Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

W najnowszym numerze lokalnej prasy, nie pamiętam tytułu, ale chyba informator , czy tygodnik ząbkowicki, jest artykuł o odłowach "kontrolowanych" na Topoli i Kozielnie przez PZW Wałbrzych. W sumie nic z niego nie wynika czy zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje, jedyny deseń artykułu to oburzenie wędkarzy. Osobiście uważam, że ktoś powinien się temu przyjrzeć dokładnie i zarządać wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem Tak PZW ZŁODZIEJE POLSKIEGO WĘDKARSTWA !!!!

Teraz zarybiają stawy i takie tam karpiem i jak zaczyna brać to łowią ile się da I MIEJSCA NIE MA siedzą non stop kontroli żadnej !

Czy ktoś słyszał aby zarybiali Topolę ?

NIE !

bo teraz odławiają z Topoli na inne stawy

Skład PZW kto tam siedzi jak idziecie opłacać karty same dziadki nic nie robią tylko w karty grają taka jest prawda

co było w latach 70 i 80 a nawet 90 ryb mnóstwo gdzie nie pojechałeś połowiłeś a teraz zarybiają małymi boleniami albo płotkami Panowie trzeba trafić na jeden dzień w roku kiedy bierze ryba aby była kolacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na Bartnikach też łowią piękne karpiszony. Ale to fachowcy. Ja niestety klepię amatorkę, takie tam hobby :razz: jak wielu z Nas. :wink:

Duże ryby wpadają z przypadku. Osobiście wolę większą intensywność brań, niż czekanie na to jedno uderzenie.

U karpiarzy jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dziś pierwszy wypad na rybki w tym roku. Wybór padł na Topole - ujście. Niestety totalny brak kontaktu z rybą. Łowiłem bolonką i liczyłem, że chociaż na jakaś drobnicę, cokolwiek na poprawienie humoru a tu totalna bryndza. Po przeciwnej stronie gruntowcy, też bez sukcesów. Zaskoczył mnie natomiast dość unormowany stan wody? Czyżby już wszystko spłyneło? Dla zainteresowanych - Topola już bez lodu. (nie wiem jak bliżej zbiornika Kozielno bo tam już wzrok nie sięga :lol: ). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem do 14 i ogólnie było marnie. 2 płotki. W zasięgu 'słuchu' miałem większość stanowisk na garbatym a usłyszałem głośniej tylko o dwóch rybkach a łowiących pełno.. Może później lub wieczorkiem było lepiej.

Więc na razie tylko ładne słońce.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

A więc dzisiaj 1 raz w tym roku na topoli. Ludzi pełno i ci pseudo karpiarze, dobrze że dalej miejsce było z dala od tej chołoty. Leszcz się trze i nie bierza a jak bierze to baaardzo słabo. Ogolnie do 13.30 pogoda była ekstra aż ty nagle burza ;) zlała mi wszystko i się zawinołem bo nie mialem parasola przeciwdeszczowego. Ogolnie wyjazd udany. Ale na rybe trzeba poczekać az sie wytrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, potwierdzam Twoją relację, moi koledzy z Przyłęku byli na nockę na Topoli od strony taśm z 30 kwietnia 1 maja, złowili 1 leszcza takiego 35 cm i widzięli jak się trze. Trzeba z tydzień poczekać i do boju :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.