Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

jareksm2, przy brzegu od strony taśm - dzisiaj też się tłukły. Na ujściu obozowisko, 5 przyczep campingowych i pełno aut więc się tam nawet nie pchałem bo nie lubię tłoku.

Pilczyk, dzisiaj jeszcze zobaczyłem że jest możliwość dojechania na Topolę pomiędzy wsią Topola a Błotnicą. Tutaj taka mapka poglądowa tych dwóch dojazdów:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/414d307530f6aeae.html

Dzisiaj na taśmach trafiły mi się dwa leszczaki na kanapkę z kukurydzy i białego robaka. Ponoć lepsze efekty mieli na pinkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na topoli od garbatego ludzi tłumy myślałem ze jakiś festyn lub zawody he he w siatce po kilka leszczy od czwartku i nie moglem się powstrzymać żeby zrobić zdjęcie

ps. dobrze ze dałem sobie spokój z topola :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj z kolegą od drewnianego, myślałem ze będą tłumy a tam tylko 2 auta SZOK :) rano trochę zimno ale sie rozpogodziło i było super do godz 13 wtedy zaczął wiać wschodni wiatr brania byly jedno na godzinę ;) z gruntu praktycznie nic nie brało (chyba ze skubał maly leszczyk) za to na spławik połowiłem ale nie napisze co ;) pozniej pojechalismy na garbaty zobaczyc ile wiary i rzeczywiscie cały parking. Kempingi itp. masakra nigdy tam nie pojade posiedziec. Acha woda spadła szkoda ze ryba sie tarła a oni wode spuscili. Ciekawe czy sie cos wykluje. Moze we wtorek pojade z ojcem to dam znac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem z ojcem na Topoli od strony taśm. Zaczęliśmy łowić gdzieś koło 10:00. Zanęciłem pod tyczką na 11 metrze, ojciec w podobnej odległości pod batem. Pierwsze wstawienie zestawu i malutki boleń melduje się na haku. Potem cisza. Po pół godzinie spławik znika pod powierzchnią zacinam i guma 0,8mm wyjeżdża na 1,5m. Po chwili w podbieraku widzę piękną płoć (tak na oko ze 35cm). W 10 minut doławiam jeszcze 2 płocie takich rozmiarów i donęcam z kubka 2 kulki i brania ustają, jakby płociom przeszkodziło donęcenie. Po jakichś 15 minutach od donęcenia zaczynają się brania u ojca. Wyciąga 4 sztuki (wszystkie podobne wielkościowo do moich) i nagle cisza. Po godzinie bez brania mam w końcu kolejną ładną płoć. Do godziny 14 wyciągam jeszcze 2 sztuki pięknych płoci. O godzinie 14 koniec łowienia. Wszystkie ryby wróciły do wody.

PS. Grunciarze z rana (albo w nocy) coś połapali bo siatki mieli w wodzie. Koło nas koło godziny 13:30 jeden z wędkarzy wyciągnął ładnego leszcza na kukurydze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrianos tez byłem z ojcem wczoraj ale od drewnianego i efekty słabsze bo po 2 płocie ładne i jeden leszczyk i to wszystko. Brania słabe, drobnicy nie widac, nawet bolenia. Koleś co był na nocce miał 1 duzego leszcza, mowil ze bardzo slabe brania, ledwo do zaciecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Powiedzcie czy na garbatym gania boleń?? namówiłęm wujka zeby kupił sobie w koncu spininga i chce go zabrac zeby troche porzucał i tak mysle o garbatym bo tak sie mnie pytał gdzie można bolenia złowic. czy Moze lepiej na elektrownie za kozielno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Powiedzcie czy na garbatym gania boleń?? namówiłęm wujka zeby kupił sobie w ...quote]

Przy taśmach też się rzucał wczoraj, może nie tak często jak czasem lubi walić ale co jakiś czas się pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info ale nie stety a moze stety :cool: narazie jedziemy na biały kościół polatac po dwóch stawach za szczupakiem lub sandaczem ale za tydzień napewno uderzymy na garbaty. osobiscie wolałbym na tame za kozielnem ale te ciołki nie maja wykupionego opolskiego tylko ja wiec jeszcze poczekam,sam tam kiedys uderze :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj za boleniem na topoli i efekty na minus 3 urwane gumy i nic poza tym. Ludzie mieli po 1 leszczu i to wszystko w nocy nic nie brało tym co siedzą na garbatym. W ogole na garbatym to juz miasteczko obozowe sie zrobiło. Ogolnie to wszędzie lipa z ryba i woda wszedzie niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suhhar to mnie nie pocieszyłeś. W tym roku na Topoli i Kozielnie kombinują z wodą, niski stan i ryba idzie w jezioro. Byłem raz od wioski i efekty bardzo mizerne, to nie to samo co przed laty. Chciałem jechać w niedzielę, z grillem, kobitą i oczywiście wędkami, ale chyba odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rano biorą bo nad wodą byłem dopiero o 10.30 . Brania zaczęły się od 13.30 i do 16.30 później to nie wiem bo na mecz pojechałem. Bolek ładnie bił i to z 2m od stanowiska gdzie siedziałem. Chodziło kilku spinningistów ale rezultatów nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.