Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ostrzeżenie przed niuczciwym sprzedawcą


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat z innego forum tekst autorstwa pana Bolesława Michalskiego.:

W piątek dostałem maila od Sławka Bałki "Puzia" z informacją, że ktoś posługuje się jego wizerunkiem na aukcji na Allegro. Okazało się, że faktycznie niejaki „Samuraj790" na swych aukcjach nr http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43585048 i http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43585110 posłużył się zdjęciami autorstwa Sławka i na domenę skradł je z galerii na mojej stronie. To oczywiście nie koniec bezczelności delikwenta. Posłużył się fotą z wizerunkiem Puzia do reklamowania swojej zanęty. Puzio prosił mnie o szybkie zadziałanie. Zrobiłem co w mojej mocy było możliwe. Napisałem do Allegro z prośbą o zdjęcie z afisza tych aukcji, ale oni powiedzieli że podejmą stosowne kroki po wnikliwym zbadaniu sprawy i nie koniecznie skończy się to usunięciem aukcji. Kolejny mój post do Allegro wyraźnie sugerował, że traktuję już ich jako współudziałowców tej skandalicznej sprawy, bo nie ma co tu badać, skoro przesłałem adres www. Przesłałem powtórnie żądanie skasowania aukcji, a na brak odzewu ponowiłem swoje zażalenie. Nic to nie dało. Zadzwoniłem do matki sprzedawcy, bo sam sprzedawca nie podchodził do telefonu. Naświetliłem sprawę, ale ta udała, że nie ma kontaktu z synem i nie rozumie o co chodzi, przecież przepis nie jest kradziony. Jednym słowem ja swoje, a kobita swoje. W końcu dorwałem samuraja przy telefonie, ale ten był jeszcze obrażony, że śmiem go pouczać, bo on nie ukradł fotek, tylko je sobie ściągnął. Obrażony był, że dałem mu negatywny komentarz pod aukcjami. Przepis przesłał mi jeden z Allegrowiczów, który dał się nabrać na te wspaniałości zanętowe.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Sławek strasznie się zdenerwował sytuacją, a jest przecież w sanatorium po zawale serca. Należy mieć tylko nadzieję, że nie odbije się to dla niego czkawką na zdrowiu.

A teraz co do zanęty! Oto ten wspaniały przepis wart ponoć 4zł.

NALEŻY PRZYGOTOWAĆ BAZĘ:

-40% śruty z pszenicy, kukurydzy, soji

-10% sucharów z kminkiem

-5% słonecznik prażony (mielony)

-5% siemię lniane (prażone)

-10% płatki owsiane (drobne)

-10% kaszka kukurydziana (nie gotowana)

-20% otręby -bardzo dobrze smużą

WSZYSTKIE SKŁADNIKI DOBRZE WYMIESZAĆ I ZWILŻYĆ WODĄ I ODCZEKAĆ KILKA DO KILKUDZIESIĘCIU MINUT.

NASTĘPNIE DODAĆ:

-0,5 kg grochu włoskiego (cieciorka).- groch należy namoczyć w zimnej wodzie(3-4)godzin , następnie gotować we wrzątku (5-10) minut przy czym sprawdzając twardość (nie może być za twardy ani za miękki).

-1 opakowanie kaszki kukurydzianej- zagotować i poczekać aż wystygnie i stwardnieje.

-biały robak zanętowy (pinka) lub posiekane na pół rosówki (lecz nie koniecznie).

WYMIESZAĆ I DODAĆ DODATKI ZAPACHOWE:

-kolendra - świeżo mielona

-suszona krew (według uznania) bardzo dobrze nęci.

-nostrzyk - podczas suszenia powstaje kumaryna mająca intensywny zapach siana i barwi zanętę na kolor zielony .

DO UZYSKANIA ODPOWIEDNIEJ KONSYSTĘCJI NALEŻY DODAĆ:

-ziemia z kretowiska lub żwirek przy łowieniu na rzece

-otręby

-mąka żytnia - dobrze kleji nadaje smak i smuży

- no i oczywiście odrobina wody.

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE !!! ŻYCZĘ UDANEGO ŁOWIENIA I POŁAMANIA KIJA!!!

Wystarczy popatrzeć uważnie i od razu widać powtarzające się składniki. Widać, że koleś nie ma pojęcia o ich działaniu. Foty umiał "ściągnąć", ale leniowi nie chciało się już zajrzeć na stronę o składnikach zanętowych, by przynajmniej na tej podstawie w miarę uczciwie skomponować zanętę. Wziął kilka przepisów i zlepił je do kupy, na dodatek nie zastanawiając się jaki będzie efekt końcowy. Nawet w niektórych przypadkach pomylił kolejność łączenia i dodawania składników. Na dodatek zanęta ta nie będzie się trzymać kupy i w locie rozleci się a prąd "rozsmuży" to po całej okolicy. Zapomniał o jednym jakże ważnym składniku w tej jego twórczości zanętowej - o butaprenie. :-D.

Przez tą fotę z Puziem, udało się temu oszustowi i złodziejowi zarazem nabrać paru ludzi. I on śmie siebie nazywać samurajem. Samuraj to człek honoru i ambicji, odróżniający zło od dobra, potrafiący godnie przyznać się do popełnionych czynów i brać za nie odpowiedzialność, a nie taki przekręt jak szanowny Przemysław Gruszczyński z Głogowa.

Zapamiętajcie go sobie dobrze, bo sprzedaje i inne zanęty i tego typu fajerwerki.

Oczywiście każdy jak tylko ma ochotę, może wypróbować tą zanętę Przemysława Gruszczyńskiego, ale forsę za ten przepis lepiej przeznaczyć na cele znacznie przynąszące lepszy efekt, choćby dla dzieci na akcję Taurusa

Pozdrawiam Wędkoholik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

ja osobiście jeszcze nie kupowałem, mam jakies opory, zanim coś kupię to muszę pomacać :wink: ale ceny są konkurencyjne np. na kołowrotki, myślałem żeby obejżeć jakiś model dokładnie w sklepie i dopiero zamówić przez internet, ale dalej mam obawy czy nie przyślą mi jakiegoś bubla z wadą fabryczną. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

ja kupuję na allegro i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony (nie chcę krakać ale narazie nic złego mi się nie przytrafiło).jestem właśnie w trakcie kupowania kołowrotka do spinningu..........na allegro pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Zainspirowny wypowiedza Przemka "P" z postu

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=7586#7586 proponuje, by w tym miejscu umieszczac informacje z podaniem pelnych danych ad. zlodziei, kretow i caniakow, ktorych jedynym celem jest zrobienie kasy na dziadowskim towarze. Czy to bedzie splawik, haczyk, czy wedka ... piszcie tutaj, by ustrzec innych.

Mam nadzieje, ze pierwszym postem w temacie bedzie wypowiedx "Bzyk-a"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat, trzeba pietnowac dziadostwo,ale.......mozna kogos nieodwracalnie jak niektórzy dziennikarze skrzywdzić. Jezeli w sklepie czy w internecie nie wymienią nam towaru lub nas świadomie czy celowo oszukają to tak . Zdarza się,że nieraz markowy sprzet jest do bani i to nie jest wina sprzedającego ,któremu mozemy popsuć opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tomii opisze swoje przeżycia ze pewnym sklepem internetowym :lol: zamawiał z tego co pamiętam 2 kołowrotki, 2 kije i 2 sita - zgadnijcie co dostał lub czego nie ? :wink: Ja na szczęście nie miałem takich kłopotów - a jedyna reklamacja dotyczyła spinna jaxona - sam przy rozkładaniu złamałem ze swojej winy szczytówke - ale reklamacje uwzględnili bez problemu i dostałem całkiem nową :lol: zresztą w sklepie gościowi powiedziałem że to moja wina i najwyżej zapłacę za nową - ale powiedział nie ma problemu wymienimy :roll: w ramach gwarancji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spiesze z wyjasnieniem

W poscie o ktorym wspomnial Shogun chodzilo mi o to aby w razie problemow rzetelnie opisac co sie stalo i jak zareagowal sklep

Wiadomo ze sklep tylko handluje sprzetem sam go nie produkuje wiec niejako nie jest za jego wady odpowiedzialny ale za sposob rozpatrzenia reklamacji juz tak!

Podobnie wydaje mi sie ze warto opisywac sytuacje gdzie w sklepach wciskaja kity ze ta wedeczka czy kolowrotek jest swietna a tak na prawde do niczego sie nie nadaje (chodzi o jakies fantastyczne zastosowania wedek a nie o oferowane marki bo one z reguly ciagna za soba cene, szczegolnie wazne moze sie to okazac dla malo doswiadczonych bo w ten sposob kupia wedke ktora nie bedzie spelniala ich oczekiwan a dla mlodych moze byc to czesto spory wydatek)

I wiadomo przy kazdym opisie kazdy powinien kierowac sie rozsadkiem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Mam chyba obowiązek ostrzec przed ludźmi nieuczciwymi. Na początku stycznia wysłałem pieniądze za atraktory i oto korespondencja.

Wto Sty 08, 2008 9:25 am

Coś nie możemy się dogadać. Zakupione są dwa-rozumiem, że orzeszek i jedwabnik.

Natychmiast jak pojawi się reszta daje Ci znać na priva i wysyłam na swój koszt.

Pozdrawiam Janusz JKarp

Nie Sty 20, 2008 9:29 am

Nie bardzo miałem czas aby wysłać Ci Twoje zakupy bo mi Teściową samochód potrącił i jest w szpitalu

a że w Legionowie nie ma to musimy jeździć do Stolicy. Postaram się jutro wysłać.

Jutro pakuję orzecha o jedawbnika. Pozdrawiam Janusz JKarp

Pią Kwi 25, 2008 8:12 pm

Mam jakiś dziwny problem z odbieraniem wiadomości telefonicznie Wciskam aby odebrać i cisza.

Nie wiem co jest. Byłem na poczcie i pani mówi, że tej paczki tu w Legionowie już nie ma.

Pójdę jutro rano na pocztę jeszcze raz JK

Czw Maj 08, 2008 6:05 am

Jest mi po prostu wstyd. Widzisz pierwszy i ostatni raz wziąłem pieniądze nie mając towaru.

I co mam jeszcze powiedzieć? Że syn zbił Twoje atraktory podczas przenoszenia sklepu (zmieniłem lokum).

Jest mi tym bardziej wstyd, że takie coś spotyka poniekąd Kolegę, Dobrego Znajomego. Nie odbieram telefonu bo co mam Ci powiedzieć? Przepraszam Janusz JKarp.

Najdziwniejsze to, że cały czas te atraktory są (były, bo agent nagle zniknął) wystawione na Allegro.

Ostatnia wersja to wszystkie przesyłki zginęły podczas strajku pocztowców w Legionowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo miałem z wędkami Yad Ashford u tego samego gościa.

Najgorzej że nie było to przez allegro(facet ma same pozytywy,więc myślałem że jest uczciwy)tylko sam mi zaproponował pomoc przez forum SSG,więc nic nie mogłem zrobić,facet ściemniał że listonosza aresztowali w Legionowie itd,.Kase na szczęście odzyskałem,ale odzyskiwałem ją 5 mcy.kurde,widać facet ma tupet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona. To nie był żaden „błąd do naprawienia” tylko świadome oszustwo. Uważam, że było to jedyne słuszne rozwiązanie z mojej strony zakończone moim sukcesem. Poczucie bezkarności różnej maści drobnych cwaniaków jest przerażające, z powodu małej szkodliwości są z reguły przez wymiar sprawiedliwości bagatelizowane, bo cóż tam pojedyńczy obywatel. Jedynie skutecznym działaniem jest informacja i wewnętrzne napiętnowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przetarłem szlaki innym
Na pewno ,ciesze się że
Sprawa załatwiona.

Jedynie skutecznym działaniem jest informacja i wewnętrzne napiętnowanie.
Dokładnie ,nie mniej jak czytałem po necie różne wypowiedzi userów ,to nie była jednorazowa wpadka ,no ale nie mnie to oceniać ,jeszcze raz dzięki ,za to np że ci się chciało ostrzec innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.