Skocz do zawartości
tokarex pontony

Glinianki - Zielonka


wypas01

Rekomendowane odpowiedzi

czy może ktoś zna to łowisko? i wie dokładnie co jest tam za ryba i na jakie przynęty można coś złowić . Ja osobiście jestem pewien są tam: karpie, płocie, karasie, okonie i węgorze gdyż te ryby w tym sezonie złowiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Karpia ja złowiłem na czerwonego robaka na tym stawie obok tego który jest naprzeciwko cegielni. Moich dwóch kolegów w lecie łapie tam karpie na kukurydze zwykłą nie żadną smakową. a złowiłem go jakoś w ostatnie dni wakacji. Lina na co polecasz tam łowić ? znając trochę łowisko sądzę że na spławik z cyplu bo z gruntu tam nie za bardzo idzie łowić ze względu na dużą ilość zaczepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy lin złowiony tam miał 4 kg i wziął na białego.Ja łapałem na kukurydze(oczywiscie kilku dniowe necenie)i miałem tam jakieś wyniki.

Tylko uważaj, bo jest tam masa drobnej płotki.

Jeszcze mam jedno pytanko, w którym miejscu polecasz łowić na tym drugim stawie ? ^^

Bo z tego co wiem, co rzut to zaczep =[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to są glinianki o powierzchni ok 26ha a wiec nie wiem czy takie małe. Zbiornik położony jest w okolicy cegielni. Pomiędzy Kobyłką a Zielonką.

Czy możemy doprecyzować lokalizację? Jadąc Żołnierską od Warszawy skręcam na rondzie w prawo w stronę Zielonki, mijam Zielonkę i...? Gdzie skręcać? Lewa, czy prawa strona drogi? Cegielni jest tam kilka i ja niestety znam takie pozbawione glinianek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakby Ci to dokładnie wytłumaczyć dojazd z tego względu że nie poruszam się samochodem lecz pociągiem i wysiadam na stacji Kobyłka-Ossów i idę kawałek wzdłuż torów i jestem na miejscu. Mogę Ci zasugerować abyś pojechał ulicą Napoleona z Kobyłce następnie skręcił w ul.Serwitucką następnie w ul. Legionów Polskich a później będzie taka droga piaszczysta i ona Cię doprowadzi do cegielni.

Na tym stawie masz cypel na który jest wejście ale nie widać go na pierwszy rzut oka.Są dwie metody na dostanie się na niego pierwsza:

a) mijasz taki mały zarośnięty stawki i idziesz wzdłuż ogrodzenia działek znajdujących się w okolicy zbiornika, w momęcie w którym kończy się ogrodzenie tych działek szukasz wydeptanej ścieżki w trzcinie. Przez tą ścieżkę będzie płynoł mały strumyczek który należy przeskoczyć i iść dalej. W ten sposób dojdziesz do takiego cyplu na którym są 3 stanowiska i miejsce na rozpalenie ogniaska

B) mijasz cegielnie i idziesz dalej prosto po lewej stronie będziesz miał drogę (która jest pomiędzy tym stawem na przeciwko cegielni a stawem małym zarośniętym). Po prawej stronie będziesz miał miejsce w którym w lato dużo ludzi przebywa i grillują i się opalają i hałasują. jest tam dość strome zejście. Schodzisz nim i po prawej stronie będzie wydeptana bardzo stroma dróżka która prowadzi w trzciny idziesz nią do samego cypelku.

Z niego zarzucasz ok 15m w kierunku środka zbiornika i tam jest w miarę czyste nie zarośnięte dno.

Jak mi się uda to wrzucę jakąś mapkę tego stawu gdzie kto siedzi mniej więcej. Z tego co za obserwowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne informacje i piękna mapka! Dziękuję :) Miałem nadzieję na jakieś bliskie łowisko, do którego dojadę samochodem ;) Jednak rowerem chyba będzie lepiej, chociaż ode mnie z Grochowa to będzie z 15km w jedną stronę. Podjadę w tygodniu i rozeznam teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak co do tego łowiska że trudno jest na nim coś złowić ale zapewniam ryba jest. przez wakacje byłem tam około 40 razy na grunt i spławik i w sumie złowiłem ok 10 ryb (w tym co mnie zdziwiło węgorz bo nie miałem pojęcia że ten gatunek tam występuje) i na spiningu byłem dwa razy i złowiłem 3 okonie z czego tylko dwa były wymiarowe , ale jak sie tam coś złowi to ma się tą satysfakcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,

Dzisiaj poraz 4 z kolei po kilku godzinach udało mi się wreszcie złapać rybę. Przynętą była blaszka Effezet srebrna 4, a uczepił się 1,5 kg szczupak. Od miejscowych dowiedziałem się, że niedawno PZW zarybiało stawy, ale ze złapaniem czegoś konkretnego na spining to już nie lada wyczyn. Czy ktoś z Was tam jeździ? Złapał coś na spining?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

stawy w Zielonce to jedno z pierwszych łowisk mojej karjery. mam tam same miłe wspomnienia i nawet wymierne wyniki. złowiłem tam 2,5 kg karpia (lustrzeń) co na nasze wody jest całkiem całkiem wynikiem :lol: jednak od jakiegoś czasu ryby tam brak czemu ?????? moja wiedza o tym łowisku jest dość obszerna ale i to nie wpływa na poprawe wyników...........czekam na jakieś porady na gg i czy warto się tam wybrać 29-tego na szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj poraz 4 z kolei po kilku godzinach udało mi się wreszcie złapać rybę. Przynętą była blaszka Effezet srebrna 4, a uczepił się 1,5 kg szczupak. Od miejscowych dowiedziałem się, że niedawno PZW zarybiało stawy, ale ze złapaniem czegoś konkretnego na spining to już nie lada wyczyn. Czy ktoś z Was tam jeździ? Złapał coś na spining?

Na damowskie effezety nr3 kolor zółto-zielony (obrotówki) czepiają się okonie. W wędkarskim świecie z czerwca 2008 jest zdjęcie kolesia ze szczupakiem 106cm. został on złowiony i wypuszczony. Z tego co słyszałem od kolegów co roku pada tam jakiś metrowiec. A Ty na którym stawie trafiłeś tego 1,5kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Jestem tutaj nowy. Mieszkam w Zielonce niedaleko glinianek i co jakiś czas chodzę na te najstarsze stawy połowic rekreacyjnie. W sezonie 2009 zamierzam połowic na stawie koło wyspy i tym dalszym zwanym potocznie prostokątem. Jeśli ktoś może mi podesłać ten rysunek łowiska o którym mowa w powyższych informacjach to byłbym bardzo wdzięczny. Jako, że na wiosnę będę miał dostęp do echosondy zamierzam przebadać tam wszystkie dostępne akweny. Oczywiście w miarę postępowania pomiarów będę mógł podzielić się z wami informacjami na temat ukształtowania tego łowiska. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nie wiem czy gdzieś mam tę mapkę sporządzona przeze mnie ale w ogóle nie wędkowałem na tym stawie z wyspą ale słyszałem że wpuszczano do tego stawu sumy ( podobno ) ile w tym prawdy nie mam pojęcia. Ale jeżeli są tam to przydałoby się znać ukształtowanie dna i wiedzieć gdzie są największe dołki bo tam będzie przebywała ryba. Jeżeli byś chciał to można się ustawić jakoś w sezonie na wspólne wędkowanie. Co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minionym sezonie z braku czasu przeważnie wędkowałem na tych najstarszych stawach najbliżej osiedla co zaowocowało karasiem i szczupakiem. Poławiałem tez troszkę płotek. Ze dwa razy także byłem na stawie z wyspą tam od strony działek(trafił sie lesz) i raz na nockę poszedłem na ten duży prostokątny, ale wróciłem o kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Byłem dwa dni temu na gliniankach i wyniki to 1 płotka, 1 szczupaczek ( jako przyłów) a kolega jednego okonka wyciągnął... wszystko pływa dalej w wodzie. Wszystko zostało złowione na czerwonego robaka. Ktoś może też już był w tym sezonie i mógłby się pochwalić gdzie i na co złowił coś jeżeli złowił i na jaką przynętę łowił ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.