Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pogoda i pora dnia


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Było już dużo mówione na ten temat ale dobra ;)

Pora dnia : Ja najlepsze wyniki miałem w kilku fazach dnia a mianowicie od 4-6 czy 7 nastepnie od około 10-13 oraz późnym wieczorem 22-23 , oczywiście wszystko to zależy od łowiska , z tego co opisałeś myśle że karp zaczyna żerować dosyć rano ponieważ jak powiedziałeś staw jest płytki , toteż woda szybko się nagrzewa.

Pogoda : Najlepiej jeżeli pogoda jest ustabilizowana od kilku dni . Np idziesz na ryby w sobotę a od środy już temperatura wynosi 15 do 20 stopni oraz nie pada deszcz. Wtedy jest dobrze i nie musisz się martwić że przyczyną twoich niepowodzeń (odpukać :D ) jest pogoda. Kiepsko będzie np wtedy kiedy od 3 dni świeci słońce a w dzień kiedy wybierasz się na ryby od rana pada deszcz. To jest moje zdanie i moja teoria , jak ktoś sie niezgadza to zapraszam do dyskusji ;)

Moja rada :

Zanęć sobie z tydzień gotowaną pszenicą(ja biore od rolnika za grosze) do tego kukurydza ( od innego rolnika też za grosze :D ) w miejscu gdzie będziesz łowił . Następnie wybierz się z samego rana (tak jak opisałem to wcześniej) i opisz nam wyniki ;)

Pozdrawiam !! 3maj się i Połamania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomcio niebardzo czaje żart :D , wytłumaczysz ? xDDDD
Wiosenny poranek w roku 2010 :mrgreen::wink::lol:
Są tam małe karpie do 0,5 kg

Jaka pogoda jest na nie najlepsza i jaka pora dnia??

Chodzi o to, żeby dać tym dzidziusiom czas na osiągnięcie jakiegoś bardziej przyzwoitego rozmiaru. :lol::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz nam wyniki

w poniedziałek wyciagnalem jednego malucha 35 cm ok. godziny 17 i w srode kolejny ok 12.30 i miał 41 cm.

Chodzi o to, żeby dać tym dzidziusiom czas na osiągnięcie jakiegoś bardziej przyzwoitego rozmiaru.

karpiki wpuszczone były dwa lata temu dla tego takie małe... Ale za to jakie waleczne xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpiki wpuszczone były dwa lata temu dla tego takie małe... Ale za to jakie waleczne

To znaczy że staw nie jest zbyt żyzny. W dobrych warunkach (wcale nie hodowlanych) karp 25 cm wpuszczony w kwietniu jest w stanie osiągnąć przyrost do 20 cm we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :P , już rozumiem panowie ;) , a ja proponuje wpuscic tam 2 szczupaki , i dokladac tylko co miesiac 5kg karasia . A za 5 lat będziesz się cieszyć ze sporego drapieżnika xD

Ps: jak tak zrobisz to daj znać za 5 lat gdzie jest ten stawik , to wpadne :DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.