Skocz do zawartości
tokarex pontony

Problem z kołowrotkiem (hamulcem) Shakespeare


maciek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,mam problem. Mam kołowrotek Shakespeare pro-am taki czarny (25zl zapłaciłem bardzo dobry :)) ). Odkręciłem dzisiaj to pokrętło od regulacji hamulca,i po złożeniu (identyczny układ podkładek itd...) przy regulacji hamulca nie ma trzasku (przy przekręceniu tego pokrętła właśnie). Co zrobić żeby to naprawić ? Bez tego jest strasznie nie wygodnie ustawić hamulec ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Mam kołowrotek Shakespeare pro-am taki czarny (25zl zapłaciłem bardzo dobry :) ) ).
Domyślam się że ten model ma regulacje hamulca z tyłu, czy tak ?
przy regulacji hamulca nie ma trzasku (przy przekręceniu tego pokrętła właśnie)
Jest to dość częsty defekt (przestawienie pozycji "wąsa" podczas demontażu) występujący w kołowrotkach tego typu po "full serwisie" przeprowadzonym przez wędkarza-mechanika :wink:
Co zrobić żeby to naprawić ?

Zwykle działa to w ten sposób: jest tam taki "wąsik" - metalowa blaszka, która jednym końcem przylega do wewnętrznej ząbkowanej strony nakrętki - precyzera.

Krótko - jak kręcisz pokrętłem, blaszka ta "chrobocze", ocierając się o wewnętrzną karbowaną/ząbkowaną powierzchnie pokrętła - wydając charakterystyczny dźwięk tykania.

Będziesz musiał zdjąć to pokrętło i nagiąć tą blaszkę tak by przylegała (po złożeniu) do wewnętrznej ząbkowanej powierzchni pokretła.

Gdyby się okazało, że udało Ci się przypadkowo złamać końcówkę tej blaszki, można to dorobić (wyciąć zwykłymi nożyczkami) np. z puszki po piwie...

Bez tego jest strasznie nie wygodnie ustawić hamulec ;/

kwestia przyzwyczajenia, da się bez tego żyć :idea: , Najważniejsza w kołowrotku jest terkotka obrotu szpuli :mrgreen: bo dzięki niej słychać długość, szybkość i płynność odjazdu walczącej ryby.

Ps. Jakbyś miał problem wrzuć tu zdjęcia, rozebranego kręciołka zobaczymy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.