Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feeder z wyższej półki!


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mogę już coś napisać na temat Team Daiwa Heavy Feeder :) Jak dla mnie bajka :) Piękna sygnalizacja brań (łowiłem 3 pod względem grubości szczytówką) z koszykiem 70g. Super się holowało 20-25cm płocie i nieduże leszcze do 30cm. Polecam każdemu maniakowi rzecznego feedera! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 225
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o lepsze feedery posiadam w arsenale 3 wędki Dragona(Team Dragon Silver Edition Feeder 2x 3.60m do 120g, 1x 3.60m do 80g),-są rewelacyjne 4 szczytóweczki...świetna sygnalizacja,wykonanie itd...bajka.;p Jeśli ktoś chce zobaczyć je...powiedzmy w akcji gościu łowi liny,karpie karasie na wędki z tej serii mianowice na feedera i quivera. Film Feeder i Odległościówka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petryk_05, trzecia pod względem "grubości", to chyba 3.5oz. Na płocie, to zakładam ten szklany tips, 1.5oz. Sygnalizuje perfekcyjnie.

Łowiłeś na rzece, jeziorze, czy innym łowisku?

Na jeziorze świetnie sprawuje się przy łowieniu na dużych odległościach, rzut rzędu 80-100m nie stanowi problemu i co ważne, skuteczne zacięcia z tej odległości.

Niech Ci się uwiesi jakiś amur lub karp, to poznasz możliwości tego kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rzece Bug i dlatego szczytówka 3,5oz bo na lżejszych wolałem nie rzucać koszykiem 70g :) chociaż 2,5oz pewnie dała by radę, ale po co przeciążać kijek.

Niech Ci się uwiesi jakiś amur lub karp, to poznasz możliwości tego kija.

Nie łowie karpi i amurów bo nie mam gdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petryk_05, ja też nie łowię np. brzan, bo nie ma gdzie w mojej okolicy, ale jestem pewien z opisów, że ten kij poradziłby sobie i z silnym nurtem i z tak waleczną rybą.

U mnie ten kij pełni rolę naprawdę mocnego feedera.

Bez żadnego problemu może służyć jako karpiówka, wygodny, oburęczny uchwyt i jak już pisałem pokaźne możliwości rzutowe, "sandaczówko-szczupakówka-martwo-rybka", do gruntowego połowy z portów i plaży.

Ale przede wszystkim jest to feeder na rzekę.

Wisła powoli zaczyna odsłaniać główki i może w ten weekend dam mu się wykazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wczoraj przekonałem się jaką kijek Team Daiwa Heavy Feeder naprawdę ma moc. Na szczytówce 3,5oz rzucałem koszykami o wadze 100g i nie robiło to na niej dużego wrażenia. Śmiało mogę stwierdzić pomimo tego że deklarowany cw dla tego kija to 150g to na szczytówce 4oz nie bałbym się rzucać koszykiem o tej gramaturze, a przecież dochodzi jeszcze masa zanęty :!: Ten kij posiada duży zapas mocy, co mnie niezmiernie cieszy bo na Bugu ciągnie jak cholera i często muszę używać ciężkich zestawów. Ten kij pozwala mi być spokojnym, że się nie złamie i podoła stawianym przed nim zadaniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przekonałem się jaką kijek Team Daiwa Heavy Feeder naprawdę ma moc. Na szczytówce 3,5oz rzucałem koszykami o wadze 100g i nie robiło to na niej dużego wrażenia.

Spróbuj jeszcze koszyków typu speed tu link do obrazka koszyk typu speed

http://shop.angler-bedarf.de/Zubehoer/Futterkoerbe/Browning/Browning-Impact-Speed-Feeder::1724.html

a zobaczysz, co ten kij potrafi, jeśli idzie o dalekie rzuty. 100m nie stanowi problemu z koszykiem 30g plus zanęta, do tego kręciołek ze szpulką long cast i nie potrzeba Ci karpiówki.

Mały of topic, nie wiem jak wiążesz zestawy końcowe, ale polecam helikopterowy z koszykiem na głównej lince a przypon na krętliku. Bez rurek itd. Lepiej lata, mniej zaczepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze koszyków typu speed tu link do obrazka koszyk typu speed

http://shop.angler-bedarf...eder::1724.html

a zobaczysz, co ten kij potrafi, jeśli idzie o dalekie rzuty. 100m nie stanowi problemu z koszykiem 30g plus zanęta, do tego kręciołek ze szpulką long cast i nie potrzeba Ci karpiówki.

Mały of topic, nie wiem jak wiążesz zestawy końcowe, ale polecam helikopterowy z koszykiem na głównej lince a przypon na krętliku. Bez rurek itd. Lepiej lata, mniej zaczepów.

Ja wiąże z rurką antysplontaniową. Te koszyki fajne tylko trochę drogie. Nie chodzi mi o odległość rzutu tylko aby utrzymać przynęte w nurcie, żeby nie ściągało za bardzo do brzegu.

Ja polecam ci kupuj wedziska shimano ja mam feder z shimano juz 3 rok i nie załuje ze kupiłem tylko zapłaciłem 499zł

Z mojej daiwy jestem bardzo zadowolony, a co do ceny to niestety za porządny sprzę trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petryk_05, koszyki kupiłem przypadkiem w wędkarskim, kosztowały chyba 3.5zł.

Link rzuciłem, bo nie miałem akurat innego obrazka pod ręką.

40g koszyk bez problemu trzyma mi zestaw w Wiśle, tyle że zestaw końcowy bez rurki, który Tobie opisałem, a żyłka główna 0.25.

Szukam teraz solidnej podpórki do tego feedera, takiej, by móc postawić go stabilnie pod kątem ok 45 stopni, by nie zadzierać głowy do obserwacji szczytówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chciałbym się czegoś dowiedzieć o wędkach Preston Carbonactive, chodzi o feedery, czy ktoś może używa, może znajomy używa;) lub słyszał coś o tej firmie??

Oglądałem na sucho feedera tej firmy i musze powiedzieć że jest bardzo ciekawy, cene też ma ciekawą;)

Na naszych stronach nic na ten temat nie znalazłem. Jeśli ktoś coś wie to z gory dzięki:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtt, marudziłem na forum już kiedyś, że feedery traktowane są w naszych sklepach po macoszemu. Spinningów do wyboru do koloru a jak chcesz kupić lepszy feeder, to zaczyna się zabawa.

Rzucę Ci link, do pierwszego z brzegu niemieckiego sklepu internetowego z dużym wyborem feederów.

http://shop.angler-bedarf.de/Ruten/Feederruten:::14_17.html

Niestety opis szukanego przez Ciebie Prestona jest ubogi.

Mnie interesują dwa feedery z tego sklepu, Mosella Evo Long Cast i Sanger Master Edition do 250g c.w.

Gdziekolwiek jestem w kraju, to pytam w sklepie wędkarskim, czy mają takie kije.

Odpowiedź jest zawsze taka sama. Nie mamy, nie wiemy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, dzięki za linka, masz rację pisząc że w naszych sklepach na próżno można szukać niektorych firm produkujących feedery, tym bardziej jeśli chodzi o te droższe.

Preston o ktorym wspominałem, ma wyrzut do 100g, ale trzymając go w ręce masz wrażenie że to kij przynajmniej do 150g;), w sklepie gdzie go oglądałem kosztuje 200 funtów z małym haczykiem. Zima się zbliża i właśnie poszukuje jakiegoś kija, o wyrzucie ok 150g, jak narazie przymierzałem się do Team Daiwa HF lub Shimano Beastmaster, mam nadzieję że posezonowe obniżki w tym roku będą duże ;).

abu, z kijkow ktore wymieniłeś wizualnie lepsze wrażenie sprawia (jak dla mnie) Sanger, nie jestem do końca przekonany do łączenia tuż nad mocowaniem kołowrotka tak jak w Mosella.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtt, jakbyś się przyjrzał bliżej i zdjęciom i opisowi, to zauważyłbyś, że Sanger ma jeszcze jedna ciekawą cechę.

Jest to prawdziwy trzy - skład. Trzecia część jest jednolitym topem a nie dokładaną szczytówką.

W zestawie są cztery takie topy.

Preston o ktorym wspominałem, ma wyrzut do 100g, ale trzymając go w ręce masz wrażenie że to kij przynajmniej do 150g;), w sklepie gdzie go oglądałem kosztuje 200 funtów z małym haczykiem.

To coś drogo, bo w linku, który podałem kosztuje 150 euro.

narazie przymierzałem się do Team Daiwa HF lub Shimano Beastmaster

Mam Team Daiwę, świetny mocny feeder, z resztą kilka osób z forum ma ten kij i nie spotkałem się z negatywną opinią o nim. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz go w granicach 550-590PLN.

Co do sposobu łączenia dolnika z resztą składu tej Moselli, to nie mam lęku.

Miałem kiedyś feeder Daiwy tej właśnie konstrukcji. Zaliczył kilkanaście siłowych holi i nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia.

Rzucę Ci jeszcze link z allegro z przedmiotami, nazwijmy to roboczo

sprzedawca sprzętu z wysp :

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12310349

Sam szukam nadal do kompletu jeszcze jednego, ale już mega mocnego feedera(np. Mosella Evo Long Cast) i dwóch pickerków o szczytowej akcji, tu mi blisko do Jenzi Artini, ale decyzja jeszcze nie zapadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, ten Sanger jest rzeczywiście ciekawy, te trzy składy bez dokładanej szczytowki fajne rozwiązanie. Przyjdzie taki czas że i kijek z cw powyżej 200g będzie mi potrzebny do kolekcji;-) nad Sangerem napewno się zastanowie, tym bardziej że Maniek już jednego testuje w praktyce.

Preston fajny, ale cena zaporowa, przy małej negocjacji można by wyszarpać 2 Beastmastery albo 1,5 Team Daiwy i za tymi kijkami właśnie będe się rozglądał.

abu jak się zdecydujesz napisz na forum:-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtt, Beastmastera sobie odpuść, chyba, że myślisz bardziej o quiverze niż o mocnym feederku.

Co do mocnego feedera, to wybiorę pomiędzy Sangerem a Mosellą. A może...

Biegając po allegro natknąłem się na taki oto patyk

Fujitsu Heavy Feeder

http://www.allegro.pl/item745634691_wedka_fujitsu_heavy_feeder_3_95m_10_250g.html

Może ktoś z kolegów miał chociaż w ręku ten kijek. Zdjęcia niekatalogowe, stąd wnoszę, że kij u nas do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, TD mocno mi chodzi po głowie, a zima coraz bliżej, czekam na styczeń i przeceny :cool: na ryby ostatnio i tak czasu nie ma :sad:

abu, masz już TD do 150g, nie myślałeś o mocniejszym feederze z tej samej stajni, X-tra Heavy Feeder 4,20m 50-200g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.