Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jak łapać żywce


Master1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

24 września została podpisana przez prezydenta.

...

11) w art. 7:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

„1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb kuszą lub

wędką, przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia

połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu

podrywki wędkarskiej.”,

...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na płoć,krąpia i karasia jeżdżę na rzekę Przemsze w okolicach Siewierza bo w pażdzierniku gdzie indzie nie biorą tylko tam .Od mojego domu jest tam zaledwie 9km .

W 2 godziny na pinkę mam ok 30szt(bez nęcenia)jesienią polecam nieduże rzeczki,bo w jeziorach drobnica chowa się w mule. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

mam pytanie jako , że interesuje mnie połów na żywca od niedawna wiec ominął mnie zaszczyt pozyskiwania żywca podrywką bo było to zakazane, ale od tego roku już można wieć prosze o kilka rad jak najlepiej pozyskać małe rybki. Czy zarzucamy tam gdzie normalnie łapiemy koło brzebu i np rozkruszoną bułkę w to miejsce podrzucić, czy lepiej gdzies koło zielska, może są jakieś lepsze zanęty aby zwabić male rybki, dziękuje z góry za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramik, łap tam gdzie te rybki będziesz widział :mrgreen: w czystej płytkiej wodzie zobaczysz, na głębszej obserwuj gdzie oczkują rybki, pod spodem zawsze będą i grubsze żywce. Nigdy nie nęciłem niczym łapiąc na podrywkę, położysz na dnie, ruszysz osad denny to rybki się w chmurze będą kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja do podrywki podpinam koszyk zanętowy od feedera. Do niego namoczona bułka, chleb albo normalna zanęta.

A jeśli dalej są problemy z rybkami, to dodatkowo wkładam do tego koszyczka taką tabletkę musującą ( np. jakaś tania multiwitamina o smaku pomarańczowym).

Robi taką zadymę, że zawsze coś się zleci.

Ps.

Ja takie tabletki używam nieraz do feedera. Na płocie. Dlatego je mam na rybach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do łapania żywca używam małej wędeczki którą ojciec mi kupił w zamierzchłych czasach :P

Kulka futru pod trzciny, szczególnie jak pada tam słońce, i drobnica sama wyskakuje z wody ;-) Używam oczywiście delikatnego zestawu i na haku pinka/biały/skórka z chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

moja metoda jest prosta :D jechać na ryby z dziewczyną/żoną dać jej uzbrojony bacik zanęcić leciutko przy brzegu i czekać aż coś złapie :D połączenie przyjemnego z pożytecznym :D kiedy dziewczyna na łowisku trzaska jak szalona drobnice a my siedzimy i mamy cały czas świeże żywce i spokój z marudzeniem żebyśmy już jechali, bo kobieta zajęta jest łapaniem i nie nudzi nam się :D

tak wygląda jedna metoda a tak na ogół jak nie z dziewczyną jadę to sam biore bacik 4 m zanim rzucę żywcem to bacikiem uklepie sobie pare karasi czy czegoś tam na zapas :D

a jak już żywiec zarzucony to bacikiem dla sportu sobie rzucam i łapę :D żeby nie było że z ryb z pustymi rękoma wracam bo na bacik zawsze coś tam się złapie, a na żywca nie koniecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość pawcio_bra

Ja wrzucam bucz do wody wypełnionym ziemniakami gotowanymi, skórka chleba i żywczyki(karasie) się pchają jak głupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.