Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Daiwa


kaktus74

Rekomendowane odpowiedzi

Za 500 to mógłbyś wyhaczyć już jakiś dobry kołowrotek, japoński albo Slammera.

Mam dostep wlasnie do tych 2 marek taniej dlatego pytalem o nie.

Ale nie stoi nic na przeszkodzie by poszukac shimano. Myslalem tez nad okuma Aveon kiedys mialem go i byl bardzo dobry ale wiem ze wychodza nowsze modele i dlatego pytam.

A jakie shimano polecacie ?

Czy do spiningowania moze byc kolowrotek karpiowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Volkswagen robi Skodę ale nie czyni jej to Volkswagenem..

Skoda jest mniej awaryjna z tego co wiem i wiele tańsza, a komu robi różnicę znaczek skody i volkswagena skoro to auta na tych samych podzespołach? Tak samo jest z Daiwą i cormoranem. Obecnie nie kupiłbym kołowrotka żadnej z tych firm, ale jeśli bym musial, to wybrałbym cormorana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klego ani to ani to!!!!!!A powód bardzo prozaiczny by się zdawało,mianowicie w przypadku jakiejś usterki sprzęciki te wysyłane są do serwisu w niemczech co zakładając oczywiście ,że sklep wyśle w miareszybko trwa zazwyczaj ok 1 miesiąca.W moim przypadku już dwukrotnie czekałem na kołowrotek po dwa miesiące,oczywiście sklep (internetowy)zawalił sprawe bo trzymał sprzęcik calutki miesiąc a DAIWA,CORMORAN w Niemczech kolejny.ODRADZAM!!!!Jak was interesuje jaki sklepik chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Szczeliłem gafę, kupując kołowrotek bez opinii ekspertów ;p no, ale już trudno... Chciałbym się dowiedzieć coś o nim jak sie sprawuje Daiwa Sweepfire E rozmiar 2500. Jak go dostałem wygląda na dosyć solidny, ładnie zrobiony no, ale wygląd to ni wszystko. Czekam na opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sweepfire solidny?

Solidna daiwa to koszt około 1600 zł.

Sweepfire wygląda jakby był zrobiony z tego tworzywa co trabant. Ostatnio oglądałem w Decathlonie młynki i wziąłem do ręki sweepfire'a - sprawiał wrażenie jakby był wogóle źle pomontowany. Mocowanie kabłąka na koszu jakieś takie tandetne. Obudowa - bazar. Po prostu tandeta. Inna sprawa, że po daiwie - zwłaszcza taniej, nie można się wiele spodziewać... Więc może to ja wybrzydzam? Ale np. okuma, cormoran, czy inne firmy w tej klasie cenowej produkują kołowrotki, które budzą większe zaufanie. Lepsza jakość materiałów, z których są wykonane itp. Pytanie, czy chcesz mieć kołowrotek niezawodny (w miarę), czy zabawkę z byle czego, na ktorej pisze "Daiwa" - bo zauważyłem, że jakaś moda na daiwy zapanowała - nie wiedzieć czemu. Firma ta zjechała niemal na samo dno z jakością w ostatnich latach. Ceny niestety w każdym przedziale jakości pozostawiła te same. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zastanawiam sie nad zakupem kołowrotka do średniego spinningu.

Mój wybór padł na dwa modele a mianowicie Daiwa Rnessa 2500 a Shimano Stradic 2500 FB lub FI. Z tego co wiem Stradic ma już bardzo wyrobioną pozycje na rynku w szczególności modele wyprodukowane w japoni, a Rnessa to dopiero nowość 2009.

Do tej pory używałem Daiwy Team 2508 i mam ogromne zafanie do tej marki, lecz nie wiem gdzie ta Daiwa jest produkowana.

Moze ktoś miał w ręce oba te kołowrotki i jest w stanie mi doradzić który model wybrać, zaznaczam ze bardzo lubie jak kołowrotek pracuje bardzo "miękko"

Z góry dziękuje za wszelkie informacje na ten temat a w szczególności tego modelu Daiwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phantom, sam szukam podobnej maszynki. R'nessę miałem w ręku w rozmiarze 3000 i to bajka jest.

Na sucho to masło dosłownie. Same ochy i achy za wyjątkiem tej składanej korbki, jakoś nie potrafię się przekonać.

Ale miałem też ostatnio w łapkach stare dobre Technium 2500 i kładąc na bok design piękny w tej Daiwie, to technium oceniam na podobnym poziomie. Z tymże technium to połowa tej ceny.

Caldia z Daiwy budzi moje zaufanie, też jest z R4.

Na forum bodajże kolega marewel sprowadzał sobie maszynki Team Daiwa Sol i Advantage, może się odezwie i urozmaici nam dyskusję.

W przeliczeniu na złotówki miał całkiem niezłe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu

Pomimo ze ta Daiwa to jedna wielka niewiadoma zdecydowałem sie na ten model.O Stradicu naczytałem sie na innym forum wiele niepochlebnych opini nawet na temat tego Made in Japan, podobno nie jest to juz ta sama jakość co pod koniec 90tych lat :evil:

Jak otrzymam przesyłke nie omieszkam opisac swoich wrażen na temat tego kołowrotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Stradicu naczytałem sie na innym forum wiele niepochlebnych opini nawet na temat tego Made in Japan
Chyba nawet wiem na którym. :). Sam mam Stradica RB z Malezji. Znajomy z którym zawszę chodzę na ryby ma dwa stradic'i Malezyjskiego RB i Japońskiego FC, drugi znajomy ma stradic'a Japońskiego FB, a trzeci Malezyjskiego FB i nic się z nimi nie dzieje. Dwa lata pracowałem w sklepie wędkarskim i sprzedałem sporo stradic'ów, a do reklamacji trafił tylko jeden ponieważ właściciel postanowił sobie połowić nim w morzu w czasie wakacji i zawalił go solą i piaskiem (reklamacja nieuznana). Swój kołowrotek mam od przeszło roku ( cały sezon na rybach nawet do 5 razy w tygodniu) i jedynym śladem eksploatacji jest wytarta farba na stopce w miejscu gdzie mocowany jest w uchwycie. Zero luzów czy odgłosów dochodzących z przekładni. Tej zimy planuję pierwszą poważniejszą konserwację kręciołka tak prewencyjnie, a na wiosnę zakup kolejnego stradica tym razem w rozmiarze 1000.
Caldia z Daiwy budzi moje zaufanie, też jest z R4.

Caldia jest jedną z nielicznych Daiw której nie widziałem popsutej, jednak ze względu na cenę niewiele osób jej używa. Zaś sama marka Daiwa ma u mnie złą opinię po wpadce z modelami exceler i exceler plus ( mówię o ofercie z rynku polskiego ) znam przynajmniej kilka przypadków w których te kołowrotki przestały się po prostu kręcić. Mam nadzieję że R'nessa Ci się sprawdzi. Ja wiem że prędko nie kupię Daiwy z polskiej oferty. Ewentualnie coś z rynku Japońskiego lub USA, jednak jak dla mnie to na razie zbyt wysokie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze R,nessa również spełni moje oczekiwania.
też ma nadzieję. Jak już trochę połowisz to napisz kilka słów o wrażeniach, ewentualnie artykuł do działu "Testy" :). Postaram się zamieścić test mojego Stradica, ale dopiero jak go wybebeszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Certate 2500, teraz w grudniu w okolicach Mikołaja minie 3 lata od kiedy jej używam :wink:

Co prawda, ze spiningiem bardzo rzadko teraz chodzę, ale swojego czasu na średnim spinie (Talon VI+, 7-28gr zbrojony w FC)+plecionka nieźle popracowała, Jak na razie nie zauważyłem jakiejkolwiek większej różnicy w pracy od dnia gdy wyciągnąłem ją po raz pierwszy z pudełka. Obecnie kręcioł częściej 'wczasuje' sobie na matchówce (2-18gr) niż na spiningu.

Jestem z niego bardzo zadowolony, jedwabista praca, bezbłędny nawój i wzorcowy hamulec. Miałem nawet kiedyś recenzje pisać, ale nie chciałem by mnie tu postrzegano jako snoba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wyszło :!: to my tu kręcimy dragonami w średnio-biednej półce dla ubogich a kolega tak się wozi :???: n i e ł a d n i e. :razz:

Firma wisiała mi trochę extra kasy za jakieś tam robótki, nie mieli tego za bardzo jak zaksięgować i pod koniec roku dali mi kasę..wraz z tytułem 'pracownika roku' nie masz pojęcia jaki to był obciach :oops::mrgreen: Uruchomiłem kontakty i ściągnąłem sobie prezent na Mikołaja prosto z Japonii :lol: (mimo pośrednika) blisko tylko za połowę ceny, którą próbowali mnie wtedy rozbawić polscy lichwiarze-sklepikarze.

Napisz teraz
Ok postaram się naskrobać coś w ciągu 2-3 tygodni

ale ostrzegam...ta recenzja może dla niektórych mieć wydźwięk lekkiej bufonady :wink: , co prawda ciężko mnie zadowolić, ale tej maszynce nie mam nic do zarzucenia...no może poza tym, że na stopce jest naklejka na której pisze co to za modeli i że Japan, :lol: zamiast jak po dawnemu (np. jak w Tournament'ach), literki wytłoczone w metalu. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises ja posiadam model 3000 i martwi mnie w niej jedna rzecz. Nie wiem czy jest to normalny objaw i moje przewrażliwienie czy coś powinienem z tym jednak zrobić...

Kręcioł gdy dostanie trochę oporu... cięższa przynęta, nurt, szybsze kręcenie... zaczyna dziwnie gruchotać w środku. Ewidentnie czuję w ręce coś co przypomina pukanie, "przeskakiwanie", gruchotanie...

Czy w Twoim modelu zauważyłeś coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcę kupić tani kołowrotek (100-120pln) do lekkiego spinningu do końca sezonu, nie wymagam zbyt wiele za tę cenę, byle poprawnie działała rolka od kabłąka i żeby nie pękła za szybko sprężyna od tegoż kabłąka. Zastanawiam sie też nad Shimano Cataną 2500 i jakimś Dragonem w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.