobili sobie prawie staw hodowlany. Po prostu sobie go "wydzierżawili" i zrobili "łowisko specjalne" . Zezwolenie to tylko 200 zł :shock: na rok dniówka 15 zł :shock: , na 2 tyg 100 zł :shock: .

To chyba bardziej opłaca sie pojechać nad staw hodowlany . Ten staw jest mały i nie wiem czy go tak bardo zarybiają , prowadzili inny regulamin np. tylko limit 2 leszczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój... ja jak się dowiedziałem że taka jest opłata to omało nie spadłem z roweru ...

jeszcze ten dziadek który sprzedaje pozwolenia to mówł że tu zawsze coś się złapie i rybe można wziąść a nie tak jak np. ciosnach czy innych gdzie trzeba zapłacić ... chyba troche mu sie pomyliło przecież te stawy to pzw ( sądzę że jeszcze są albo ten koleś wydzierżawił ten staw i podszywa się pod pzw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wykupiłem przedwczoraj jednodniowe zezwolenie na wędkowanie w Grotnikach- efekt to kilka płotek i jedno "konkretne" branie na białego robaka. Wprawdzie żyłka 0,14 wytrzymała ale haczyk nr 14 nie dał mi szans przy silnych zrywach ryby i dlatego się spięła. Mógł to być karpik jakieś 3-4 kg... W zbiorniku na pewno jest dużo drapieżnika, co chwila było widać ataki na drobnicę. Następnym razem spróbuję nocnego wędkowania.

Z relacji miejscowych wędkarzy wynika że są dni kiedy nic się nie złowi na tej wodzie a są takie, że w ciągu godziny można mieć komplet ryb. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłaca się wykupywać jednodniowe zezwolenie na ten staw za 15 zł ?? osobiście sadzę że nie , na krzywiu też można nieraz coś zahaczyć że nie da rady wyciągnąć , często tam jeżdżę znam tych co łowią prawie codziennie i trochę się poznałem te stawy . w poniedziałek jednemu urwało cały zestaw drugiemu coś się wypięło - na pewno nie były to małe rybki.

byłem nad tym stawem w Grotnikach z 3 razy i za każdym razem widziałem jak łowili ryby w dziwaczny sposób

raz łowił na same ciężarki które były w takim łańcuszku na haczyku miał robaki i zarzucał jak na spining :shock::shock:

drugi raz facet łowił płotki na spławik żywcowy ze styropianu :shock::shock:

ostatni jak byłem to koleś miał spławik jakieś ciężarki rurkę antysplątaniową z koszyczkiem i to wszystko jako jeden zestaw , wyglądało :lol: to komicznie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

hmmm nie zgodze sie z wami moze opłaty sa duze jak lowi sie od czasu do czasu na tym zbiorniku jego główna zaleta jest to ze dookola sa drzewa co mnie bardzo cieszy bo moza sie "zaszyc" i w spokoju posiedziec nad woda ja jestem członkiem koła i dopłacam 60 zł rocznie za zarybienie ale fakt faktem ze ryby sa jesli o mnie chodzi to zawsze cos zlowie tylko trzeba umiec je wyciagnac a na temat ludzi ktorzy tam lowia nie bede sie wypowiadał bo naprawde niektórzy wyprawiaja niezwykle rzeczy a jesli chodzi o ryby to oczywiscie dominuja plotki jest duzo leszczy i krapii inne gatunki tez sie trafiaja ale w moim przypadku sporadycznie jesli macie jakies pytania na temat zbiornika to pytajcie chetnie odpowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego główna zaleta jest to ze dookola sa drzewa co mnie bardzo cieszy bo moza sie "zaszyc"

Zgadzam się z Tobą Szymonek, zbiornik znajduje się w bardzo urokliwej okolicy. Jeśli mógłbyś coś podpowiedzieć odnośnie połowu drapieżnika (przy którym brzegu najlepiej, jakie przynęty ssztuczne się sprawdzają) będę wdzięczny. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
opłata wynosi prawdopodobnie 150 zł

Zgadza się, ale koło w Grotnikach wprowadziło ograniczenia odnośnie ilości jego członków i w tym roku już nikogo nie przyjmują. Chcącym wędkować w Grotnikach pozostaje więc opłata dobowa w wysokości 15 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczoraj postanowiłem powędkować w Grotnikach i sprawdzić wiarygodność informacji uzyskanych od kumpli o dobrze żerujących tam dużych karpiach. Gdy chciałem wykupić jednodniowe zezwolenie, skarbnik poinformował mnie, że zezwolenia dla osób nie będących członkami koła w Grotnikach będą sprzedawane dopiero od 15 czerwca :shock:

To jest już najzwyklejsze cwaniakowanie i szczyt bezczelności zarazem- zarybić, wyłowić ryby wiosną, a latem zarobić na jesienne zarybienia kosztem "jeleni", którzy wykupią zezwolenia... Moja noga więcej tam nie postanie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bartusiu ty sobie jeżdz tym rowerkiem i nie zajmuj sie rybkami bo jeśli czegoś nie wiesz to lepiej nic nie mówic niż pisac głupoty[bez obrazy] Tam nie ma hodowli ryb my się po prostu składamy po około 150zł kupujemy zarybiamy i sobie łapiemy według naszego regulaminu a cała reszta to juz zależy od wedkarza czy to mu odpowiada czy nie dla nowo wstępujących też jest większa dopłata a jednak chętnych nie brakuje cos w tym chyba jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
gdzie dokładnie leży ten zbiornik

Na głownej drodze Grotnik - Ozorkowskiej, jadąc nią w stronę Ozorkowa na pewno zobaczysz zbiornik, bo prowadzi przez niego most. Chyba, że potrzubujesz informacji jak dojechać do Grotnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Staw o powierzchni 1.7 ha na rzece Lindzie. Zarybiany 700 kg-1 t rocznie. Szczupak, karp, lin, leszcz. Dzierżawa przez PZW Łódź, zarządza koło nr 43 w Grotnikach.

Dojazd: drogą nr 71 jedziemy, potem zjazd na Grotniki i potem w Grotnikach tak jak droga prowadzi i dojeżdżamy do stawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję dane uzyskane w PZW w Łodzi. Nie mam pojęcia, czy one są prawdziwe, ciężko mi to określić. Nie rozmawiałem jeszcze bezpośrednio z kołami zarządzającymi zbiornikami.

Jeżeli macie jakiekolwiek dane na temat tych zbiorników i możecie mi pomóc, to proszę o pomoc, gdyż ułatwi mi to pisanie pracy mgr :) Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Zdecydowałem się dzisiaj skusić na wieczorne wędkowanie w Grotnikach. Ale przeszła mi ochota gdy telefonicznie uzyskałem informację, że dniówka dla zrzeszonych w PZW w tym roku wynosi 30 zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.