Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feeder z wyższej półki!


Rekomendowane odpowiedzi

wojtt, TD świetny kij. Gdyby nie daj Bóg się połamał, to kupiłbym drugi taki sam.

Wiem, że jest taka szkoła, szczególnie u karpiarzy, co by mieć dwa identyczne wędziska, do pary.

Z feederami trochę jak ze spinningami, a to dolnik dłuższy, a to jeden z bardziej szczytową akcja a drugi lekko paraboliczny itd.

Dlatego chcę mega mocnego feedera z innej stajni.

Poza tym żaden ze sprzedawców nie ma tego kija na miejscu i nie mogę się dowiedzieć, czy wersja do 200g ma szczytówki o tym samym ugięciu. 4oz, to jakoś mało jak dla mnie na 200g.

Mosella ma przy tej gramaturze tipsy 6 i 8oz a do tego 4.5m długości, co pomoże mi w łowieniu na dużych odległościach.

P.S. Na allegro ktoś sprzedaje TD w dobrej cenie

http://www.allegro.pl/item752266148_team_daiwa_heavy_feeder_3_9m_150g_okazja.html

Jeszcze raz wrzucę link do feedera Fujitsu, może któryś kolega forumowy z Tarnobrzegu lub okolic obmaca to cacko i coś nam o tym patyku napisze.

Feeder Fujitsu

http://www.allegro.pl/item758214276_wedka_fujitsu_heavy_feeder_3_95m_10_250g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 225
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Petryk_05, w życiu nie miałem nad wodą feedera Browninga w ręku, bodajże Syntec Force oglądałem w sklepie na sucho. Złożyłem go i akcję miał jak koński ogon, bujał się jak Shimano z serii Alivio.

Nie przeczę, może i seria King River to udany produkt. Ale waga! Feedery Daiwy, które obaj mamy ważą poniżej 300g, a nie 530g :shock:

Liczę na to, że może ktoś z forum będzie w Tarnobrzegu i obejrzy feeder Fujitsu, który zaznaczyłem w linku.

To jest fizycznie w Polsce a nie w katalogu albo w sklepie w Austrii.

P.S. Jaki w końcu młynek założyłeś do TD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, może to tylko złudzenie optyczne :wink: ale wydaje mi się że Fujitsu ma małą srednicę przelotek w szczytowce, jak na moje oko kijek z taką mocą powinien mieć większą średnicę przelotek, opieram się tylko na zdjęciu także mogę sie mylić.

Na dobrą sprawę wybór w "super ciężkich" droższych feederach jest dosyć duży, jestem ciekawy na co się zdecydujesz abu,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtt, a więc po kolei.

Średnica przelotek w heavy feederach jest naprawdę różna, w mojej Daiwie są większe niż w większości feederów.

Natomiast przelotki w szczytówkach w znakomitej większości feederów są małe. U mnie węzeł strzałowego przechodzi bez mrugnięcia.

Na dobrą sprawę wybór w "super ciężkich" droższych feederach jest dosyć duży

No co Ty! Takie feedery można policzyć na palcach jednej ręki.

Mam na myśli te dostępne w naszych sklepach w przedziale 500-1000PLN.

Ostatnio oglądałem i macałem kolejno jakieś 20 spinningów, powiedzmy szczupak, sandacz, szeroko rozumiane 5-40g.

I przejrzałem tylko dwie marki - Daiwa, Konger. Na robinsona, shimano i resztę brakło mi czasu.

A feeder obejrzałem jeden. Do 200g ze szczytówkami 5 i 6oz, raczej kij brzanowy do silnego nurtu.

I koniec wyboru.

Damian21, pewnie pracuje podobnie do każdego kija o szczytowej akcji zakończonego miękkim tipem. :wink:

Z małej ilości zdjęć i informacji o feederze Fujitsu zaciekawił mnie jego c.w., solidne zbrojenie przelotek i pewna egzotyka, która może być zarówno zaletą jak i wadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast przelotki w szczytówkach w znakomitej większości feederów są małe.

to prawda, ale lepiej jeśli są trochę większe mówię o feederach z dużym cw. Chodzi właśnie o np. przejscie węzła strzałowego. W delikatnym feederku jak czasami przekładam żyłke czuję się tak jakbym nawlekał nić na igłe do szycia :wink:

wojtt napisał/a:

Na dobrą sprawę wybór w "super ciężkich" droższych feederach jest dosyć duży

No co Ty! Takie feedery można policzyć na palcach jednej ręki.

Mam na myśli te dostępne w naszych sklepach w przedziale 500-1000PLN.

abu, masz rację, myślę o sklepach internetowych. Tylko bez pomacania, porównania na żywo to już troche strzał w ciemno... z kołowrotkiem raz tak zrobiłem i nawet się nie zawiodłem.

Teraz z feederem mam już uproszczone zadanie, już zdecydowałem sie na TD, tylko na ceny lepsze poczekam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W delikatnym feederku jak czasami przekładam żyłke czuję się tak jakbym nawlekał nić na igłe do szycia :wink:
ciekawe co byś powiedział na te najdrobniejsze przelotki w odległościówkach :cool: fakt faktem, niewiele jest feederów ze sporymi przelotkami które polepszają właściwości rzutowe, ale w tego typu kiju niewiele można w tej kwestii zrobić.

ba, może i nawet gdzieś da się dokupić markowe tipy uzbrojone w dość uże przelotki, jeszcze jakby były ładnie oznaczone :roll::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tego typu kiju niewiele można w tej kwestii zrobić.
Zawsze można samemu przezbroić wędkę w odpowiednie przelotki, zmienić ich rozmiar, rozmieszczenie itp. :cool: Z drugiej strony przy wędce za 500-1000zł trochę bym się bał majstrować. W ostateczności zostaje przezbrojenie kija u profesjonalisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, no to masz link do kolejnego feederka wygrzebanego w necie, tym razem ciekawe składy i zbrojenie.

Feeder Hardy Marksman

http://coarse.hardyfishing.com/en-gb/products/marksman-rods/feeder-rods/marksman13-feeder-rod/

Takiego federka to grzech by było nad wodę zabierać ,oprawić i do gabloty. :mrgreen: Tylko ta kasa :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co byś powiedział na te najdrobniejsze przelotki w odległościówkach

m.in. dlatego leży w kącie i czeka aż zaczne okulary nosić :wink:

szczytowki do feedera można sobie wychodzić, w sklepach czasami trafiają sie te z większą średnicą przelotek.

Swoją drogą znalazłem ostatnio ciekawego feedera, Ron Thompson F16 heavy feeder, dwu skład + szczytowka, tylko nigdzie nie mogę sie dokopać info o jego wadze i cw :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą znalazłem ostatnio ciekawego feedera, Ron Thompson F16 heavy feeder, dwu skład + szczytowka, tylko nigdzie nie mogę sie dokopać info o jego wadze i cw :neutral:
widziałem na ebayu, śmiało możesz spytać tego gościa http://cgi.ebay.co.uk/Ron-Thompson-F16-Heavy-Feeder-Rod_W0QQitemZ160367288667QQcmdZViewItemQQimsxq20091005?IMSfp=TL091005184003r3219
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, masz ręke do znajdowania ciekawych kijków :smile:

Damian21, tego gościa spytam, bo to właśnie o tego feedera chodzi, tylko najpierw chciałem sprawdzić dane katalogowe/producenta, a nic na ten temat nie znalazłem, jak się dowiem dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, no wiedziałem, że się spodoba Tobie ten patyk.
Patyk sie podoba i owszem ,ale nad wodę bym go nie zabrał ,nie ta akcja ,macałem w Krokodylu ,tego Foxa chyba też ale nie jestem pewien .

Dla mnie liderem jest na razie Daiwa F1 :wink::mrgreen: choć ta propozycja Fujitsu jest ciekawsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, to są drogie, ale nie jakoś mega drogie kije, karpiówki, czy spinningi sporo droższe stoją na sklepowych półkach.

Ale jak tu przekonać sprzedawców, że trzeba mieć ze trzy porządne feedery na sklepie?

Nie wiem, czy ta Daiwa F1 jest warta tyle co za nią żądają, półtora tysiąca, to naprawdę sporo. Można za to kupić dwa klasowe kije, bądź zestaw feeder+młynek naprawdę dobrej jakości.

Fujitsu do do tej pory zagadka, nikt z forum go nie ma, a feeder-maniaków trochę tu jest :grin:

Kij ma sklep z Tarnobrzegu, trza nam wysłać lokalnego Haczykowca na zwiady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, a!!! Macane było a relacji zero.

Jesteś zwyczajnym skrytożercą!

To masz porównanie do Team Daiwy, znaczy możesz naskrobać kilka zdań dla potomnych.

Na mnie nie licz :wink: tramwaje tam nie dojeżdżają :wink::mrgreen:

Lokalnego Haczykowca mówiłem słać na zwiady.

Tym bardziej, że pokazało się kilka feederów/pickerów Fujitsu:

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=fujitsu&from_showcat=1&category=13485&description=1&country=1

P.S.

Mała errata Tournament F1 w ciekawej cenie 900PLN.

http://www.allegro.pl/item759301883_daiwa_tournament_f_1_h_feeder3_9m_50_150_11745_390.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka, Ron Thompson F16 heavy feeder, http://cgi.ebay.co.uk/Ron...1005184003r3219, wg. właściciela cw 70g, jak na heavy feedera troche mało, akcja medium...

Jak już o Daiwie to co powiecie na tego Spectron Power Feder, http://cgi.ebay.co.uk/daiwa-spectron-feeder-rod_W0QQitemZ200390848002QQcmdZViewItemQQptZUK_SportingGoods_FishingAcces_RL?hash=item2ea839ae02&_trksid=p3286.c0.m14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtt, pierwszy link się nie ładuje.

Co do feederów z wysp, tych Daiwy, które miałem w ręku, to raczej były kije medium, na jezioro, mały uciąg, finezyjne łowienie, bardziej quiver niż feeder, lekkie, często zbrojone w Fuji. Mieli też taką serię mocniejszych kijaszków, bodajże Porky Pig się zwała.

Tak na marginesie to często podają jedynie długość, moc i rekomendowaną linkę, bez wzmianek o c.w.

Tu masz opis feederów z serii Spectron

http://www.daiwasports.co.uk/products/coarse/rods/637/1/spectron-m2-leger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do feederów z wysp, tych Daiwy, które miałem w ręku, to raczej były kije medium

zauważyłem że nie tylko kije Daiwy, ale większość DS'ów.

Tak na marginesie to często podają jedynie długość, moc i rekomendowaną linkę, bez wzmianek o c.w.

też prawda i jakoś nie mogę sie do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.