Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie z innej beczki. Otóż czy można bolenia łowić wyżej garbatego ? czy ktoś próbował ? jakieś efekty ? gdzie byście się wybrali na bolenia ? nigdy nie złowiłem tej ryby więc chętnie bym spróbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

suhhar, ja biegałem za bolkiem na nysie na wysokości stawów w Bartnikach, jest tam wiele wypłyceń i ogromna kamienista plaża. Efektów nie miałem niestety żadnych, ale bił wówczas drobnicę niemiłosiernie. Problem polegał na niemożności dorzucenia wobka w miejsce gdzie zerował (wpływał za drobnicą na płycizny), można było go dosłownie zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zaproszenie Pilczyk ale za daleko dla mnie. Jarek rzeczywiscie zapomnialem ze tam zakaz spina. Nie znam rzeki w okolicach bartnik ale skoro boleń sie tam spławiał to znaczy ze musi tam byc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, jak byś chciał to nie ma problemu, przyjeżdżasz, rozkładamy namiot przy samej rzece bo można i łowimy, samochód również jest pod ręką. na prawdę piękne miejscówki, także zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technops, w tym roku rozpocząłem sezon 30 marca, ale nie było sięczym pochwalić. Jedynie ostatnio 30 kwietnia na Topoli połowiłem leszcze, tak jak wcześniej pisałem były to takie ok 35 cm i dwa trafiły się takie pod 40 cm (wszystko poszło do wody). Cały czas się przygotowuję na grube leszcze oraz szczupaki......boleń tylko na Topoli :)...Pozdrawiam....acha grube leszcze to łowiłem jakieś 3 lata temu, w tamtym roku złowiłem może max z 5 sztuk, czyli takie powyżej 3 kg. To skromny wynik zestawiając z czasem poświęconym na wędkowaniu i wrzuconej zanęcie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technops nie bądź taki miesiarz :P:P:P

oj tam oj tam :) powiem szczerze, że za miesiąc, półtora zaczynam zabierać wszystko wymiarowe :) gdyż albowiem powstaje staw :P a Pilczyk pytałem jak z tymi rybami w Twoich rejonach bo nigdy na Odrze nie łowiłem ;) Boleń na Topoli to jest śmiech na sali w porównaniu co się dzieje na odcinku od zapory kozielno do powiedzmy ujścia do nyskiego... tam to się woda kotłuje non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechifre mieszkasz w kamiencu i nie znasz Topoli ? ja jakbym mieszkal 500 m od jeziora to bym je znal jak wlasna reke. Nie licz na to ze ktoś ci poda swoja miejscowke i czym neci, trzeba samemu dojsc do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technops, a to sorry nie zrozumiałem w takim razie. Na białą rybę się nie nastawiam na Odrze, choć jest jej sporo, potężne leszcze, sumy, sandacze, bolenie, piękne okonie, w zasadzie każdy gatunek. Osobiście na Odrze spininguję jesienią i zawsze coś tam ładnego wyciągnę :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj na topoli na nocce i nic zerooooo i wujek mój tez nic jedynie po lewej na rogu cos tam mieli po 2 sztuki przyszła burza i skitrałem sie do auta z wujkiem o 2 pojechalismy na kozielno i szok nikogo nie było zadnej zywej dyszy i oczywiscie tez nic nie brało :cry: o 4 rano pojechalismy do niemczy i wpadły 2 karpie 40 i 45cm :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

W sobotę byłem na Topoli w godzinach 7-15 i zabawy miałem sporo.

W sumie 11 leszczyków takich 35-40cm, 2 krąpie po 30cm i 2 płotki, w tym życiówkę 33cm :razz:

Chyba muszę pomyśleć nad waglerem bo nie nadążałem z dwoma gruntówkami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Od rana na półwyspie od strony betonówki bardzo kiepsko, znikome brania z gruntu bez efektów, pogoda prawie leszczowa lekka falka, przy brzegu częste ataki prawdopodobnie boleń ugania się za drobnicą, na "garbatym" przejazdem rano widziałem jakieś leszczyki u kolegów z nocy, ludzi jeszcze mało. może przy zmianie pogody będzie jakaś pozytywna zmiana. pozdrawiam brać wędkarską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały raporcik. Byłem w niedzielę, późnym rankiem (8 do 11) na taśmach i jeszcze jakies brania się trafiały. 3 małe sztuki nie godne uwagi. Sąsiedzi (z nocki lub bardzo wczesnego ranka) trochę nałapali i mieli całkiem ładnego leszcza w siatkach. Do południa juz sporadyczne brania.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja przyznam się, że dopiero zaczynam poznawać Topolę, ponieważ wcześniej ćwiczyłem Pilce, Dzbanowski i Cmentarny i mam je w małym paluszku. Na Topoli łowię zawsze od strony taśm (pierwszy zjazd od Kamieńca). Powiedzcie jak daleko trzeba rzucać i na co tam najlepiej bierze? Ostatnio połowiłem tam sporo leszczy ale takich 35 cm, wszystkie wróciły do wody. Zastanawiam się jak dojechać na przeciwległy brzeg od strony taśm i czy są tam jakieś fajne miejscówki i czy jest jakiś kontakt z samochodem? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, na przeciwległy brzeg można dojechać. Z Topoli kierujesz się na Błotnicę a z Błotnicy na Kozielno. Zaraz po wyjeździe z Błotnicy skręcasz w lewo i szutrową drogą dojedziesz na parking przed wałem. Co do miejscówek to po wyjściu na wał po lewej stronie masz ciekawą płyciznę a po prawej głębszą wodę. Jak tam jest teraz z rybami to nie wiem, to już musisz sam sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.