Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kamień Pomorski - zapytanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie widzę, za ciemno :P

Co do sytuacji na kanale... to nic nie wiem ;p. Piszesz, że nie wierzysz, ale mało wędkarzy mamy na forum z Kamienia. Przynajmniej ja tak to widzę. Z zachodniopomorskiego to 90% aktywnych to Szczecin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam kolegów doszły mnie słuchy od znajomego że na kanale zaczeła brać płoć nie mam jak tego sprawdzić dlatego prosze o jakiekolwiek info odnośnie sytuacji na kanale z racji odległości do łowiska ( 130 Km).Z góry dziękuje za wszelkie informacje Pozdrawiam serdecznie Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy jutro wybieram się do Kamienia. Nie znam tamtych wód praktycznie wogóle więc traktuje ta wyprawę zapoznawczo. Jednoczesnie mam pytanie czy wody Morskie obowiązują tylko do mostu od strony zalewu a wody PZW za mostem w kierunku wschodnim.

Czy w chwili obecnej lepiej spróbować nazwe to na odcinku miejskim czy raczej kierujac się na Trzebieszewo.

Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opłat to jest dokładnie jak piszesz.Trzebieszewo teraz nie polecam - droga z płyt na bank będzie zalana.Jest inne rozwiązanie,dostając się tam z przeciwnej strony kanału,jadąc do wsi Jatki i tam do końca,reszta pieszo.

Woda: uciąg wolny,dostępność łatwa,gł śr. to okolo 1,5-2 metry.

Ryby: płoć krąp okoń

Przynęty: kukurydza,pęczak,ciasto,robaki

Napisz,choć na priv co słychać nad wodą.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info więc wybiorę odcinek ,,miejski'' w dniu jutrzejszym !!!Pogoda dziś nie ciekawa ale z prognoz wynika że w sobote słoneczko pomomo temp lekko na minusie. Martwi mnie wyłącznie bardzo duzy wzrost ciśnienia dziś w nocy.

Jutro napisze co i jak. Nawet jesli nic nie złowię to przynajmniej będe miał jakiś obraz tego co dzieje się nad wodą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze mój dziejszy wypad. Może temat kanałów Kamieńskich w jakis dziwny sposób zostanie reaktywowany?

Więc wyjazd z Goleniowa godzina 5.30

1. nie ryzykuje jadę do miasta - hm lipa na samym początku przy wjeździe do Kamienia czerwony lizak i Pan st.posterunkowy już biegnie z testerem alkomatowym Ah niestety ''statystyki nie podwyższyli'' z całym szcunkiem dla Pana w niebieskim mundurku ponieważ sam jestem mundurowym :)

2. 6.30 wjeżdżam na parking przy moście a tam nikogo hm moze za wczesnie .

3. 6.45 Wybieram miejscówkę na przeciw parkingu.

4. 7.00--ok wreszcie wędkrze autem na Gryfickich blaszkach ale zabieraja sprzęt i ucieczka prawym brzegiem gdzieś w kierunek wschodni - myślę nieźle.

5. rozrabiam zanetę stała receptura płociowa tyle ze tym razem dorzucam 2x ilość pinki oraz posiekanej dendrondeny roz. 3

5. 7.20 zanęta w wodę zobaczymy ? W miedzyczasie przemyka kolejnych kilku wędkarzy ,, Tubylcy'' na rowerkach ale znów prawym brzegiem w siną dal. Ja nadal sam przy moscie :)

6. No cóz w odległości 3 m od brzegu głebokośc około 2.3m stosuje rózne przynęty ale rybka chyba ma inne plany

7. Nic 9.00 skoro tak to szukamy dalej :0 Zwijka sprzętu. Myślę skoro wszyscy daja na wschód to i ja:)

8. No i ten wschód skończył mi się po jakimś 1,5 km marszu. Kilku wędkarzy ale ich wyniki były podobne do moich czyli nic.

9. Wracam to co zaryzykowałem ale tym razem na zachód do samochodu i jedziemy na Trzebieszewo.

10. Więc mocno zdeterminoany aby dojechac do Trzebieszewa w m. Borucin widzę ze 25 aut. Masakra. Nie znałem miejscowosci ale trudno zresztą w sobotę rano trudno o wesele więc to musza być wędkarze.

11. Nic kierując się intuicją dochodze do pomp po 15 min marszu a tam również lipa przynajmniej na ta godzinkę. Nie łapałem tam poniważ sam nie wiedziałem gdzie idę. :0

12. Zwijam się w drodze powrotnej wracam do samochodu w m. Borucin po drodze widzę pana ze Straży rybackiej dochodząc do wsi widze kolejnego ten chyba był od pilnowania służbowgo Honkera. Ale przynajmniej ucieliśmy miła pogawędkę :) Nie wiedziałem o kilku rzeczach dotyczących przepisów :P

13. Trzebieszewo koło Kosiaoła na lewo w zasadzie byłem an pompach ale zobacze jak tam droga i dojazd. Masakra można dojechac ale zawrócić juz nie wię sami rozumiecie.

14. Jade na kanałki do Trzbeiszewa i równiez wyniki mizerne u wsztskich. W pewnym momencie miałem wrażenie że Ci wedkarze to spiningisci a nei spławikowscy taka migracja :) Ale wszyscy szukali.

15. W tym samym miejscu spotkałem milego starszego Pana który wytłumaczył mi kilka istitnych spraw odnośnie toporafi kanałowej Kamienia. Pochwalił się wynikami z poniedziałku było tego duzo dużej Ploci :)

16. Wnioski : nagła zmiana pogody wrost cisnienia jak na jeden dzień bardzo wyskoi oraz zmiana temperatury.

Ot tyle dziś na zero ale zdobyta wiedza bezcenna :) pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marco za szczegolowa relacje z wyprawy :grin: z kanalem az tak duzego doswiadczenia niemam ale mysle ze to jeszcze ciut za wczesnie na dobre brania jakies 3 tygodnie choc moge sie mylic najlepiej jak by ktos bardziej doswiadczony sie wypowiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypatrujcie odwilży,takiej 5-7 stopni po tych mrozach,a płoć będzie brała jak marzenie.Zauważyłem,że tak do polowy marca(zależy od pogody czy jest cieplo) jest szansa na naprawdę grubą rybkę,później to już sam paprykarz bierze,ale zabawa przyjemna.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam kolegów.

A więc co słychać w Kamieniu Pom.? Już odpowiadam, byłym w poniedziałek w Grabowie przy wyspie, lud zalega jeszcze na całym kanale a co do rybek ta sam jazgarz i od czsu do czasu krąpik, ogólnie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar wybrać się w ten weekend nad wodę i stąd moje pytanie czy w ogóle się opłaca teraz na kanał jechać czy lepiej przełożyć wyjazd na "lepsze czasy"? tak w sumie to i tak pewnie pojadę bo nie ryby są czasem najważniejsze.

liczę na jakąś podpowiedź.

z góry dzięki i połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj o 5. rano wyruszyliśmy na kanał,ściślej mówiąc do Grabowa. Nad wodą byliśmy o 5,45 od strony Grabowa było pusto,ale od strony pomp około 30-stu wędkarzy,po 30 min nasz brzeg też się zapełnił. Co do połowów ogólnie dobrze, płotka brała na przemian z krąpiem. Z gruntu trafiała się duża płoć ale to było sporadycznie,przynęta to ciasto,biały robak,kukurydza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki piotr za info moze jeszcze sie ktos wypowie, niejestem pewny jeszcze na 100% ale jestem nastawiony na sobote na kanal w koncu panowie to juz bedzie 19 marca musi byc dobrze :smile: no bo kiedy? jeszcze z miesiac i po dobrych braniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :lol:

Czy ktoś z kolegów był może w tym tygodniu w Kamieniu,bo chcę wybrać się w niedzielę i nie mam żadnej informacji czy coś się zmieniło od ostatniej niedzieli.

Bardzo proszę o info. :?:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.