Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam, brania dziś nawet regularne ale ryba mała i średnia (taśmociągi). Przede wszystkim u większości to był jaź. Wyglądało, że sprawniej szło ze spławika.

U mnie jazie i okonek, ale znacznie więcej brań niezaciętych z feederka.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj, jakoś się wyrwałem po południu, ale było cienko (jazik, ukleja). I mimo ze siatki byly w wodzie to niewiele mieli i narzekali na brania chyba wszyscy.

Wygląda ze jest dość zmiennie bo na brania w niedzielę nie narzekałem.

Proponuje tytuły do prasy :-)

"Ukleja krolową Topoli" , "Rekord Polski ukleji na Topoli", "Czy są tam jeszce ryby"

Może niedługo będzie lepiej..

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W sobotę byłem na Topoli od strony taśm. Posiedziałem tak od 5.30 do 11.00 i chwalić sie raczej nie ma czym, jeden leszczyk 35 cm oraz cztery jazie takie w granicach między 25 a 30 cm. Ludzi sporo, do siaty walą wszystko co się rusza. Obok mnie gość złowił 10 cm okonia i nagle rozwinął 5 metrową siatę i wpuścił do niej tego bidnego okonka. Syf na Topoli, że człowiek ma wrażenie, że łowi na wysypisku śmieci, żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nysa naniosla po zimie syfu co zrobić. Woda duża i wszystko pływa ale ja jak byłem ostatnio to w okolo siebie posprzatalem bo i tak nic nie bralo wiec jakby kazdy wedkarz siedziacy co 10m to zrobił to brzeg byłby czysty ;) z tego co wiem to Służby z Topoli z kopalni co roku sprzataja brzegi pewnie czekaja aż woda opadnie. To że ludzie wszystko biora to wiem sam byłem świadkiem leszczyka wielkości dłoni ale gość ostro do siaty pakuje tylko pytanie po kiego ch....? czyżby to był chwast ?? ręce opadają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w sobotę za taśmami od 7 do 16. Wynik jak dla mnie zadowalający, była zabawa.

Efektem było ok 15 leszczy 20-35cm, krąpie 6szt. 20-25cm i ok 15szt. jazi w rozmiarach 20-30cm z czego chyba tylko 4 miały wymiar.

Ciekawy jednak jestem efektów z nocy.

Było sporo ludzi ale większość po 2h łowienia zwijało się o kiju.

Z ciekawostek...

Podczas majówki na stawach w byczeniu wyholowano suma 60kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałem suma na żywo ?? Niestety nie ale nie ukrywam, że bardzo bym chciał.

Informację mam z tzw. pierwszej ręki czyli od osób, które tą właśnie rybkę złapali. Jutro będę widział zdjęcia.

Mógłbym dodać nawet na jaką przynętę został złowiony ale ...

... co ja tu będę komu udowadniał :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarcik żarcik.

Retroper, może wstaw jakieś zdjęcie , oczywiście jeśli będzie się nadawało.

Z drugiej strony, tyle razy były opinie o tym ile duży sum podjada że może czasem przydałoby się takiego wyciągnąć na filety (poza okresem) bo akwen nie za duży.

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.