Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak chronić złącza wędek 2 częściowych


Michał Ośka

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu kupiłem porządny spinning ze złączem typu zwykłego (nie spigot) , i chce by w dobrym stanie jak najdłużej mi posłużył :mrgreen: .Jednak nie wiem jak mozna konserwować złącze by się niewyrobiło i niepościerało. Słyszałem , że mozna użyć grafitu w spreju , jednak jak mi się wydaje grafit będzie czarny , a lakier wędki jest ciemno-zielony. :roll: .CZy rozwiązaniem byłoby popsikanie tylko końca 1 ćżesci tak by w pełni zasłoniła go 2 część czy też możę zupełnie inny sposób. prosze o wasze CENNE RADY :mrgreen: I Z GÓRY DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Chciałbym tylko uzyskać więcej informacji na temat stosowania grafitu. Czy natryskuje się go i czeka aż wyschnie i dopiero wtedy nakłada 2 część czy też jest to coś w rodzaju gęstego smaru? Jak twardy jest to produkt czy ma on się wycierać zamiast blanku wędki czy też tworzyć prawie nieścieralną powłoke? DZIĘKI ZA POPRZEDNIE I PROSZE O NASTEPNE ODPOWIEDZI :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Ośka, chciałem sie poprawić. Rano pisałem w pośpiechu. Grafit należy stosować do regeneracji starych złącz, a do ochrony oraz zlikwidowania zakleszania sie złącz stosuje się teflon.

Najpierw natryskujesz, następnie nakładasz elementy kilkukrotnie aby byly spasowane, rozłączasz je i odstawiasz do całkowitego wyschnięcia.

Co do grafitu, oraz teflonu, one z czasem się ścierają. Cały zabieg dobrze wykonać na początku sezonu, oraz w razie potrzeby powtórzyć w czasie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.