Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spinning do 250zł


Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129

Endrju, mam lekki kijek Mikado. 1-7g. Wszystko jest ok - kij 2x pękł na szczytówce i 2x z mojej winy. Wyciągnąłem nim ponad 50 sandałków, 3 większe szczupaki - 2,5-3,2kg. Sprawuje się na prawdę fajnie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość wobler129

Mikado Lexus Sapphire Spinn 220cm 1-7g :wink:

Mam także twardszy kijek Mikado. Mikado Torosaurus Dino Spinn 270cm 10-33g. Kijek ma już... 4 lata? :mrgreen: Nic mu nie jest poza szczytową przelotką - była wymieniana :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powiem tak... wobler129 masz po prostu po pędzlu, bo napaliłem się przez Ciebie jakby w grę brunetka wchodziła[!?] A kwestia wygląda następująco...

Na wtorkowej wyprawie na ryby pękł mi kij, tj. Konger Maxim Twist 2-12g. W sumie nie z mojej winy, a że miał jeszcze gwarancję, zdecydowałem się zanieść i pokazać kij właścicielowi sklepu w którym kupił go mój kumpel.. A kij pękł jakieś 2cm poniżej łączenia w momencie zacięcia, a łowiłem żyłką 0.14mm z oliwką 5 gram na bocznym troku.. Generalnie zamiast ofert w stylu "Za 2, 3 tygodnie otrzyma Pan kij", otrzymałem do rączki gotówkę tj. 195 złotych i facet odrazu zaczął pokazywać mi kije, niestety na nic się nie zdecydowałem, a po prostu muszę kupić kij o podobnych parametrach.. I teraz kolego wobler129 piszesz o kiju Mikado Lexus Sapphire Spinn, czyli go posiadasz, prosiłbym o szczegółowy opis kija, niestety nie widziałem tego wędziska w żadnym ze sklepów, a sam osobiście zastanawiałem się nad wersją 2.80 lub nawet 3.00 do 13gram.. I prosiłbym o krótkie sprawozdanie z użytkowania tego Mikado Lexus Sapphire Spinn 2.20 do 7gram którego użytkujesz.. Byłbym wdzięczny, generalnie nie chciałbym brać kijka z allegro, czy sklepów internetowych i nigdy tego nie robiłem, ale jeśli chodzi o ten kijek zwłaszcza w długościach 280 lub 300, byłbym szczerze zainteresowany, zwłaszcza że w razie potrzeby mogę polatać po sklepach...

Więc kolego wobler129 proszę o krótkie "sprawozdanie", bo tak patrząc i czytając o tym spinnerku, nie powiem, ale zainterosował mnie produkt a to że go polecasz to już dodatkowy czynnik, który dobrze przemawia za tym kijem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikado Lexus Sapphire Spinn, czyli go posiadasz, prosiłbym o szczegółowy opis kija, niestety nie widziałem tego wędziska w żadnym ze sklepów, a sam osobiście zastanawiałem się nad wersją 2.80 lub nawet 3.00 do 13gram.

Ja miałem wersje 2.80 dałem 130+przesyłka,bardzo przyzwoita wedka za taka kase jednak jak dla mnie za miękka i trochę małe przelotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Jestem raczej początkującym wędkarzem i chciałbym popróbować sił w spinningu.

Przeczytałem wiele wątków i nie bardzo wiem na co sie zdecydować. Chodzi mi o kij na rzekę Wisłę i czasami jezioro. Długość około 2,7m ciężar wyrzutu 10-30,35g. Przynęty to woblery, błystki obrotowe, gumki, wahadłówki. Dziękuje z góry za odpowiedź i pozdrawawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak pójdziesz do dobrego i dobrze zaopatrzonego sklepu wędkarskiego ,tam pomachasz kijkami które odpowiadają Ci cw oraz ceną...zapamiętaj ten który Ci najbardziej leży w ręce i wtedy pisz a My w miare możliwości pomożemy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wobler129 ale gdy w końcu wpadłem 2 tygodnie temu w salonie wędkarskim na kij Mikado ekspedient dał mi od tak przy okazji do ręki kij Cormoran'a..

I wygląda to tak że za 220 złotych stałem się szczęśliwym posiadaczem wędziska Cormoran Black Bull 2.6 c.w 3-12..

A oto efekt wczorajszego spaceru, bo w sumie wyszedłem na godzinny spacer.. Łowiłem 2,5-4 cm twisterkami, kopytkami i ripperami na 1,2 i 3 gramowych główkach..

post-3341-14544971819363_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj nowy i pozdrawiam wszystkich. Jestem raczej początkującym wędkarzem i stąd moja prośba o pomoc. Chcę kupić spinning do 300zł , będę łowił na Wiśle i czasami na jeziorze z brzegu. Ogólnie na wszystkie przynęty gumy, woblery błystki czy wahadłówki. Wędka do 2,7m i ciężar wyrzutu 5,10-30,35g.

Mam kilka propozycji:

1.Shimano Beast Master 2,7m 10-30g

2.Dragon Millenium Pike 2,7m 10-35g

3. Daiwa PowerMesh Uniwersal Spinn 2,7m 10-35g

Ze względu na to że sklepy jakie mam w okolicy są raczej słabo zaopatrzone muszę sie zdac na Waszą pomoc. Który z wyżej wymienionych a może jeszcze jakis inny. Tu gdzie mieszkam znalazłem tylko Shimano 3m ma strasznie długi dolnik nie wiem czy to przeszkadza w praktyce czy nie?

Z góry dziekuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=6219

Taki temat już jest na forum.Poczytaj trochę. Kijki które wybrałeś różnią się znacznie od siebie akcją. Najlepiej jeżeli byś nimi sam pomachał. Może przy okazji jakiejś wyprawy do większego miasta.Moje typy to w kolejności: daiwa, dragon, shimano. Mam już daiwę 2,7 3-18. 2,7 10-35 będzie moim kolejnym kijem. Czekam tylko na matki boskiej pieniężnej i do sklepu. Wybierałem dokładnie pomiędzy wędkami które zaproponowałeś i najbardziej leży mi daiwa. Miało na to wpływ też wyważenie wędki z kołowrotkiem i odpowiadająca mi akcja kija.Minusem daiwy jest również długi dolnik.Może to tobie przeszkadzać jeżeli jesteś niewysoki. Będziesz zachaczał dolnikiem o kieszenie kurtki lub kamizelki. Dragon jest dla mnie za sztywny i sprawia wrażenie bardzo ciężkiego i szybko męczącego rękę, z kolei shimano to typowa parabola. Amortyzuje bez końca. Jak dla mnie kluchy...Nie czułem przynęty łowiąc beast masterem.Nie ma też zaczepu do przynęty.Ale jest za to najładniejsza. A, i dodam że każdą z tych wędek testowałem nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale temat który podałes dotyczy spinningu na okonie do 20g.

Ja myślę o czymś cięższym tak na szczupaka, bolenia czy sandacza do max 35g.

Po przestudiowaniu postów do podanych wyżej wędek dorzucę jeszcze :

4.Wędka Konger World Champion Classic 2,75m. c.w. 10-35g.

Z tych czterech myślę że na pewno coś sie wybierze tylko no niestety nie mam możliwości przetestowania ich w sklepie. Muszę się zdac na Waszą ocenę .

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

3. Daiwa PowerMesh Uniwersal Spinn 2,7m 10-35g

Sam taką mam i z powodzeniem mogę powiedzie że jest naprawde uniwersalna, więc narazie nie musisz kupowac 10 wędek :wink:

Łowię nią z powodzeniem szczupaki (przynęty do 25gr), sandacze w odrze (mały i duzy uciąg wody), nadje się na bolki i okonie na zestawie z bocznym trokiem. Padło na nią naprawdę sporo ryb.

Wędka dobrze leży w rece. Jest miękka, ma paraboliczne ugięcie, mam na niej bardzo mało spadów ryb. Ogólnie jest to bardzo fajny kijek i spokojnie mogę ci go polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Supersobi napisał o paraboli...Słów o szybkiej akcji nie widzę.Wstałem wcześnie, więc może to jest przyczyną.Akcja kija może być paraboliczna lub szczytowa oraz szybka lub wolna. Daiwe opisałbym jako wędke o akcji parabolicznej średnio szybkiej lub nawet średniej. Shimano o akcji parabolicznej wolnej, a dragona o akcji szczytowej szybkiej. Są to jednak moje subiektywne odczucia i porównuję te wędki do innych którymi łowiłem. Prawdopodobnie producenci wędek posługują się jakimiś normami przy opisie ich akcji i mogą się one różnić niż opisy łowiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi tylko o ten watek .. troche sie zle wyrazilem ale w innych tematach wiele osob pisał ze maja daiwe i ze akcjia jest szybka.. moze model 10 - 35 ma paraboliczna nie wiem a moze to jest semiparabola .. podczas prowadzenia szczytowa a podczas holu przechodzi w parabole ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwa PowerMesh Uniwersal Spinn 2,7m 10-35g

Otóż to Supersobi ma absolutną rację, w porównaniu do kija Shimano jaki przedstawił campus1 tj. Beast Master 2,7m 10-30g, Daiwa nie pracuje tak mocno podczas prowadzenia przynęty, jest to paraboliczny kij o szybkiej akcji.. W przeciwieństwie do Shimano nie ugina się tak mocno pod obrotówkami, czy dużymi woblerami, podczas holu przejawia paraboliczne ugięcje, przy prowadzeniu przynęty jest jednak rasowym kijem o akcji szczytowej.. Szybki kijek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Zaznaczam że już nieco przeczesałem forum na temat spiningow ale nadal mam watpliwości . Ogolnie ze spiningiem mam bardzo mało doświadczenia . Do tej pory miałem kongera teleskopowego 2,4 m i złapałem w całej swojej karierze 3 szczupaki i 2 sandacze będąc kilka razy z tym spiningiem :oops: . Teraz wiem że będe chciał bardzo często chodzić na drapieżniki . Ogolnie mam kilka pytan na początku ogolne .

Zę spiningiem będe chodził na zalew . Nad zalewem jest kilka pomostów wieć dalekośc wyrzutu nie jest strasznie ważna . Od czasu do czasu może wypad z kolegami nad rzekę . Nastawim się raczej na sandacze i szczupaki niz okonie łowienie na tweestera i obrotówkę choć bardzo bym chciał złapać na spining pierwszego okonia :oops:

Mam kilka opcji :

Shimano

http://www.allegro.pl/item461738137_catana_bx_spinning_2_4m_shimano_scatbx240m_b.html

http://www.allegro.pl/item465631560_wedka_spinningowa_shimano_clarus_2_60_m_28g.html

http://www.allegro.pl/item450208045_shimano_catana_bx_telespin_270_m_10_30_dostawa2008.html

Dragon

http://www.allegro.pl/item464600703_promocja_team_dragon_1_95m_60_120g_28_40_196_b.html

http://www.allegro.pl/item466156449_mystery_xt_impulse_spin_2_4m_dragon_22_32_240_b.html

http://www.allegro.pl/item467574675_dragon_millenium_power_jig_2_4_m_5_25_g.html

http://www.allegro.pl/item466998335_shimano_nexave_bx_spinning_240m_10_30g_polecam.html

1 shimano towersja bx

2 shimano z przelotkami fuji na rynek usa

3 shimano to tele spin bx

4 shimano nexwave

1 team dragon ale tzlko 1.95 m

2 dragon dosc tani

3 dragon power jig

Teraz moje pytania

Czy warto dopłacać do przelotek i uchwytu fuji ?

Czy dla mnie będzie wyczuwalna roznica miedzy catana bx a shimano clarus włąsnie z przelotkami fuji i uchwytem fuji ?

Jakie są róznicy między spiningiem teleskopowym a składanym na " dwa " bo przyznam że w transporcie teleskopowy jest bartdzo wygodny

bardzo mi się podoba dragon team ale 2 metry to troche krótki ale dragon team to juz cos czy ta wędka jest bardzo sztywna ?

dziekuje za cierpliwości i może śmieszne pytania oraz pomoc w doborze

pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.