Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zmiana waluty z PLN na EURO


arek_glogow

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja nie wiem czesciowo mnie to nie dotyczy....nie chce wracac do kraju.

Wiem jedno niemcy dostali niezle po tylkach w czasie zmiany waluty.

i 90% produktow podrozalo niemal o 100% w ciagu jednego dnia.

np: chleb ktory kosztowal 2marki, i obok byla cena w 1E po zmianie waluty dalej kosztowal 2tyle ze E wiec poszlo 100%

najbardziej dostali w kosc ludzie starsi.

Ja tam sie ciesze ze place koronami.

niewazne ze korona cienko stoi, wazne ze w przeliczeniu za ta sama prace ktora wykonuje tutaj dostaje 10x tyle co w PL....zycie jest drozsze jakies 5x wiec i tak bilans jest na +

Tomaszek a ty sie wybierasz do kraju z emigracji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno niemcy dostali niezle po tylkach w czasie zmiany waluty.

i 90% produktow podrozalo niemal o 100% w ciagu jednego dnia.

Paco, powtarzasz pierdoły nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością :!:

tak ceny poszły w górę - ale nie tak horrendalnie jak mówisz i nie z dnia na dzień....

właśnie w polsce też tym próbują straszyć pisowcy - wzięli analizę opublikowaną w jednej z gazet - wybrali najczarniejszy (i najmniej realny) scenariusz gdzie wyszło analitykom, że w ciągu roku polscy emeryci stracą na zmianie waluty 240zł, potem jarosław kłamczyński na konferencji prasowej powiedział że tyle będą tracić miesięcznie - a tzw. mohery święcie wierzą w to co mówi j.k. (chyba że ojciec dyktator powie że jest inaczej)

więc nie róbmy sensacji - wprowadzenie euro - podobnie jak w innych krajach wykorzystają sprzedawcy i podniosą ceny (nie dlatego że muszą, ale skoro trafia się okazja...) ale dzięki udogodnieniom dla przedsiębiorców istnieje realna szansa, że gospodarka na tym dużo zyska - a to podstawowy warunek do wzrostu płac i w zł i euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam chciałbym aby jak naj szybciej weszło do Polski EURO.

Wiem jedno niemcy dostali niezle po tylkach w czasie zmiany waluty.

i 90% produktow podrozalo niemal o 100% w ciagu jednego dnia.

np: chleb ktory kosztowal 2marki, i obok byla cena w 1E po zmianie waluty dalej kosztowal 2tyle ze E wiec poszlo 100%

U nas nie ma raczej takiej opcji.gdybyś poczytał o wymianie na stronach NBP,nie gadał byś takich głupot bo po wejściu EURO będzie przez jakiś czas równolegle także złoty a więc machloje sprzedawców nie mogą mieć miejsca.Po za tym będą ostre kontrole sklepów i jakiekolwiek próby machlojek będą z całą surowością karane.

Po za tym można będzie nawet spodziewać sie potanienia wielu produktów .Nie dawno zostały przeprowadzone badania cen z których niezbicie wynika że to TERAZ jesteśmy oszukiwani gdyż wiele produktów (przemysłowych) jest o wiele droższa w przeliczeniu na Euro niż np w Niemczech.

Wiadomo że PIS twory czarne scenariusze,oni od zawsze byli przeciwni wejściu EURO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan, tu niechodzi o gadanie glupot, to moje subiektywne zdanie na ten temat

Wiadomo że PIS twory czarne scenariusze,oni od zawsze byli przeciwni wejściu EURO.

nooooo tu sie poczulem obrazony. Nie jestem zwolennikiem PISu daleki jestem od ich programu....normalnie sie obraze :D

Ja tylko wiem jak bylo w niemczech w czasie wejscia do strefy EURO.

I nikt mi nie wmowi ze nie bada tacy, ktorzy na tym dobrze zarobia...

BTW ceny unijne juz dawno w PL sa....tylko jakos wyplaty nie nadazaja za cenami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan, tu niechodzi o gadanie glupot, to moje subiektywne zdanie na ten temat
Wiadomo że PIS twory czarne scenariusze,oni od zawsze byli przeciwni wejściu EURO.

nooooo tu sie poczulem obrazony. Nie jestem zwolennikiem PISu daleki jestem od ich programu....normalnie sie obraze :D

Nie nazwałem cie zwolennikiem Pisu więc sie ni musisz obrażać. :wink::grin:

Napisałem tylko że oni tworzą czarne scenariusze.

Ja tylko wiem jak bylo w niemczech w czasie wejscia do strefy EURO.

no ale to wcale nie znaczy że u nas będzie tak samo.

Wiadomo że będą tacy co stracą i tacy co zyskają,ale potencjalne zyski dla gospodarki będą dużo wyższe niż koszty wprowadzenia Euro .

Zresztą do strefy Euro wejdziemy,czy sie to komu podoba czy nie,bo po prostu musimy.Do tego nas zobowiązuje dyrektywa która podpisaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Polacy poczuja sie prawdziwie europejczykami?

jeżeli kolejne rządy będą się uśmiechać do kamer zamiast pracować to pewnie nie prędko...

ja sie tylko zastanawiam jak bedzie wygladala kwestia emerytur,wyplat??

tak jak teraz... skoro ceny mamy już europejskie i odpowiednie instytucje przypilnują żeby na zmianie waluty sprzedawcy nie robili wałków to co za różnica czy dotaniesz 2500zł czy 700 euro :?: a emerytury jeżeli nadal będą przysługiwały wcześniejsze połowie społeczeństwa to czy w euro czy w PLN system emerytalny upadnie... czyli wracamy do tego co napisałem w pierwszym zdaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe czemu Wielka Brytania ma się dobrze bez wprowadzenia Euro, i mimo że jest to tylko odroczone to nikt tam słowa nie wspomni, bo nie chcą ? ;) No i na pewno nie ma nic dobrego w tym, że naszą gospodarką będzie zarządzać bank europejski czyli jakby nie było, nie my sami. A tego, że ceny będą zaokrąglane, nie da się odeprzeć ...

Po za tym będą ostre kontrole sklepów

jeśli tak ostre, jak kontrole tego co robiły banki w USA przez ostatnie kilkanaście lat, to ja dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze ze wszystko jest ladnie jak zawsze tylko na papierze a znajac zycei szarzy obywatele dostana po karku....

I tak na moje to powiem ze to bardizej polska jest dla unii niz umia dla polski....

To unia potrzebuje polskich rynkow zbytu

Dlaczego w Norwegii w sklepach nie ma w zasadzie zadnych obcych produktow?

w zasadzie wszystko jest lagi i norge?? I to dzieki temu gospodarka ma sie lepiej, mimo ze czuc skutki ogolnoswiatowego krachu na rynkach swiatowych.

No i nie sa w UE i nie maja Euro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, nie napisalem ze nie ma wcale...nawet polska wodka jest co sie dworek zowie :) ale sprzedaja ja w plastikowych piersiowkach 0.5l i jest wstretna, piwo norweskie nadaja sie do zlewu...dobrze ze jest tuborg i carlsberg

No i powiem ci jeszcze ze to ze maja produkty wlase nie znaczy ze sa lepsze...wcale nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w Norwegii w sklepach nie ma w zasadzie zadnych obcych produktow?

bo widocznie jest to samowystarczalna gospodarka :roll: - tylko skoro tak to czemu kupujesz kije shimano a nie miejscowe norweskie :?: po prostu więcej jest krajowych produktów niżw polsce ale na bank nie wszysko jest krajowe... a polska musi pewne towary importować a to czego jest w nadmiarze trzeba sprzedawać za granicę - normalny wolny rynek...

ciekawe czemu Wielka Brytania ma się dobrze bez wprowadzenia Euro

Lord Konrad I, ja jestem laikiem jeśli idzie o ekonomię ale ty mnie bijesz na głowę... popatrz kto dostaje po tyłku w wyniku kryzysu najbardziej - kraje bez euro tj. islandia, uk, stany...

No i na pewno nie ma nic dobrego w tym, że naszą gospodarką będzie zarządzać bank europejski czyli jakby nie było, nie my sami

po czym wnosisz że to będzie z krzywdą dla polski - analizy ekonomiczne, czy twoje widzimisie, jeżeli to drugie :roll: popatrz kto w tej chwili decyduje o polskiej walucie - ludzie z nadania partyjnego, a w uni są to wysokiej klasy spece...

cały twój post jest dziwny odwołuje się do jakiś kompleksów i stereotypów w większości nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością a wiele z populizmem... poczytaj wypowiedzi ekspertów ekonomistów - dowiesz sięże zyskamy na wprowadzeniu euro a to że pis nie wykożystał momentu żeby szybciej wprowadzić euro już się na nas odbija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty mnie bijesz na głowę...

chyba na ekonomię się nie wybieram, więc mam te 10 lat różnicy między nami żeby do Twojego poziomu dojść ;)

Właśnie czytałem ostatnio coś Hansa Hoppa oraz ciekawy artykuł z portalu prawy.pl bodajże odnośnie tego, kto był pomysłodawcą wprowadzenia wspólnej waluty i scentralizowanej gosp.

a w uni są to wysokiej klasy spece...

ta rada ma się składać z ministrów finansów krajów UE, a nie wydaje mi się że tylko w Polsce ministrowie są z partii a nie wg. wykształcenia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta rada ma się składać z ministrów finansów krajów UE, a nie wydaje mi się że tylko w Polsce ministrowie są z partii a nie wg. wykształcenia itd.

KLIK

poczytaj o banku europejskim - trochę ci się wyjaśni :wink:

ciekawy artykuł z portalu prawy.pl

śmiem wątpić w obiektywizm i fachowość takich artykułów - przy czym zaznaczam, że nie czytałem tego o którym piszesz i możliwe jest, że był to profesjonalny i fachowy opis (po prostu chodzi mi o źródło...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiem wątpić w obiektywizm i fachowość takich artykułów

jak ja we wszystko czym nas karmią media, ale w internecie przynajmniej wybieram co czytam ;)

wiem, co to bank centralny i jakie są z założenia jego działania, ale pomylił mi się widocznie z CBI :???: tam są ci ministrowie

a artykuł o którym mówię zawierał daty wydania nazistowskich dokumentów, które to były pierwszymi wzmiankami ujednolicenia waluty i stworzenia wspólnoty europ. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.