Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend miałem przyjemność spławikować od taśm i powiem ze lipa. Jakieś pojedyncze jazie i sporadyczne leszcze w Niedziele. Widziałem tez sporo jednostek na wodzie i chciałem zapytać może tam coś się działo? Woda kryształ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeśli chodzi o Topole to najlepiej iść sie w weekend najeb.. ;) Topola to jakby byla woda bez ryby ostatnio. Ja bym szukał jakiejs plytszej wody czyli od blotnicy bo od tasm masz ok 5m wody. Na ujsciu sie w weekend nie wcisniesz, zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, byłem na nocce z soboty na niedzielę ze strony Błotnicy. Przyjechałem ok 15:00 , po małym "ogarnięciu stanowiska" ulokowałem swojego rod poda na wybranym miejscu, ogarnąłem manaty i zacząłem łapać. Niestety tego popołudnia, jak i wieczoru, mimo nęcenia i niezłej klasy zanęty na karpiowate z dodatkiem pinki i białych ryba brać nie chciała. Nocą z kolei przyszła nad Topolę ok 00:00 burza i duży deszcz. Schowałem się więc pod swój mini namiocik bez przedniej ściany i tak siedziałem do 1:30. Lało jak z cebra, ja nie zdążyłem do jednego brania. O 1:30 zaczęło się mocno błyskać i uciekłem do auta. Gdy o 3:00 przestało lać, udałem się nad łowisko i na moich wędkach , a raczej haczykach było "pusto". Stwierdziłem, niech to licho, tyle godzin, nęcenia, a jak ryba brała to musiało lać i się błyskać....Siedziałem tak dalej, nie było już brań, aż tu nagle niespodzianka. O 4:20 coś wyprostowało mi wędkę, byłem pewny, że to leszcz, a tu po zacięciu mój picker wygiął się w pałąk. Pompowałem rybę na hamulcu, w ogóle nie chciała iść ku brzegu, non stop odjazdy, aż w końcu po ok 10-15 min holu do mojego podbieraka trafił piękny - 3,2 kg karp długości 57 cm:) Połakomił się na 5 białych robaków nasączonych w czosnkowym atraktorze :) Tego dnia złapałem jeszcze o 6 rano jednego ładnego leszcza ok 50 cm i to by było na tyle. o 8:45 zebrałem manaty i wróciłem do domu, zmęczony, lekko rozczarowany, ale mimo wszystko bonus w postaci karpia uratował mi humor.

A tak ogólnie to bryndza Panowie. Na łowisku 6 namiotów karpiarzy, którzy grzali wódę całe popołudnie, wieczór i skonczyli ok 3 nad ranem jak ja wrocilem do wedkowania po burzy. Oni siedzieli sobie w namiotach i mieli wy***** na pogodę. Śpiewy, śmiechy, szczerze irytujące to trochę, bo myślą, że są najważniejsi i sami na łowisku. Starałem się znaleźć miejsce daleko od nich, ale i tak ich było słychać. Ludzie z tego co widziałem nic nie połapali. Karpiarze złapali tylko jednego dużego leszcza na te swoje kulki, choć podobno w czwartek i piątek połapali "świniaków" trochę - jak to oni je nazywają. Ludzie zwijali się rano bez ryb, albo z pojedynczymi leszczami. Jedno co rzuciło się moim oczom to facet, który przyszedł o 5 rano i usiadł obok mnie złapał leszcza ok 65 cm. Nie chcielibyście widzieć mojej reakcji, bo jestem pewny, że był to efekt mojego zanęconego łowiska i powinien się znaleźć na moim kiju, a nie gościa, który staje kilka metrow od Ciebie i ledwo 30 minut wcześniej rzuca pierwszy raz zestaw do wody...

Chodzili też jacyś spiningiści, ale nic nie mieli.

Nie mam pojęcia co się dzieje z tymi rybami. Może coś w lipcu się ruszy jak się wreszcie ta ryba wytrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżejson, tak czasem jest ty necisz inni lowią, jak wiesz od błotnicy jest prąd wsteczny czyli necisz na wprost siebie a zaneta plynie na lewo bo prad ja ciagnie, nie raz tak miałem. Ciesz sie ze w ogole cos zlowiles bo kumpel raz byl to 2 dni bez brania był ;) Moze nastepnym razem bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar Musze sie z tb nie zgodzic kolega z pracy z 3 ostatnich wypraw nigdy nie wracał o kiju zawsze jakis szczupaczek sie uwiesi :) a i jeszcze jedno suhhar jesli chcesz cos fajnego złapać to polecam odcinek nysy kłodziej na wysokości pomianowa dolnego na 3 wyjazdy z teściem 2 razy wracałem z sandaczem 60-70cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venom92, szczerze to w ogole sie nie opłaca ;) ja w tym roku z łodzi 4-5 razy byłem jedna ryba spieta nawet brania nie czułem, takze lipa straszna.

To słabo ja byłem kilka razy na bartnikach i ani brania więc chciałem sprubować na topoli ale właśnie boje się że będzie ten sam efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venom92, jesli ze spinem to na garbaty ale idz na prawo wzdłuz brzegu tam koryto płynie i duzo gorek jest, troche zaczepów, coś tam mozna trafic na gume albo blache, bolen tam bije. Na reszcie zbiornika nie wiem ale przy brzegu duzo miejsc nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venom92, jesli ze spinem to na garbaty ale idz na prawo wzdłuz brzegu tam koryto płynie i duzo gorek jest, troche zaczepów, coś tam mozna trafic na gume albo blache, bolen tam bije. Na reszcie zbiornika nie wiem ale przy brzegu duzo miejsc nie ma.

Dzięki za podpowiedź przy najbliższej okazji tam podjade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem dziś od 9 do 15 na cypelku, zacząłem od bata i ds niestety ani brania, koło 13 się poddałem i wyciągnąłem spina, po dwóch godzinach biczowania złapałem wymiarowego okonka i to byłoby na tyle. Kilka osób na taśmie ale zbyt daleko by powiedzieć czy coś mieli.. Pogoda ładna ale ryb brak :sad: Kompletnie nie rozumiem co się dzieje, ten rok zdecydowanie najgorszy w całej mojej "karierze" jeśli chodzi o Topole.. Dajcie znać jak coś się ruszy bo w najbliższym czasie nie wybieram się na to bezrybie :D P.S. Woda ciepła jakby ktoś chciał popływać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeChifre, no widzisz bo czasem jest tez wazne z kim sie wedkuje bo ja sam a Ty masz dobrego doradce i stąd lepsze wyniki ;)
co racja to racja ;) dzis z dziewczyna na dzbanowie od rana i tylko jeden leszczyk na cypelku.. Obok sumiarze siedzieli i nic nie brało ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.