Skocz do zawartości
tokarex pontony

Metoda odległościowa


poczatkujacy wedkarz

Rekomendowane odpowiedzi

ustawie sobie splawik na stale na glebokosci zalozmy 4m to czy gdy rzuce zestaw na glebokosc np 3m to czy zestaw sie sam polozy na dnie tak ze splawik bedzie "stal" na wodzie????

będzie leżał na wodzie.... pomijając spławiki samogruntujące ustawienie gruntu większego niż głębokość łowiska spowoduje położenie się spławika na wodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

będzie leżał na wodzie.... pomijając spławiki samogruntujące ustawienie gruntu większego niż głębokość łowiska spowoduje położenie się spławika na wodzie...

hmm, a jeśli mój wagler zachowuje się tak:

1. przy ,,odpowiednim" gruncie wystaje go, np. 5cm

2. przy ustawionym zbyt dużym gruncie wystaje go 10cm

To on jest samogruntujący ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie musze za kazdym razem ustawiac splawik? przeciez w przypadku konektora bedzie uszkadzalo to zylke, z reszta jak i zwyklych stoperach nitkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przy ,,odpowiednim" gruncie wystaje go, np. 5cm

2. przy ustawionym zbyt dużym gruncie wystaje go 10cm

To on jest samogruntujący ?

odpowiedź brzmi nie... bo jak ustawisz grun większy w stosunku do głębokości łowiska o wartość większą od długości spławika to spławik się położy na wodzie.

Własnie o co chodzi z tym spławikami samogruntującymi :?: Pierwsze slysze o takich :oops:

też takich nie używałem, ale gdzieś czytałem, że jest taki patent, ale co i jak nie wiem

to w takim razie musze za kazdym razem ustawiac splawik? przeciez w przypadku konektora bedzie uszkadzalo to zylke, z reszta jak i zwyklych stoperach nitkowych

no niestety musisz zawsze ustawić grunt "z łapy" - ale tylko po zmianie miejscówki - bo jeżeli rzucasz w to samo miejsce - to grunt ci się nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co i jak nie wiem

Na kilu są oczka (chyba 3 może 4) ustawione pod różnymi kątami. Luźna żyłka przy wpadaniu do wody swobodnie przelatuje przez oczka, natomiast przy ściąganiu(na napiętej żyłce) spławik się blokuje-ot cała filozofia :lol::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź brzmi nie... bo jak ustawisz grun większy w stosunku do głębokości łowiska o wartość większą od długości spławika to spławik się położy na wodzie.

ale mój się nie kładzie, i co teraz? :P Bez różnicy czy grunt jest zbyt duży o 3 czy 50cm on tak samo wystaje z wody ok. 10cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mój się nie kładzie, i co teraz? Bez różnicy czy grunt jest zbyt duży o 3 czy 50cm on tak samo wystaje z wody ok. 10cm

Prawdopodobnie używasz spławika typu wagler który ma jusz wstępne dociążenie i taki spławik zawsze bedzie stał w wodzie a ty musiz go tylko dociążyc :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Konrad I, 10 cm to stanowczo za dużo spławik po wyważeniu pływając (obciążeniem nie dotykając dna ) powinien wystawać z wody nie więcej jak 3 cm , pow wyważeniu w taki sposób można stwierdzić kiedy jest dobry grunt jak staje na wysokości 3 cm to albo pływa albo tyle co styka się z dnem , jak wystaje więcej niż 3 cm np. 8 to znaczy żę mamy prze gruntowane o 5 cm itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglibyście odpowiedzieć na moje pytanie?? Nie żeby ktoś pomyślał ze mowie to złośliwie ale czekam na odpowiedź w końcu, bo chce zrobić ten zestaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagmatwaliście się co :mrgreen: ,to zacznijmy od początku

mam pytanie bo nie wiem czy dobrze rozumuje pewna rzecz, a mianowicie, moja wedka do odleglosciowki ma 4,5m ( :/ ) i poprzez konektor (rurka igielitkowa z wcieciami spelniajaca funkcje stopera i agrafki na splawik waggler) ustawie sobie splawik na stale na glebokosci zalozmy 4m to czy gdy rzuce zestaw na glebokosc np 3m to czy zestaw sie sam polozy na dnie tak ze splawik bedzie "stal" na wodzie???

Zestaw się położy na dnie ,jeśli spławik nie ma "swojego" dociążenia to też się położy ,jeśli ma dociążenie to będzie stał nawet na 20cm gruncie.

to w takim razie musze za kazdym razem ustawiac splawik? przeciez w przypadku konektora bedzie uszkadzalo to zylke, z reszta jak i zwyklych stoperach nitkowych
Tak za każdym razem ustawiasz na nowo grunt,stopery nitkowe nie uszkadzają żyłki ,co do systemu "Stonfo"również nie sądzę aby uszkadzały żyłki jeśli robisz to delikatnie.
czyli najlepiej kupic waggler ze wstepnym obciazeniem?? wtedy bedzie sie dzialo tak jak ja opisywalem wczesniej??
Ale nie dociążając spławika nie będziesz miał możliwości widzenia wszystkich brań ,a tych delikatnych w szczególności.

Co do spławików samo gruntujących ,samo zacinających/ ciężarków z samo zacinaczem i wszystkich tych samo to powiem ogólnie =lipa ,do luftu ,kit . :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to może na początek spróbuję tym konektorem :D nie mam zamiaru łowić linów na odległosciówkę (choć nie głupi pomysł) lecz chce spróbować leszczy i płoci na średniej odległości, powiedzmy 15-20m na głębokości 3-3,5m. Później można popróbować z gruntowaniem łowiska :P najpierw wtedy tym wagglerem ze wstępnym dociążeniem, zobaczę jak będą wyglądać brania :grin: co ty na to mańku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później można popróbować z gruntowaniem łowiska
Zacznij naipierw od gruntowania ,co to da ? będziesz wiedział jakie masz dno ,jego ukształtowanie ,dołki czy górki ,jak najprościej zgruntować łowisko ,wystarczy zwykły spławik może być wagler obojętne czy z dociążeniem czy nie ,na pętelkę przy ponową zakładasz oliwkę 20-30g i zarzucasz w wybrane miejsce jeśli spławik się topi to znaczy że grunt na twoim spławiku jest za mały ,jeśli "leży" znaczy że jest za duży kilkanaście rzutów takim zestawem daje ci "obraz" co masz na łowisku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na waglerach typu, np. 5g+3g też nie widać wszystkich brań?
Jeśli nie dociążysz prawidłowo tak jak jest napisane na spławiku to wszystkich brań nie zobaczysz ,zwłaszcza tych delikatnych .

Czy spławik na stałe ,przy gruntowaniu?- ,to zależy od głębokości łowiska jeśli jest mniejsza od wędki to może być na stałe ,ale jeśli jest większa to musowo przelotowo ,bo jak ustawisz 6m grunt przy wędce 4,5m.

Osobiście używam do gruntowania spławika przelotowego od żywcówki i ciężarka 100g ale to wyjątek ,bo wzrok się mi pogarsza i nie widział bym waglera daleko a i same rzuty zestawem są bardzo dalekie ,co dla mnie jest dużym plusem bo mogę sprawdzić układ dna od polowy Odry ,a nadmienię że sonduje nie do połowów na splawik a do połowów gruntowych ,po prostu lubię wiedzieć jakie jest dno ,ukształtowanie ,aby świadomie umieścić zestaw gruntowy w najlepszym miejscu a nie w najgorszym ,a to ze ryby wybierają najlepsze miejsca na żerowiska to wiadomo od dawien dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba najszybciej i najłatwiej przestawiać grunt przez konektorek?? no bo odwiązywać stoper nitkowy i znów wszystko robić... :/ chyba ze ja znów nic nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem taki węzeł, tylko jest jeden problem. Jak go przeciągam (dość ciężko, niby fajnie :P ) to z żyłki na której jest ten węzeł robi się spirala :/ ...

post-1859-14544971782988_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za powielanie moich postów, ale muszę napisać, że nie potrafię zrobić tego stopera :/ uwierzcie mi, szukam na forum tym jak i na całym necie. Dziś w nocy będę dalej szukać lecz pewnie z marnym wynikiem. Może lepiej użyć tego systemu Stonfo? (stoper i agrafka na spławik w jednym) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.