Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Boczny trok


keri

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 351
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Poczytałem sobie o bocznym troku i sam wczoraj spróbowałem ale jako że to był mój pierwszy raz :razz: to mam jeszcze kilka pytań.

1) Czy kolor żyłki ma jakieś znaczenie

2) Czy lepiej stosować zyłkę fluo?

3) Jak wiązać przynętę czy może bezpośrednio do żyłki czy może być agrawka. Bo jeśli bez agrafki to zmieniając przynetę jest tochę kombinacji jak to rozwiązujecie.

4) Jak zakładacie rippera bądż twistera np. 7cm i większe to czy na samym haku czy na główce

Narazie tyle jak coś mi się przypomni to dopiszę.

Acha jak wyglądają brania okonia jak je odróżnić od zawady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: a czy ktoś poznał wszystkie tajniki okonia to bardzo tajemnicza ryba i zmienna brania są różne od bardzo gwałtownych szarpnięć do przytrzymania a nawet odprowadzania przynęty na doś długą odległość . ja wiąże bezpośredno bez agrafki , jak założysz na główke to pamiętaj przynęta schodzi na dół bez główki przynęta utrzymuje się na wysokośći zbliżonej do dł. przyponu z obciążeniem .

Co do żyłek różne zdania są ja stosuje kolor obojętny niewidoczny dla ryb pamiętaj żę okoń jak i sandacz są wzrokowcami okoń potyrafi pływać wkoło przynęty i po nawet paru minutach dopiero zatakować albo nie :mrgreen::mrgreen: .Okoń uważany jest za bardzo agresywną rybe ale w stadium młodym jak osiąga dł ponad 35 cm staje się łowcą o bardzo wyoszczonym zmysłem nauki . Poprostu mojim zdaniem nieidzie poznać do końca wszystkich sztuczek okonia :mrgreen::mrgreen: i za to kocham łowić te RYBKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładacie rippera bądż twistera np. 7cm i większe to czy na samym haku czy na główce
do każdego ripperka na bocznym troku dodaję jakąś śrucinę lub zakłagam ripperka na małą główkę ponieważ bez tego ripper wpada w ruch wirowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

pic02127fh9.jpg

Czy długość tego paproszka to 2 cm (czyli bez ogonka), czy 3,5 cm (z ogonkiem)?

Dlaczego pytam?

Sprzedawcy (internetowi) podają różne długości. Czy jest jakaś zasada lub niepisana umowa podawania długości twisterów?

Jeżeli przyjmę długość z ogonkiem to czy do bocznego troka ( połów okonka ) używa się większych twisterków niż 3,5cm i 5,0 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- ja do połowu na boczny trok używam generalnie żyłki ale w trudniejszych łowiskach

stosuję też plecionkę.Przy żyłce sprawa jest prosta-długa pętla przecięta w zależności od potrzeb, im słabsze brania tym dłuższy odcinek z przynętą, haki to proste z oczkiem, moimi ulubionymi są Kongera w kolorze ciemnym i czerwonym no i nie są drogie. Przy plecionce koniecznie zakładam krętlik, długości przyponu z żyłki j.w.Do niedawna moim ulubionym ciężarkiem była łezka o różnych gramaturach od 5-12g ale ostatnio stosowałem sople o podobnej gramaturze i nieco większe. Zawsze przy przynęcie daję maleńką śrucinę taką do 1g

Prowadzenie przynęty jest bardzo różne od wleczonego z przerwami do bardziej agresywnego

opadu, ale generalnie przy słabych braniach trzeba dużo kombinować okoń nie lubi monotoni

często bywa że brania ustają a wiem że ryby tam są, wystarczy zmiana tempa prowadzenia przynęty i wszystko zaczyna się od nowa. Moim zdaniem okoń jest rybą wymagającą i od inwencji wędkarza zależy sukces w jej połowie.Przynetami są głównie paproszki oraz tej samej

wielkości riperki Mansa w kolorze plexi z brokatem, a kolory twisterków to od motorka przez

całą gamę barw klasyków na denaturacie kończąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy hamulec na maxa ustawiasz :shock: , hamulec ma powodować brak zerwania żyłki, ustawiamy do wytrzymałości żyłki nie mocniej . Ja mam ustawione tak aby zacięcie było pewne i w czasie zacięcia kołowrotek oddał troche żyłki , masz wtedy komfort łowienia i holu ryby . Dokręcić zawsze można w czasie holu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że jak łowimy okonie hamulec ustawiamy na maxa,
Hamulca w metodzie spinningowej i pewnie nie tylko nigdy nie ustawiamy na maxa, tak jak podpowiedział ci jeux :
Dokręcić zawsze można w czasie holu
I z miękką szczytówką a nie "kijem od szczorki" :lol:
W kijach tzw okoniowych z cw do 10-12g raczej nie znajdziesz "kija od szczotki" ja przynajmniej nie spotkalem sie ani nie słyszalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulec ma powodować brak zerwania żyłki, ustawiamy do wytrzymałości żyłki nie mocnie

Witam. Nie przeczytałem wszystkiego, ale zdaje się, że chodzi o łowienie okoni, dokręcanie hamulca itd. Złowiłem dwa medalowe - 41 i 45 cm. Wskutek mocno dokręconego hamulca, przy energicznym zacięciu, oba miały w pysku dziurę, w którą mogłem włożyć palec. Polowałem na sandacze, więc zaciąłem z życiem - cud nad Wisłą i bąbelki, że żaden się nie wypiął. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskutek mocno dokręconego hamulca, przy energicznym zacięciu, oba miały w pysku dziurę, w którą mogłem włożyć palec.
dokładnie tak gdyż okoń ma bardzo ( chyba najbardziej ) kruchy ryjek :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam pytanie..

Co ma dać boczny trok? Nielepiej ciężarek dać normalnie jak na zestaw na grunt?

pozdrawiam

ps. możecie napisać jaka odległość powinna dzielić haczyk z np. twisterem od ciężarka(bocznej żyłki na której jest ciężarek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.