Skocz do zawartości
tokarex pontony

Boczny trok


keri

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 351
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
Ja mam zamiar spróbować właśnie tej metody ale niewiem jakiego kija użyć?

Witam wszystkich.

Łowię na troka już ładnych kilka latek. Od 3 lat posiadam do tej metody wędkę KONGER MAXIM TWIST 240cm 2-12g. Jak do tej pory to najlepszy sprzęt do tej metody w rozsądnej cenie (jak dla mnie) jaki miałem w łapach, a miałem ich sporo :)

Główne zalety, oczywiście wg mnie :

-bardzo lekka, chyba coś około 128 gram,

-krótki dolnik (dla niektórych może to być wada)

-niesamowita czułość, szczytówka pokazuje brania bardzo dobrze, ale to co czuć "w ręku" to po prostu poezja, po wyczuciu tej wędeczki można łowić z zamkniętymi oczyma :)) i nie mówię tutaj o czuciu brań małych okonków bo kto łowi na troka, wie że wala one zazwyczaj w przynętę bez opamiętania, mówię o czuciu zassań dużych garbusów, nigdy jeszcze żadna wędka w tej materii nie dawała mi tyle satysfakcji :)

-nie gubi ryb, praktycznie nie zdarzają się spięcia okoni, co spotykało mnie przy innych wędkach,

-moc, 3kg sandacze czy szczupaki przy dobrym kołowrotku i pomyślunku łowiącego nie mają większych szans, warunek: sandacza trzeba dociąć nawet kilka razy z dokręconym hamulcem, przy szczupaku trzeba mieć fart (nie stosuję przyponów do troka) :))

-jest mocna w sensie takim, że upadłem z nią raz czy dwa, zahaczałem o gałęzie, itp a ona dalej jak nowa :)

Jedno małe "ale", pojawiła się nowa seria tych wędek, wypust 2009 zdaje mi się. Nie mam pojęcia czy też są tak udane. Kupiłem takową Ojcu i mówił że jest ok, ale osobiście jeszcze nie miałem okazji jej przetestować.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz łowiłem metodą bocznego troku i bardzo mi się to spodobało. Efekt kilka okonków +\- 15cm i mały sandaczyk koło 17cm. Brań sporo i o dziwo czuć je bardzo dobrze na wędce 5-25g, co było dla mnie sporym zdziwieniem. Tylko ten trok z przynętą owija mi się wokół troku z obciążeniem. Macie na to jakiś sposób? Nie stosuję żadnych krętlików.

1 Zastosuj grubszą żyłkę na trok z obciążeniem.

2 Kup nową żyłkę, ta którą masz może być już mocno poskręcana, osobiście wymieniam przy tej metodzie żyłkę 3-5 razy w sezonie w zależności od jej jakości, kupuję raczej tańsze żyłki gdyż łowię na bardzo "zaczepowym" łowisku ale za to częściej je wymieniam.

Jak wiążesz zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Hej.

Mam pytanie do sposobu wiązania artecha z tego obrazka:

rysunek_130.jpg

Czy element oznaczony jako krętlik to taki potrójny krętlik z metalowym przedłużeniem?

trojniki.jpg

Jeżeli tak to czy zamiast takiego trójnika można dać zwykły krętlik i zblokować go stoperami z dwóch stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

a ja uzywam jednego najmniejszego krętlika z agrafką na koncu zyłki głównej i dopinam do niego przygotowane wczesniej odcinki żyłki z ciezarkiem i haczykiem zakonczone najmniejszym krętlikiem. W zasadzi enie mam problemów z plątaniem i szybką zmiana zestawu np na klasyczny spinning. Dla porównania zrobiłem kilka razy trok klasyczny bez uzycia złomu z czystego węzła na żyłce i wyniki miałem podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

adam-opole"]Lekko odkopie temat, oglądając różne zdjęcia na temat bocznego troka zauważyłem że czasami oliwka jest na żyłce głównej a czasem na ( tej bocznej czyli troku) jak to ma się do plątania oraz do wyczuwania brań?

Witaj - jest kilka metod, aby zrobić sobie troczka, ja z reguły do żyłki głównej (np.0,18) stosuje trójdzielnik, gdzie na tym trójdzielniku robie krótki przyponik 10-20cm do której wiąże ciężarek(tutaj stosuje grubsza, wiadomo zaczepy-0.20) i obok tego długi przyponik gdzie powędruje prynęta(tutaj żyłeczka 0.14-0,16) np. długość 60-90cm. Ten sposób rzadko się plączę, prawie nigdy! Inny sposób to do główej 0,18 ucinasz sobie sporą część żyłeczki 0,16 z pomocnej szpulki i robisz supełek i ucinasz i szafa gra, ale ten sposób dość często się plącze... Brania są przy obu sposobach, ale większą ilość rybek/brań zaobserwowałem stosując trójdzielnik do bt.

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam-opole"]Lekko odkopie temat, oglądając różne zdjęcia na temat bocznego troka zauważyłem że czasami oliwka jest na żyłce głównej a czasem na ( tej bocznej czyli troku) jak to ma się do plątania oraz do wyczuwania brań?

Witaj - jest kilka metod, aby zrobić sobie troczka, ja z reguły do żyłki głównej (np.0,18) stosuje trójdzielnik, gdzie na tym trójdzielniku robie krótki przyponik 10-20cm do której wiąże ciężarek(tutaj stosuje grubsza, wiadomo zaczepy-0.20) i obok tego długi przyponik gdzie powędruje prynęta(tutaj żyłeczka 0.14-0,16) np. długość 60-90cm. Ten sposób rzadko się plączę, prawie nigdy! Inny sposób to do główej 0,18 ucinasz sobie sporą część żyłeczki 0,16 z pomocnej szpulki i robisz supełek i ucinasz i szafa gra, ale ten sposób dość często się plącze... Brania są przy obu sposobach, ale większą ilość rybek/brań zaobserwowałem stosując trójdzielnik do bt.

powodzenia!

Witam.

Ja z kolei nigdy nie stosowałem trójnika,zawsze na żyłce głównej robię trok dla ołowiu i przynęty.Łapie na 0,12mm dragona,teraz kupiłem stroft 0,10mm,niedługo użyje jej w akcji.Jak łapałem tym sposobem (bez trójnika)to miałem nie więcej niż 5 splątań w zeszłym roku....

Z ciekawości spróbuję..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja łapiąc na boczny trok stosuje zyłke 0.12

wiąze wezeł podwojny jak do przyponu

ktory potem rozcinam w 3/4

do ktorszej mocuje ciezarek do dluzszej czesci gumiak:)

na ogół niechce mi sie bawic w dokrecanie z innych zylek trokow

wada mojego rozwiazania jest wykonczenie zylki po sezonie jak nie wczesniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinMistkowsk

Witaj - jest kilka metod, aby zrobić sobie troczka, ja z reguły do żyłki głównej (np.0,18) stosuje trójdzielnik, gdzie na tym trójdzielniku robie krótki przyponik 10-20cm do której wiąże ciężarek(tutaj stosuje grubsza, wiadomo zaczepy-0.20) i obok tego długi przyponik gdzie powędruje prynęta(tutaj żyłeczka 0.14-0,16) np. długość 60-90cm. Ten sposób rzadko się plączę, prawie nigdy! Inny sposób to do główej 0,18 ucinasz sobie sporą część żyłeczki 0,16 z pomocnej szpulki i robisz supełek i ucinasz i szafa gra, ale ten sposób dość często się plącze... Brania są przy obu sposobach, ale większą ilość rybek/brań zaobserwowałem stosując trójdzielnik do bt.

powodzenia!

Mam identyczne spostrzeżenia,na trójniku jest lepiej z tym,że ja przeważnie robie troka na gumy 5-7cm na pletce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko zależy od miejsca, sa takie gdzie sprawdzaja sie duze twistry bo i okonie sa 30+ i tutaj tez glebiej i paleczka 20gram, ale sa i takie lowiska gdzie biora tylko na 2-3cm paproszka-plemnika i na nic innego ale siadaja glownie 10-25cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinMistkowsk

Mój troczek jest raczej szczupakowy,czasami się zdarza,że szczupły odprowadzi wahadło,obrotówkę lub gumę pod same nogi,jeśli trafi mi się taka sytuacja to próbuje go trokiem przechytrzyć i kilka razy się udało :)

Duże okonie najczęściej łowie na ukleje ze spławika ale to tak po za konkursem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej próbie bocznego troku. Złożyłem zestaw o nazwie StoperBetaTest , projekt własny. Zestaw jest o tyle fajny że za pomocą tej cwanej agrafki szybko zmieniam różne konfiguracje troków, dłuższy, krótszy, cięższy, lżejszy. Wszystkie na bazie oliwki z igielitem, zabezpieczone grubym węzłem tak by łezka się nie ześlizgnęła, a węzeł zaklinował w igielicie. Sam zestaw rzadko się plątał, a im bardzie schowany hak w gumie, tym mniej się plątało. Efektem były 4 okonki w 1 godzinę testowania. Odległość między trokiem a gumą około 100 cm :) pozdr http://imgur.com/CwaYNqn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie trochę przyskąpiłem i zakupiłem sobie spory arsenał woblerów używanych dobrej klasy , tylko jest jeden problem woblemy są pływające lub płytkoschodzące a ja łowie w miejscach gdzie najlepiej jakby schodziły na głębokość min 2m podobno jedyne sensowne wyjście to boczny trok stosował ktoś coś podobnego.Podobno w przypadku woblerów usuwa się jedną kotwice ostatnią zmienia się na 2 rozmiary większą a wiąże się do krótszego odcinka. Tak ,żeby ciężarek szorował. Jakie wy macie doświadczenia i patenty z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Był temat bocznego troku rozkminiany co najmniej 10 tys razy. Boczny trok czyli oliwka czy tam o innym kształcie ołowiany ciężarek, ciągnąc go po dnie mąci wodę, przez którą chwilkę później przepływa nasza docelowa przynęta. Niekoniecznie zestaw jest cięższy, bo kosztem ciężarka, możesz odciążyć gumę, zakladając do niej standardowy haczyk. Patentów jest na to 3000 albo i więcej, kazdy boczny trok wg własnego pomyslu może zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.