Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wojna o ryby !


lawdzoj82

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Odłowić i sprzedać te sumy :!: , bo jak ich tyle jest jest to wodę wypiją, a i dzieci nie będą na brzegu bezpieczne... Kapitan ma rację. Sum to szkodnik. Najlepiej odłowić wszystkie drapieżniki, to wtedy będzie git....

A tego złotoustego przedstawiciela okręgu co to "ryby pod plandeką wozi" to powinni w d... kopnąć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wędkarze możemy tylko zgadywać :evil:
No nie bardzo cię rozumiem ,skoro woda w dzierżawie PZW to i ryby PZW a kto tworzy PZW wędkarze w końcu płacimy składki na zarybianie czyli to są ryby nasze ,no może nie moje ale na pewno wędkarzy z tego okręgu ,czyli jakim prawem wyławiają ,osobiście bym złożył wniosek do prokuratury za łamanie prawa ,bo nie wątpliwe że zostało złamane tylko tak powiem uczciwie nikomu się nic nie chce ,na niczym nie zależy ,każdy olewa ,kradną z zarządu to niech sobie kradną a co mnie to obchodzi i takim podejściem wielu wędkarzy mamy co mamy puste wody .Czyli kto winien :mrgreen: wędkarz winien bo nie pilnuje i piszę to z całą premedytacją i odpowiedzialnością ,bo taka jest naga prawda. :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba prawda

każdy olewa ,kradną z zarządu to niech sobie kradną a co mnie to obchodzi i takim podejściem wielu wędkarzy mamy co mamy puste wody .Czyli kto winien wędkarz winien bo nie pilnuje

trzeba działać, inetersować sie choć by wyborami władz, a nie tylko zapłacić składkę i mieć resztę w d..pie.. Słowa te kieruję również niestety do sibie.. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ,gdybym tam był to te sumy pływały by dalej w wodzie :evil: jacyś ci wędkarze to ciapciaki. :oops:

Mańku, te ryby pływają tam dalej, nie zostały sprzedane ani zjedzone natomiast ponieważ ten odłów był na polecenie RZGW (właściciela wody) w porozumieniu z dzierżawcą (PZW) i wędkarze zablokowali to przedsięwzięcie RZGW postanowiło zrobić ponowny przetarg i nie wiadomo czy w tej sytuacji wygra PZW, przy okazji kosztami nieudanych odłowów obciążyć wędkarzy koła. Takie życie właściciel może wszystko. Podejrzewam, że gdybyś Ty tam był właścicielem też byś nie pozwolił aby kto inny karty rozdawał. Sprawa ma drugie dno o czym nie wiecie.

trzeba działać, inetersować sie choć by wyborami władz, a nie tylko zapłacić składkę i mieć resztę w d..pie..

Otóż to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił mnie tekst pana odnośnie suma jaki to żarty gatunek, normalnie żre wszystko ponad normę i tylko małe leszcze uciekają przed nim a płocie jakieś niemrawe są że nie wspomnę o linach i szczupakach. Do tego jeszcze te bestialskie sandacze które polują zawzięcie w jeziorze i powodują bezrybie jak kormorany albo wydry jakieś. Generalnie to brawa dla braci wędkarskiej za wykazaną czujność i zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast ponieważ ten odłów był na polecenie RZGW
Na jakiej podstawie ,wiem ze właściciel może wiele ,ale bez przesady ,np wynajmujesz hale fabryczne od państwa ,uruchamiasz produkcje ,i co godziłbyś się aby raz w roku przychodził ci pełnomocnik państwa i zabierał ci części twojej produkcji ,no przestań .Oczywiście przykład spłyciłem bardzo ale nie chodzi o to ,po za tym jakim porozumieniu z PZW ,skoro zarząd daje się okradać w biały dzień ,to nie ma o czym rozmawiać .
RZGW postanowiło zrobić ponowny przetarg i
Jeśli umowa wygasła ,to tak jeśli nie, to można powalczyć ,tylko komu by się chciało :mrgreen::mrgreen:
Sprawa ma drugie dno o czym nie wiecie.
Tu się mylisz ,nieco wiem . :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie ,wiem ze właściciel może wiele ,ale bez przesady ,np wynajmujesz hale fabryczne od państwa ,uruchamiasz produkcje ,i co godziłbyś się aby raz w roku przychodził ci pełnomocnik państwa i zabierał ci części twojej produkcji ,no przestań

A co to jest audyt jak nie kontrola czy firma się dobrze wywiązuje z umów. Tu taka była (odłów kontrolny choćby fikcyjny) i rybacy byli wynajęci. Nie myśl, że trzymam stronę RZGW ale prawo jest po stronie właściciela. Wiadomo, że było dużo niedociągnięć i pierze się posypie. Zresztą...zobaczymy.

Jeśli umowa wygasła ,to tak jeśli nie, to można powalczyć

Można a nawet trzeba. Jak nie płacisz za mieszkanie albo go dewastujesz to właściciel może Ci wypowedzieć natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym muszę przyznać rację temu rybakowi. :roll: W wodzie z dużą ilością suma przestaje istnieć lin, karaś a szczupak jest znacznie ograniczony. I co ciekawe mimo dużego zagęszczenia sumów w łowisku bardzo trudno je złowić :roll: Przerabiam ten temat na mojej ulubionej wodzie. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest tylko jego zdanie ze tam jest za dużo suma.

W to już nie wnikam. Zwróć też uwagę, że opisując moje łowisko użyłem słowa "dużo" a nie "za dużo". Jestem w stanie odżałować brak lina, karasia itd., bo te znajdę gdzie indziej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.