Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki roller do kulek?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić sobie matryce (roller) do kulek proteinowych. Mam problem z wyborem rollera waham się pomiędzy rozmiarem fi16 a fi18. Jaki polecacie mi rozmiar

w moim łowisku występują karpie od 1kg do 18kg.

Moje pytanie czy dla karpia 1-2kg kulka 18 nie będzie za duża?

Czy ktoś z was łowi karpie 1-2kg na kulkę 18?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Mam problem z wyborem rollera waham się pomiędzy rozmiarem fi16 a fi18.
Jest prawie nie zauważalne 2mm ,jaka to różnica,żadna ,ale jak poważnie myślisz o kulaniu to radzę zainwestować w szeroką matrycę ,na początku się trudniej robi ,ale za to szybko.

PS -a czy ktoś widział matryce do kulek o średnicy fi 30lub 32 lub 36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS -a czy ktoś widział matryce do kulek o średnicy fi 30lub 32 lub 36.

największą z jaką ja się spotkałem to była 24mm.

ostatnio kolega miał branie na tzw. ping-ponga szkoda że tego rybola nie był w stanie wyciągnąć, żyła 0,40 strzeliła jak guma z majtek :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS -a czy ktoś widział matryce do kulek o średnicy fi 30lub 32 lub 36.

na razie widziałem kule takowe tylko Prologica, kumpel się smiał, że robią je jako alternatywa dla ping pongów. Uzywacie tego w ogóle ? Domyślam się, że Maniek nie pyta z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywacie tego w ogóle
Jak byś złowił leszcza 40cm na kulkę fi 20mm to co byś sobie pomyślał :roll: ,kumpel zrpbił roler z rurek PVC 32 mm ,ale ja mnie mam zbytnio czasu teraz ,a kulki to nawet i 36mm tyle tylko że ręcznie kulane :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Z kaszy nie kaszy, ciasto do kulek musi byc tak skomponowane by dało się wyciskać i rolować.

Z samej kaszy na pewno kulek nie zrobisz ....

A jeśli masz mix dobrze skomponowany to dlaczego roller mialby sie do niech nie nadać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może powiem tak ... robię z kaszy takie ciasto z dodatkiem zapachu waniliowego, niewielkiej ilości masła, miodu i czosnku ... Jest ono dość kleiste ... następnie ręcznie formuje kulki którymi nęcę i na takie same kulki również łowię ... Problem w tym że ręczne uformowanie dostatecznej ilości kulek jest dość czasochłonne ... I stąd pomysł na wykorzystanie właśnie takiego rollera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

summer zrobiłem ciasto z składników które podałeś...armagedon...klei się jak koszula do d...na roller nie ma szans choć smarowałem go olejem dla zmniejszenia przyczepności zmodyfikowałem je troche aby dało się rolować,użyłem jajek i oleju rybnego (możesz dać zwykły),kaszy kukurydzianej która jest w cenie manny i wyszły piękne kulki waniliowe(nie dodawałem czosnku w moich kulkach się nie sprawdza) acha darowałem sobie masło na rzecz oleju(w rozsądnej ilości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha darowałem sobie masło na rzecz oleju(w rozsądnej ilości)
Tu chyba właśnie zrobiłeś błąd ,ja mimo że dodaje olej to dla lepszego wyrobienia ciasta i kulania dodaje albo masło albo margarynę ,ciasto dostaje tzw glansu :wink: .Summer, nie widzę przeciwwskazania ,jedyne co to kwestia dobrego ciasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim ???

Mały roller do kulek proteinowych 21mm - EUROCARP

Mam ten roller od nich, jest ok.,na razie nakulałem 15kg miksu i dalej kulam. Wałków nie robię rollerem bo nie są dopasowane do matrycy(zbyt grube).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roller 35mm

Chociaż cena zaporowa (przynajmniej dla mnie).

hehe roller zajefajny :D Tylko takie "odkurzacze" to ja nie wiem gdzie znajde co mi to połkną :D Ja w tm roku jade na 21 mm

No i 2 kuleczki i kolega karpik pojedzony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.