Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Tarczyńskie-Grądy, tzw. mala woda


Lukasss

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ja wedkuję na tym jeziorze dość często. Jeśli chodzi o rybki to głównie leszcz, sporo płoci ładny szczupak i sporo sandacza. Trafia się też karp ale niestety niewielki. Jezioro posiada łatwy dostęp z brzegu (dużo stanowisk i dużo kładek). W tym roku niestety nie miałem tu żadnych rewelacyjnych wyników. Leszcz brał słabo, kilka szczupaków (na żywca) tylko padło. Wracając do łowiska, jest to łowisko specjalne więc trzeba wykupić dodatkową licencję. Jeśli mogę Ci w czymś jeszcze pomóc pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wędkuje głównie na małej wodzie od strony wsi grądy,jak interesuje cie gruby leszcz to na haczyk głównie kukurydza bo inaczej podchodzi drobnica najlepsze brania zaczynają się od maja i naprawdę można się spotkać z dużymi okazami co do pory brań to największe łapałem o świcie ,drapieżnika sporo głównie sandacz i szczupak dwa-trzy lata temu zostal wpuszczony sum jest go sporo i będzie sukcesywnie dopuszczany szybko rośnie tak że za lat parę kto wie.Karp jest mały wpuszczony na wiosnę,ale są i pojedyńcze parokilowe sztuki uciekinierzy z hodowli których w okolicy welu jest sporo.Wiem że jest ładna karaś lin ale niestety nie zlapalem widziałem tylko jak powoli płyneły pod powierzchnią.Sandacz głównie na trupka a szczupły na żywca można złapać naprawdę ładną sztukę tylko trzeba być cierpliwym ten rok to pokazał.Jezioro rybne i naprawdę pilnowane przez PSR oby więcej takich jezior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leszcza nęcę tylko kukurydzą kupuję worek 50 kilo i na sezon spokojnie starcza a jestem nad wodą jakieś 10 dni w miesiącu.Kukurydzę moczę całą noc a potem gotuję aż zacznie pękać potem zawijam w koc na parę godzin i zanęta gotowa,a jako przynęta bonduelka z puszki jak próbowałem z pęczakiem pinką to leszczyki takie 25-40 cm wpływają w łowisko, a tu sa naprawde duże leszcze i na takie warto zapolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leszcza nęcę tylko kukurydzą kupuję worek 50 kilo i na sezon spokojnie starcza a jestem nad wodą jakieś 10 dni w miesiącu
To ile sypiesz jednorazowo :?: ,kurczę oszczędny jesteś :wink: mi tylko na wiosenne łowy poszło 120kg.Dobrze że już gospodarze koszą kuku na polu ,to zrobię mały zapasik. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon na biąłą rybę zaczynam w połowie maja a kończe w połowie września potem tylko okazyjnie nad woda z wędką a zanęty przygotowuje na wyjazd garnek 6kg a po namoczeniu i ugotowaniu jest to sporo łowię z pomostu jeszcze z dwoma osobami które też trochę sypią i faktycznie od dwóch lat zaczeli kupuwać kukurydzę i jeden worek mi wystarcza.A że zazwyczaj nad wodą jestem w tygodniu a nie w sobotę i niedzielę tak że jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam ja łowię nad tym jeziorem kilka ladnych sezonów i proponowal bym nie zapominać o podstawowej przynęcie na leszcza jakim jest czerwony dziki robak i bialy robak lub bialy i kukurydza w tym sezonie tzn 2008 na pęk białych robaków zlapalem leszcza 2,30 kg zalożylem wtedy około 8-10 białychn robaków na hak.

na biale robaki można też czasem mieć milą niespodziankę porafi wziąć sandacz a nawet sum .natomiast na kukurydzę i ziemniak proponowal bym majową zasiadkę na lina w tym jeziorze ,a są sztuki .na sandacza natomiast proponowal bym miejscowość tarczyny lub wery . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Naprawde piekne jeziorko i godne uwagi byłem tam w lipcu 2009 jestem poczatkujacym i jak dla mnie rewelacja okolo 25 leczszy od 6oog do 1,5 kg i rekorg sandacz 6,1 kg!!!!To tylko tydzień połowów składka płatna w sklepie wedkarskim w Rybnie 80 PLN za tydzien ale sadze ze warto!!!W tym roku też tam jade!!!!!!!!OTO LINK Z FOTO RYBKI:http://nasza-klasa.pl/profile/2370012/gallery/album/2/11 JEST SIE CZYM CHWALIC!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Faktycznie jest to łowisko specjalne. Dodatkowa karta na łowiska specjalne w tym okręgu kosztuje chyba 70 zł z brzegu. Nie wiem jak z łódki. Sądzę, iż jest to opłacalny zakup, gdyż łowisko jest bardzo wędkarsko atrakcyjne. Dużo leszcza, płoci, szczupaka, sandacza. Są miejsca w których można wyciągnąć lina czy też karpia. A podobno w okolicach kanału, który dopływa do jeziora tarczyńskiego pojawiają się spore sumy. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z brzegu i z łodzi na rok kosztuje 100pln a rybki to głównie leszcze takie do 1,5kg jest tego naprawdę dużo okonie w dużych ilościach ale małe do 10 cm a co do drapieżników to jeszcze (dwa lata tam wędkuje) niestety żaden szczupak ani sandacz się nie zapiął.Teraz na 11.listopada jadę tam i zobaczymy co będzie się działo a tak przy okazji to okres ochronny szczupaka na jeziorku od 01.01.? Proszę o info :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Sporo z Was piszę o nęceniu kukurydzą. Planuje 3-dniową zasiadkę nad tym jeziorkiem w weekend majowy. Zastanawiam się właśnie nad nęceniem. Dylemat mam pomiędzy dużą dawką pęczaku a sypnięciem ziaren kukurydzy. Nie mam niestety możliwości przyjechać sobie wcześniej i posypać na wybranym łowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam, odświeżam temat dotyczący jeziorka. Wędkowałem tam praktycznie cały sezon. Jezioro jest na prawde spore i jest bardzo dużo fajnych miejscówek. Jeżeli chodzi o połów, to wedkowałem tam głównie na spławik. Zdarzały sie wyprawy, że wycieliśmy z kumplem około 200 płoci. Zdarzały sie naprawde ładne okazy, niektóre z nich to niemal 30stki. Oczywiście 90% z nich wracały do wody :) Poza tym jest tam naprawde sporo leszcza, niestety nie trafilem na żaden ładny okaz, największy leszczyk mial może 1,5 kg, a tak głównie były to blejaki do kilograma. Jeździłem tam z kumplem kilka razy na nocke zasiadki za sandaczem, ale bez zadowalajacych efektów. Sezon zakończyłem 30 grudnia 76 centymetrowym szczupaczkiem, a mój kumpel kilkudziesięcioma ładnymi płoteczkami :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Patrząc na zdjęcia satelitarne to widzę dwa jeziora Tarczyńskie i Grądy które w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Dlatego zastanawiam się o którym jeziorze toczy się dyskusja w tym temacie? Byłem parę razy nad pobliskim jeziorem Lidzbarskim za młodu i chętnie bym powrócił w te urocze okolice. Czy jest tam jakiś fajny ośrodek wypoczynkowy warty uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie Sand, Grady z Tarczynskim polaczone sa mala rzeczka na ktorej wczesna wiosna mozna zlapac przyzwoite rybki. Tarczynskie to te jezioro wieksze, Grady mniejsze. Na gradach nie ma zadnego osrodka, na Tarczynskim nie wiem, ale szczerze watpie:)

33ndowi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Tarczyńskim też na 99% nie ma ośrodka ,ale sporo miejsca i z namiotem można przyjechać.Myślę że u miejscowych można w stodole miejscówkę złapać za parę złotych.A co do połączenia jezior to fakt jest tam wąziutki przesmyk,dużo kaczeńców i dosyć płytko,około metra ale bardzo ładne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.