Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feedery Greysa


ErJot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu feedera i wpadły mi w oko trzy kije Greysa,modele Prodigy Specimen, Prodigy Feeder i G-tec.Rozważam modele o długości 3.60.

Proszę użytkowników w/w o wyrazanie opinii.

Z góry dziękuję za porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam oglądałem ostatnio federy Greysa w sklepie tyle tylko że już nie pamiętam który model ,ładnie wykonane ,lekkie ,trochę nawet za lekkie :wink: ale akcja kija mi nie pasuje jest zdecydowanie za miękki na rzekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę musiał wziąć to pod uwagę,szkoda że nie pamiętasz modelu.

U mnie z tymi zakupami jest o tyle problem że nie mogę po prostu wziąć kijka do ręki ponieważ w sklepach wędkarskich u nas (USA) takowych po prostu nie ma.Taka sama historia z matchówkami.Za to sprzętu spinningowego i morskiego do wyboru,do koloru...Ale cóż,trzeba sobie jakoś radzić więc pozostają zakupy przez internet.Dlatego właśnie pytam o zdanie użytkowników zanim zakupię coś co będzie potem stało w garażu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Dzisiaj odwiedziłem wędkarski i zrobiłem małe testowano w feederach o których pisałeś i nie tylko ,bo mały "burdelik" chłopakom z obsługi zrobiłem w fe derkach ,poza ty jakoś dziwnie na mnie patrzyli gość ogląda feedery z aparatem foto :shock:ale dobrze że mnie znają . :mrgreen:

Z federów Greysa były dwa modele jeden to :

G-TEC

0b2d390668a961c1m.jpgc0b32ae58ab2cba8m.jpg

Drugi to Prodigy [fotka nie wyszła wyraźnie ale chyba Specimen.8aae6740d5d58450m.jpg

Z tych dwóch zdecydowanie lepszym jest G-TEC ,akcja szczytowa ale takie A-2 ,czyli takaka pośrednia ale dalej szcztowa.przelotki zdecydowanie pierwszy sort :wink: duże ,dwu-stopkowe [inni nazywają je trzystopkowymi.]

Prodigy nie opisuje ,to tzw świński ogon ,no chyba że cię to interesuje ,przelotki małe ,choć dobrej jakości.

Z firm tzw szkockiej wytwórni oprócz Greysa ,był jeszcze feder Chub-a ,ale fotka nie wyszła i nazwy nie pamiętam.A może nic w tym kiju takiego nie bylo. :sad:

Oglądałem też

3d5b4e936f7cf449m.jpg6f6611aa0d00ed8am.jpg8fbbccc48ba41b04m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Maniek za reportaż i recenzje.Czyli tylko ten G-TEC ewentualnie wchodzi w grę.Mogę go wyjąć za 185 dolców plus wysyłka (około 30) ponieważ do Stanów nie doliczają VAT-u.Czy sądzisz że wart jest tych pieniędzy?

A ten Chub to był pewnie Twin Tip.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ErJot, Opisz chodziarz minimalnie łowisko i ryby ,bo doradzać w ciemno to trochę trudna.

Czyli tylko ten G-TEC ewentualnie wchodzi w grę.
W/g mojego uznania jest nie zły ,choć w dużej mierze decydują ryby i łowisko .
Mogę go wyjąć za 185 dolcó
Cena jest adekwatna do jakości ,choć myślałem że nieco niższa na rynku USA :wink: ale co chcesz to Hardy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Male wtrącenie, Maniek a mógłbyś podać nazwę sklepu gdzie te feederki ogladales, jesli to nie jest problem,podoba mi się zaopatrzenie "daiwy" "greys", o które trudno w moich stronach. Może byc PM.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma ten Greys do silnych Sangerów?
Cienizna :sad: Greysy ,choć ładnie wykonane daleko odbiegają od tego czego szukasz ,przynajmniej te co oglądałem .abu, oblukaj na necie Szekspira .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ErJot, no wreszcie jakaś odmiana, napisz jak zrobiony kij i jak się sprawuje.

W feederach wbrew pozorom jest strasznie uboga oferta, spinningi - tak i owszem, całe serie producentów są na Haczyku omawiane, plus robota z pracowni - a w feederach wszystko się kręci wokół kilku modeli.

Opowiadał mi kolega z Niemiec o feederach Drennan, pytam w sklepie - abstrakcja.

Podejrzewam, że nie będę miał okazji pomacać feedera Balzera w najbliższym roku, więc czekam ErJot na mały opis :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z feederami Drennana miałem do czynienia w Anglii i do czasu gdy nie zetknąłem się z nimi strasznie chorowałem na takie wędzisko...ale jak to angielskie wyroby - kluchy.

A mieliście do czynienia z wędziskiem Berkley Cherrywood Feeder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mieliście do czynienia z wędziskiem Berkley Cherrywood Feeder?

No niestety nie, podobnie jak z mocnymi feedermi Mosella, mają i Power feeder w ofercie i Evo Long Cast, podobnie Sanger Master Edition po prostu nie ma ich w naszych sklepach. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nareszcie doszedł długo oczekiwany feeder.Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne,doskonałe wykonanie i wykończenie,żadnych niedoróbek.CV 150 gram,trzy szczytówki 2,3 i 4 OZ.

Można zamówić dowolne szczytówki Zamattaro,czy to z serii Maestro czy też Masterpiece ponieważ mają identyczną średnicę.W najbliższy weekend przetestuję zarówno na rzece jak i na jeziorze i podzielę się wtedy wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.