Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spokojne jezioro okolice Drawska pom.


dominik poznan

Rekomendowane odpowiedzi

maniek, aromir_, Koledzy bez łodzi na tym jeziorze od strony Gudowa i Lubieszewa same płycizny.Byłem w sobotę żadnych rewelacji 30 płoci takich 20cm może trochę większych na DS jak macie jakieś rady na o jezioro o proszę na PW

Na lubie bez łodzi to rzeczywiście nie polecam. Jest kilka mniejsc w okolicach harcerskiej górki oraz w okolicach zatoki do której wpada rzeka Drawa. W okolicach harcerskiej górki są duże spady nawet do 10-12 m w odległości kilku-kilkunastu metrów od brzegu. Bardzo często widać tam wędkarzy szukających płaci i leszcza.

Byłem na lubiu z łodzią, tydzień temu w poszukiwaniu leszczy. Wyniki naprawdę kiepskie. Kilka małych płoci. Zwiedziłem sondą wszystkie miejsca które znam od strony gudowa i harcerskiej górku, Linowna oraz Karwic i nic. Rozmawiając z jednym z wędkarzy dowiedziałem się, że można trafić leszcza i okonia w okolicach ujścia Drawy lecz teraz jest tam sporo sieci... Niestety całorocznie stojące sieci w okolicach najciekawszych miejsc to norma na tym jeziorze. Na całe szczęście są jeszcze miejsca w których dalej można trafić dużego szczupaka, czego dowodem okaz, którego dorwałem w zeszłą niedziele (95cm, 7kg).

Dominik sugeruje abyś z brzegu szukał ryb od strony harcerskiej górki, kierując się od niej w kierunku zatoki do której wpływa Drawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gdzie ta harcerska górka nie znam na tyle jeziora żebym wiedział

Z gudowa, z ośrodka Relaks, stojąc twarzą do wody, musisz kierować się w "prawo" w kierunku ośrodka byłego zakładu mebli. Za Rekasem jest nowa droga z której skręcajac w praw dojedziesz do lasu (po drodze miniesz ośrodek byłego zakładu meblarskiego). Przy lesie skręcisz w lewo i dojedziesz do fajnego miejsca biwakowego. W tym miejscu (zakota + narożnik w prawo) odnajdziesz harcerską górkę. Od narożniak kierując się łodzą w kierunku wyspy odnajdziejsz spad oraz podwodną górkę. W wakacje można połowić tam okonia na małe żywczyki. Z 15 lat temu w tej części jeziora można było połowić piękne sandacze (mój rekord w tej częsci jeziora to 5 kg w słyszałem o większych). Wracając do tematu, to idąc dalej w prawo, trzymając się lini brzegowej miniesz narożnik i dotrzesz do pierwszej zatoki godzie są 2-3 pomosty z których możesz połowić płoć, okonia i leszcza. Idąc jeszcze dalej dojdziesz do kolejnego narożnika oraz kolejnej zatoki w którą z drugiego brzegu wpada Drawa. W tych okolicach prawie zawsze jak pływam łodzią widzę wędkarzy łapiących z brzegu.

Mam nadzieje, że trafisz coś fajnego.

Leszcze są jeszcze na tarle tak mi powiedział właściciel ośrodka w którym byłem

Dominik a wspomniał gdzie najczęściej trze się leszcz? Ja również słyszałem od wędkarza że leszcz się trze lecz ten "wędkarz" łowi na sieci.... i trafił kilka szt. po 3-4 kg. Nie chciał mówić gdzie więc może Ty słyszałeś w jakich okolicach szukać leszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem, a byłem w ośrodku margip za Lubieszewem, jak idziesz od ośrodka w lewo przechodzisz przez ośrodek Lubie dalej cały czas prosto do miejsca gdzie jezioro wcina się jeszcze bardziej w brzeg tam masz spad 4do 5 metrów odrazu przy brzegu rano było widać że spławiają się tam ładne rybki ale jakie nie wiem ,wyglądało na leszcze odległość od brzegu dość duża, napewno zadurza na spławik dlatego łowiłem na DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromir, doradź gdzie pospinningować z łodzi.. bywam tam czasem u znajomych (ale tylko grill + piwo), a wybrałbym sie w końcu potresować szczupłego.

Na lubiu jest dużo ciekawych miejsc do spiningowania. Ja najlepiej znam jezioro od strony Gudowa do linonowna i karwic włącznie. Dalej nie wędkuje ale czas zacząć ponieważ coraz częściej słychać o ładnej rybie w tamych rejonach. Lubie ma bardzo różnorodne rejony. Wiele górek podwodnych, dołków i wypłyceń z roślinnością. Ja najczęściej spininguje w zatoce do której wpada Drawa oraz na całym brzegu (po obu stronach) ośrodka w Linownie + płycizny przy Karwicach. Są to miejsca wyłącznie do spiningowania z łodzi nalepiej z sondą. W wymienionych powyżej miejscach jest kilka "małych obszarowo" miejsc w których mozna dorwać ładnego szupaka (dowodem jest mój, złapany 2 tyg. temu okaz 95 cm długości 7 kg). Dziś wybieram się ponownie, jak tylko pogoda pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik poznan, aromir_, Aż wam chłopaki zazdroszczę ,może w przyszłym roku odwiedzę Lubie i "stare" kąty na Lubiu .aromir_, trochę mylisz nazwy ,harcerska to jest polana przy której jest owa górka ,zresztą po prawdzie to nie górka tylko podwodny cypel ,reszta się zgadza .Kiedyś pięknie brały tam,na tym cyplu sandacze .A sieci na ujściu Drawy stały od zawsze kiedy pamiętam ,była tam jeszcze kiedyś rybaczówka. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aromir_, trochę mylisz nazwy ,harcerska to jest polana przy której jest owa górka ,zresztą po prawdzie to nie górka tylko podwodny cypel ,reszta się zgadza .Kiedyś pięknie brały tam,na tym cyplu sandacze .A sieci na ujściu Drawy stały od zawsze kiedy pamiętam ,była tam jeszcze kiedyś rybaczówka. .

Maniek takich nazw używali "tambylcy" :) i tak mi to już zostało. Zgadza się, że pod wodą jest cypeł, choć jeżeli popłyniesz z podwodnego cypla w kierunku wyspy (prawy narożnik wyspy) to trafisz na niewielką podwodną górkę oraz ładny spad (w okolicach trzcinowego cypla). Jakieś 15 lat temu łowiło się w tych okolicach tyle sandaczy (nie mówiąc o węgorzach) ile miało się żywców. Bardzo dorbym miejscem na sandacza były również okolice między wyspą a drugim, dalej oddalonym brzegiem. Są tam trzy górki, dwie ładne skarpy oraz dwa piękne dołki. W zeszłym tygodniu słyszałem od wędkarza z Linowna, że 2 lata temu trafił 3 sandacze w całym sezonie w rejonie górki i dołka między ośrodkiem w Linownie a karwicami. W tym roku byłem Lubiu już 5-6 razy i nie widziałem żadnego wędkarza szukającego sandacza. Za każdym razem opływam z sondą wszystkie wymienione wyżej miejsca i niestety nie widać ryby.

Jedyną rybą jaka mi w tym roku dopisała jest Szczupak i to ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aromir_, Supersobi, maniek, i wszyscy którzy wędkujecie na Lubiu mam zezwolenie na 2 wędki z brzegu na cały sezon za 55zł czy mogę na sim spiningować ?

Dominik ja mam wykupione pozwolenie na 4 jeziora z łodzi za kwotę 120zł. Z tego co się orientuje za wymienione przez Ciebie pozwolenie możesz spiningować. Dwie wędki to dwie wędki i nie słyszałem aby to gospodarswo rybackie miało jakieś specjalne regulaminy dotyczące spiningu. Na wszelki wypadek sprawdz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak na Lubiu da się powędkować z brzegu w sobotę leszcz 2kg leszcz 0.5kg 2 szt.po kilogramie , płocie 20cm i 3 sztuki leszczy odjechały z hakami pod samymi nogami takie po 2 kg :???::cry: Mam zdjęcie ale nie wiem czy zdjęcia ryb w siatce można umieszczać na forum.

Byłoby więcej leszczy ale z powodu przeziębienia nad wodą byłem o godz 6.30 a o 10 brania ustały całkowicie.

Ryby chyba skończyły tarło bo mają bardzo zniszczone łuski zadrapania. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak na Lubiu da się powędkować z brzegu w sobotę leszcz 2kg leszcz 0.5kg 2 szt.po kilogramie , płocie 20cm i 3 sztuki leszczy odjechały z hakami pod samymi nogami takie po 2 kg

Dominik w której części jeziora wędkowałeś? Ja wybieram sie na lubie w okolicach 3-4 lipca i część dnia chce poświęcić na leszcza.

W pierwszej kolejności poszukam szczupaka a potem leszcze.

Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miejscowością Lubieszewo za ośrodkiem lubie gdzie kończy się płycizna przy brzegu masz 4m dalej około 5m głębokości pisałem już wcześniej w tym temacie że widziałem jak się spławiają a ostatnio łowiłem je :grin: Ale bardzo wcześnie rano od 4 do 7 bo póżniej już tylko płocie ale możesz spróbować wieczorem bliżej brzegu byłem na spacerze i widziałem że też coś żeruje. Dodaj melasy do zanęty działa na nie bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wygląda łowienie w jeziorze Drawsko? Mam zamiar się tam wybrać w tym miesiącu i wynająć jakiś pokój w Czaplinku. Bardziej się nastawiać na łowienie z łodzi czy brzegu? Jak z drapieżnikami? Bardziej opłaca się wynająć kwaterę w Czaplinku czy raczej okolicznych wsiach?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej opłaca się wynająć kwaterę w Czaplinku czy raczej okolicznych wsiach?
Użyj goglownicy jest sporo ogłoszeń na necie ,co do cen to są różne w zależności od standardu .Ja zawsze [nie wiem dlaczego] uderzałem na Piaseczno ,ale tam jest teraz drogo.
Bardziej się nastawiać na łowienie z łodzi czy brzegu?
To duże jezioro a nawet bardzo duże ,aby połowić do woli nastaw się na połowy z łodzi,co wcale nie oznacza że z brzegu nie połowisz ,owszem połowisz tyle tylko że trza znać dobre miejscówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miejscowością Lubieszewo za ośrodkiem lubie gdzie kończy się płycizna przy brzegu masz 4m dalej około 5m głębokości pisałem już wcześniej w tym temacie że widziałem jak się spławiają a ostatnio łowiłem je Ale bardzo wcześnie rano od 4 do 7 bo póżniej już tylko płocie ale możesz spróbować wieczorem bliżej brzegu byłem na spacerze i widziałem że też coś żeruje. Dodaj melasy do zanęty działa na nie bardzo dobrze

Dzięki Dominik za info. W tamtych rejonach wędkowałem może z 2-3 razy ale z 15 lat temu :)

Nie wiesz czy przez ośrodek Lubie jest przejazd do samego jeziora aby zwodować łódź?

W sobotę wybieram się połowić na Lubiu więc może sprawdzę Twoją miejscówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wygląda łowienie w jeziorze Drawsko? Mam zamiar się tam wybrać w tym miesiącu i wynająć jakiś pokój w Czaplinku. Bardziej się nastawiać na łowienie z łodzi czy brzegu? Jak z drapieżnikami? Bardziej opłaca się wynająć kwaterę w Czaplinku czy raczej okolicznych wsiach?

Pozdrawiam!

Na j. Drawski jeszcze nie wędkowałem ale słyszałem dużo opowieści od znajomych od dużych okazach łowionych na tym jeziorze. Polecam okolice największej wyspy gdzie są spady i można złowić ładne drapieżniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwodować można masz pomosty tylko nie wiem czy możesz tam wjechać jak nie jesteś na ośrodku, jak masz łódż to popłyń z miejsca o którym ci pisałem w prawo na drugim brzegu będziesz miał pomost taki zrobiony własnoręcznie zakotwicz po środku jeziora na wprost tego pomostu.

Był tam ostatnio jakiś dziadek z wnuczkiem i mieli 10 leszczy takich powyżej 1kg.Ale przy takich upałach o wyniki mogą być słabe :sad:

I przy takiej pogodzie będzie dużo wczasowiczów .

Ja będę nad lubiem najprawdopodobniej od 11 lipca jakieś 10 dni ale tym razem od strony Gudowa jak masz tam jakieś miejscówki z brzegu daj znać.

I proponuje bardzo wcześnie rano zobaczysz jakie rybki się tam spławiają :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
aromir_, Jak wyniki na Lubiu bo od 11 będę tam ponad tydzień?

Dominik byłem tylko raz popołudniem i niestety bez efektów. Rozmawiałem z Panami, którzy przez tydzień nęcili z łodzi, własnie w okolicach o których pisałeś. Połapali już leszcza i to takiego dużego. Ogólnie miejscówka jest niezła. Napisz jakie Ty miałeś efekty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu wędkowania przy harcerskiej górce jestem bardzo zadowolony od godziny 4.30 do 13 codziennie .Ładne płocie leszcze niestety naprawdę duży taki 2kg tylko jeden płoć koło kilograma odczepiona pod samymi nogami .Chyba najgłębsza część jeziora odrazu za trzcinką 6 metrów.Dalej jeszcze głębiej koszyczek bardzo długo opadał.Generalnie płoć brała jak szalona cały tydzień i to nie mała .Po za płociami i leszczami krąpie, okonie.

aromir_, Można na Lubiu dorwać karpia?Bo słyszałem że węgorz brał przy drawie.Wyprawa jak najbardziej udana :lol::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.