Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam.W dniu wczorajszym wedkowalem na Topoli od strony tasmociagu.Efekt duzo malych leszczy i okoni oraz jedno branie na biale robaki nie do utrzymania podejrzewam ze mogl byc to karp.Zadziwiajacym zjawiskiem byly ogromne stada oczukujacych pod powiechrznia duzych ryb.Nikt z wedkujacych nie umial odpowiedziec jaki to gatunek.Bolenie?Leszcze?Łowie na Topoli od dawna i pierwszy raz spotykam sie z takim zjawiskiem.Jesli ktos wie cos na ten temat prosze o odp na forum.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W dniu wczorajszym wedkowalem na Topoli od strony tasmociagu.Efekt duzo malych leszczy i okoni oraz jedno branie na biale robaki nie do utrzymania podejrzewam ze mogl byc to karp.Zadziwiajacym zjawiskiem byly ogromne stada oczukujacych pod powiechrznia duzych ryb.Nikt z wedkujacych nie umial odpowiedziec jaki to gatunek.Bolenie?Leszcze?Łowie na Topoli od dawna i pierwszy raz spotykam sie z takim zjawiskiem.Jesli ktos wie cos na ten temat prosze o odp na forum.Pozdrawiam wszystkich.

Te ryby to duże leszcze obserwowałem to w tym i w zeszłym roku. A dlaczego tak pływają to nie wiem . Natomiast wiem jedno ,że wtedy nie biorą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem w sobotę na Topoli od strony taśm. Wędkowanie rozpocząłem o 5 rano a zakończyłem o 11. Zero brań i tak jak patrzyłem po innych wędkarzach tez nikt nic nie zacinał. O godz. 11 ludzie poprostu zaczęli masowo opuszczać Topolę, zostało kilka osób które raczej z wędkarstwem nie mają nic wspólnego (koce, materace, grill).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu połapałem kilka sztuk leszcza powyżej 50 cm od strony taśm. Na garbatym tylko słyszałem, że ciągle się napierda........lają o miejsca i generanie to raczej komercja niż wędkarstwo. Pozdrawiam prawdziwych kolegów wędkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

siema ! byłem wczoraj na topoli od drewnianego i napisze krótko ani brania na grunt czy na splawik. Bylem z ojcem sam ani jednego auta, pozniej jakis koles przyjechal widzialem na zywca lowil. Od tasm bylo z 15 osob ale nie wiem czy cos lowili. Na łodce bylo 2 i widzialem ze cos wyciagli i na agrafke i cos juz mieli wygladalo to na okonie, chyba ze jakies niewymiarowe sandaczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476 byłem na Topoli z ojcem na nocce od strony taśm z piątku na sobotę 07/08 ani wieczorem ani rano nie było nawet śladu bolenia. Nastawiliśmy się na leszcza, gruntówki z koszykiem, generalnie bardzo słabiutko : dwa leszczyki wielkości dłoni i jeden ok 40cm. Trzy brania - trzy ryby. Sporo nęciliśmy i nic, akurat tej nocy troszkę pogoda się załamała i zaczeło lać co niewątpliwie miało wpływ na nasz wynik :lol:

ps. cisza i spokój ani żywej duszy - można spokojnie posiedzieć tylko żeby jeszcze trochę połowić i byłoby super (wyłączony taśmociąg pozwala poczuć się jak nad jeziorem a nie w kopalni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj czli w ostatnią sobotę na Topoli od strony taśm. Pierwsze zestawy poszły do wody parę minut po szóstej. Wędkowałem do godziny 12.30 bo później zaczęło strasznie wiać. Pochwalić się w zasadzie nie mam czym. Złowiłem 7 leszczy z tego samego rocznika bo wszystkie oscylowały ok 30 cm. Odzyskały wolność z moim namaszczeniem, że mają podrosnąć i w przyszłości ponownie atakować moją przynętę :lol:

Trochę syfu na tej Topoli, butelki po piwie, papierki, przykre to, że są takie kanalje, że nie sprzątaja po sobie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.W dniu dzisiejszym odbyly sie na Topoli zawody gruntowe kola z Zabkowic Sl.Trwaly od godz.9 do 13.Udzial bralo 21 zawodnikow.Wyniki byly tragiczne.Kto lowil na ochotke mial jazgrze lub okonki rodzynkiem byl 1 leszcz wielkosci dloni.Odradzam wedkowanie w tym zbiorniku bo na chwile obecna wyniki nie sa rewelacyjne.Pozdrawiam serdecznie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! w tym roku na topoli była straszna bryndza maskara kilka większych płoci i to wszystko, ani jednego leszcza. A co z kozielnem przecież tez tam jest zbiornik i ryba i co ani jednego postu o rybach z kozielna. Cos ten rok jakiś nie udany. Dziwne bo na topoli ryba jest tak mówią ci co pływają z echo i widza stada leszczy ale pływają na środku zbiornika i pol wody. Sporadycznie podpływają pod brzeg i czasem ktoś coś złowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez ten rok na topoli zlapalem 1 szczupaka i sandacza z lodzi kolo 8 leszczy takich50/60 i jednego sazana 4kg to dla mnie te jezioro to nie jest bryndza

szczerze powiem, że to żadna rewelacja. 8 leszczy 50-60 to połów dzienny na ujściu nysy. 1 szczupły i 1 sandał - to wynik, który często zdarza się na jednym wypadzie na spin.

Więc chyba jednak bryndza. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Jarek masz rację :), ale jak Ci powiem, że przed powodzią w 97 jeszcze jako łepek na ujściu razem z ojcem przez weekend mieliśmy 204 leszcze :D to na topoli 20 lat łowienia :D z tego pamietam, że dwa wiadra zabraliśmy do domu. Teraz nie mam pojęcia ile to 2 wiadra leszcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na topoli w tym roku z kilka razy i powiem ze byli wędkarze co wrzucali tony zanęty itp i łapali kleszcze a nie leszcze i jeszcze te bydło z rejestracjami DKL DDZ DWR[nie obrazajac prawdziwych wedkarzy] tzw głodna Litwa biorą wszystko co popadnie bo KOT nie ma co jesc ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze Toba sam jestem z DKL ale na topoli nie złowiłem w tym roku wymiarowego leszcza tzn dla mnie wymiarowego takiego powyzej 35 cm a malych to moze z 4 zlowilem ale to na wiosne. Raz mi kumpel z wedkarskiego opowiadal ze malo co u niego sie pobili w sklepie jak jeden dziadek dojebal ze nałapał leszczy na ujsciu topoli a wedkarz obok sie go pyta co pan z tym zrobił a on ze sąsiadą rozdał a reszte dla kotów bo ma duzo. No japier... sam bym chyba nerwowo nie wytrzymał. Technops tez pamietam te czasy za 10-12 lat temu jak z bratem jezdziłem na ujscie otmuchowa leszcze takie po 30 cm sie wypuszczalo a wieksze zabierało siatka byla tak ciezka ze ciezko bylo podniesc wybieralismy 10 najwiekszych a reszta spowrotem do wody. To były inne czasy i nie było takiej presji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.