Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odwiedziłem dzisiaj Topolę. Wystartowaliśmy o 7 rano a zakończyliśmy o 16.

Wynik: kompletny brak kontaktu z jakąkolwiek rybą. Pomijając brak kontaktu na wędce przez te kilka godzin pływania po jeziorze łódką nie zobaczyłem nawet śladu jakiejkolwiek obecności ryb. Łowiliśmy i płytko i głęboko. Na gumy, woblery i boczny trok.

Kompletna pustka ...

No ale za to pogoda piękna i wypoczynek pierwsza klasa :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Topola była kiedyś ok jeżeli chodzi o drapieżnika mówię o latach 2004-2006 wtedy się naprawdę łowiło sam osobiście maiłem wyjazdy ,że łowiłem po 10-15 szczupłych i to wszystko w granicach 65-100 cm niestety inni też łowili tylko ,że wszystko beretowali i teraz wiadomo czemu nie ma ryb no i żwirownia zlikwidowała wyspy (były to zajebiste łowiska). Niestety taka nasza szara rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może być jakiś drapieżnik na Topoli jak co roku w kwietniu i maju wyławiane są tarlaki sandacza i szczupaka z łodzi. Do puki nasz okręg nie zrobi zakazu połowu ze środków pływających do końca maja możesz zapomnieć o drapieżnikach na Topoli i Kozielnie. Poza tym nasz okręg Wałbrzych zakupił nową łodz dla straży rybackiej wydała na to 40 000 i tu mam pytanie czy ktoś był kotrolowany na topoli i kozielnie z łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie bzdury aż czytać się ich nie da . Łódka jest zakupiona dla SSR jeśli wiecie co to. Za dużo mniejsze pieniądze niż pisze pan człowieczek bo za ok 5 tys. Owszem łódka ma także przeznaczenie do kontrolowania wędkarzy ale przede wszystkim do szukania sieci i innych kłusowniczych narzędzi. I tak owa łódka znalazła już sieci wenton na Topoli, żaki koło koparki, rzutki na Topoli,sieć na Kozielnie koło wyspy. Pływa wieczorami i w nocy bo w dzień mało kto by chciał kłusować. Ale widzę że są tu osoby które są lepiej poinformowane. Tyle że wypisują głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Trebor 123 chyba wiem co pisze cały komplet łódz,wózek i silnik został zakupiony przez okręg za 40 000, mało tego dostali jeszcze na ten rok 4000zł na jakieś tam wydatki. Okręg Wałbrzych dwa razy do roku organizuje zebranie wszystkich prezesów kół w naszym okręgu i na tych zebraniach jesteśmy im formowani między innymi na co zostały wydane pieniądze z kasy okręgu. Trebor123 masz jakieś jeszcze wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wie pan lepiej ile kosztowała ...... Ja wiem tyle że miała być kupiona za 40000 tys ale wydano na nią dokładnie 7 tys. Poza tym to nie łódź tylko łódeczka z silnikiem 10 km Wiem bo ją często używam na patrolach. A 4000 tys dostaliśmy nie na jakieś wydatki tylko na przejazdy prywatnym autem czyli kontrolowanie wód powiatu Ząbkowickiego. Jeśli gdzieś coś pan usłyszysz panie Józef Wyspiańsk to najpierw dowiedz się więcej a nie od razu wypisuj bzdury. W razie wątpliwości zawsze możesz zadzwonić do komendanta powiatowego SSR. Nr tel jest dostępny na stronie okręgu Tu kończę dyskusję na temat łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, jakiś wałek ? Zdrowy rozsądek to podpowiada :D a ze nie jedno już w życiu widziałem... ;p to Prezes Wyspiański proszony o zweryfikowanie swoich informacji :) wsio bez jakichkolwiek złośliwości bo po co się nerwować. Nawiasem mówiąc mi osobiście nie szkoda by było tych 40 koła jeśli łódka ścigała by kłusoli a i kasa na paliwo dla Społeczników tez musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, najtańszy Japończyk to już wydatek rzędu 9 tysięcy. Zatem kolego trebor 123 nawiązując do Tego co pisał wcześniej kolega Wyspiański. Czy sprawa z kłusowanymi sandaczami w maju z łodzi na zbiorniku Topola jest Ci znana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej sam silnik 10km kosztuje chyba najmniej 7000zl sam wiesz ile dałeś za swój a gościu pisze że cały komplet kosztował 5000. Teraz 15 listopada mamy zebranie w okręgu złoże wniosek o rozliczania strażników o czym już rozmawiałem z panią dyrektor okręgu

A mógłby kolega złożyć wniosek o zarybianie drapieżnikami przynajmniej 1 stawu w okolicy? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Venom z tego co wiem do 2013r Topola i Kozielno były zarybiane co roku boleniem i sumem, od tego roku miał być wpuszczany szczupak nie wiem jak z sandaczem.Jeśli chodzi o mniejsze stawy typu bartniki czy pilce to zależy od zarządów i prezesów kół które się opiekują tymi stawami i jakie ryby są wpuszczane.Na przykład w kole Ziębice dostajemy co roku 600kg karpia ,ale zarządem podjęliśmy decyzje że w przyszłym roku wpuszczamy tylko 300kg karpia a za drugie 300kg zamieniamy na leszcza i karasia złotego. I tak może zamienić każde koło pzw na jaką rybę chce czy to szczupaki ,okonie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapomniał dopisać ze z rocznym wyprzedzeniem trzeba powiadomić okręg, inaczej pupa będzie sam karpiszon ;p Zatem najbliższa okazja teraz w listopadzie a później to za rok ;)

Dokładnie jak kolega Szpalis wspomniał trzeba to zgłosić jak najszybciej najlepiej w tym roku bo znowu dostaniecie karpie na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, moze dlatego ze niewiele wedkarzy łowi na tych zbiornikach z pływadła wiec dla 2-3 łodek nie chce sie im wypływać. A mozesz cos wiecej napisac o tych sandaczach na Topoli w maju kto kłusował ? W maju z ojcem widziałem łódke na korzeniach i coś wyciągali ale co to było dokładnie nie widziałem bo mam za słabą lornete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wspaniałą informację dla wędkarzy Okręgu Wałbrzyskiego, otóż dzisiaj na zebraniu w okręgu na mój wniosek Zarząd Okręgu na naszych zbiornikach zaporowych Topola i Kozielno wprowadził jedno głośnie "ZAKAZ POŁOWU RYB Z ŚRODKÓW PŁYWAJĄCYCH OD 1 STYCZNIA DO 1 CZERWCA" W końcu sandacze i szczupaki będą spokojnie odbyć tarło bo do tego roku pod pretekstem połowu okoni były systematycznie odławiane.

post-15032-14544973843194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.