Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wybieram się na kilka dni na wędkowanie w rejon łowisk Topola - Bartniki - Nysa Kłodzka .

Czy ktoś z kolegów mógłby powiedzieć jak obecnie wygląda sytuacja z braniami .

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witam.

Wybieram się na kilka dni na wędkowanie w rejon łowisk Topola - Bartniki - Nysa Kłodzka .

Czy ktoś z kolegów mógłby powiedzieć jak obecnie wygląda sytuacja z braniami .

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i pozdrawiam .

Na bartniki nie masz po co jechać,chyba że interesują cię płotki po 10 cm,bo ja nic innego w tym roku nie widziałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom dzięki za info a nie wiesz czy można coś połowić na tym odcinku Nysy przed ujściem do Topoli ?

Połowić można z tym że należy pamiętać o zapisie:

"zakaz spinningowania 100 m w górę rzeki Nysy Kłodzkiej od tzw. ''Mostu Garbatego'' (strefa przyujściowa do zbiornika zaporowego Topola k/ Kamieńca Ząbkowickiego)."

Poniżej mostu tłucze się ładny boleń ale cięzko go sprowokować do brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

suhhar, nie byłem wtedy na Topoli bo jeszcze spotkałem jednego kolegę, który powiedział, że woda tam jest kakaowa. Byłem na Dzbanowskiej, złowiłem leszczyka 35 cm i płotkę o tym samym wymiarze oraz mase malutkich okonków i wzdręg. Było trochę wędkarzy, ale nikt nic nie łowił. Z każdym z wędkarzy z którym rozmawiam to twierdzi, że nadmierna ilość suma jest przyczyną wytrzebienia białej ryby, głównie leszcza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema byłem dzisiaj na Topoli od drewnianego od 5.30 do 11 ( o tej godz. sie zwinąłem) Ani DYGA ! zaczęło wiac i kaput, nie było po co siedzieć, ponoć przed 19 dzień wczesniej sie coś działo tzn leszczyki po 15-20cm a pożniej już nic. Ktoś pływał na pontoniku ze spinem na korzeniach może któryś z kolegów z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, byłem wczoraj na garbatym porzucać gumami. Na okoniowe nic nie brało, kilka razy widziałem jak okoń odprowadza przynęte do brzegu ale nie brały.. Później założyłem stalkę i szczupakowe ripperki, złapałem dwa prawie wymiarowe szczupaczki :D urwałem najlepszą gumę i pojechałem do domu :D za mocno grzało słońce... W przyczepowym rogu nie widziałem żadnych ruchów.. Jutro rano lecę znów. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, byłem wczoraj na garbatym porzucać gumami. Na okoniowe nic nie brało, kilka razy widziałem jak okoń odprowadza przynęte do brzegu ale nie brały.. Później założyłem stalkę i szczupakowe ripperki, złapałem dwa prawie wymiarowe szczupaczki :D urwałem najlepszą gumę i pojechałem do domu :D za mocno grzało słońce... W przyczepowym rogu nie widziałem żadnych ruchów.. Jutro rano lecę znów. Pozdro

Łowisz z brzegu na spina?są czasami jakieś lepsze efekty niż na innych wodach w okolicy typu pilce,bartniki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie którzy łowią białoryb wyciągają przynajmniej parę ładnych sztuk w sezonie a jak ktoś łowi tylko na spina to ma problem złapania czegokolwiek
święte słowa haha. Ja też to zauważyłem :mrgreen: Tak to jest, żeby łowić trzeba jeździć. Gdy jeździłem często w jedno miejsce to zacząłem mieć wyniki, a tak jak jadę z przypadku to i wyniki mam przypadkowe ..... no chyba że trafię w dzień dobrego żerowania ryb, wówczas to co innego.

Gratki dla wszystkich co połowili, ja w ten weekend łowiłem śledzie ..... z talerza u siostry na weselu. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżejson, patrz na wiatr skąd bedzie wiało to wazne bo jak bedzie w twarz walilo to ciezko wysiedziec. Jak byłem ostatnio od drewnianego to gość mówił ze brania były od 4 do 5 rano i ok 19-20 wieczorem a przez reszte dnia nawet nie pierdło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.