Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sezon podlodowy 08/09


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki zwiad znad glinianek .

Daty na zdjęciach troche zmieniają czasoprzestrzeń. :razz:

Tak chyba będzie dopiero w lutym.

Na pogorii 4 byłem od ok 8:30 do 11 od Piekła i Antoniowa potem podjechałem od strony Ujejsca ale u wszystkich były kiepskie miny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Koledzy, jakie możecie polecić blaszki okoniowe pod lód?

Planuję w czwartek skoczyć na trzy, cztery godzinki na lód, sprawdziłem dziś, jest solidny i gruby, bezpieczeństwo ponad wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak "karpiarska" buda tam stoi chyba od roku xP Maniek, ty wiesz może, czemu mi tam tylko szczupaki biorą, zero okoni, na tej gliniance po drugiej stronie to samo (mówię oczywiście o spinningu, bo na lód rodzice nie chcą mnie puścić) chodziłem tam całe lato i całą jesień i nic :( tylko szczupaczki max 40 cm albo nawet mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, ty wiesz może, czemu mi tam tylko szczupaki biorą, zero okoni,
Bo okoń ,ładnie zeruje właśnie zimą ,z pod lodu ,ale trzeba szukać i się nawiercić dziurek. :wink:
na tej gliniance po drugiej stronie to samo
A wiesz że tam nie wolno łowić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć znaki PZW zabraniają tylko łowić ze środków pływających
Ale to chyba nie woda PZW ,jeśli się mylę to mnie oświeć :wink: mowa o oczywiście o wodzie po drugiej stronie ,wiem że należy do gminy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
czemu mi tam tylko szczupaki biorą, zero okoni

okonie tam sa i to calkiem ladne. Na jesien namierzylem miejscowke ze lowilem takie po 32 cm i duzo 25kow

tylko szczupaczki max 40 cm albo nawet mniejsze

co do szczupaka to rzeczywscie sama mlodziez ja lowilem takie do 35 cm ale ponoc sa metrowki z tego co wynikalo z rozmowy z tubylcami..tylko pytanie gdzie sa pewnie siedza gdzies w glebinach bo glebokosc tej glinianki jest sluszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byla prosba wiec pisze - bylem dzis na wyprawie same "palczaki " jak nazywam okonie wielkosci "palca", za to koledzy wyjeli cosik wiekszego , jeden dostal szczupaka kolo 1 kg ma chlop szczescie juz drugi z lodu w tym sezonie , oczywiscie trafil do wody wszak okres ochronny, natomias drugi kolega wytargal ladnego okonia .

Zrobilismy pare kilometrow jeziorem i nawiercilismy mase dziur, mam dosc tak miesnie bola heheh, ale pieknie bylo - pogoda super wiatr i snieg , czyli typowo zimowo , lod kolo 20 - 30 cm , pozdrawiam 3majcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławosz(+)

Witam,

dopiero wczoraj udało mi się odwiedzić mój ulubiony zbiornik.

Ogólnie było słabo, lód przybierał i strasznie strzelał, okoń nie żeruje w takich warunkach,

ale jeden się skusił.

37,5 cm

cc8f3af8eaed03ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Sławosz(+)
ale jeden się skusił.

A na co :?:

na blaszkę domowej produkcji, po wyniesieniu jej na pół metra w górę, odchodzi do dna na pół metra w bok od pionu

garbusa szacuję również na 70 dkg, grubas z niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha świetny filmik pokazujący to jak bardzo ryba może mieć naszą przynętę w ... no tam właśnie :mrgreen: Podobnie można czasem pooglądać jak karpie olewają przynętę to daje do myślenia, że czasem nawet jak są ryby to nie jest łatwo je złowić...

Ps. ktoś na śląsku wchodził ostatnio na lód ? Temperaturowe okolice Rybnika/Gliwic ? Chce się wybrać w weekend, ale mam pewne obawy o pokrywę lodową, tym bardziej, że tyle śniegu nasypało...

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.