Skocz do zawartości
Dragon

Miedwie


luk1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zasięgnąć kilku informacji o Miedwiu, co tam ciekawego pływa itp. Mam dostęp do całkiem miłej "bazy wypadowej" - domek 50 metrów od jeziora, obok solidny pomost wychodzący kawałek w jezioro. Interesuje mnie głównie odcinek od strony wsi Żelewo. Osobiście słyszałem ze z połowami na Miedwiu z brzegu ciężko, z powodu dalekiego zasięgu płycizn...Pytanie najwazniejsze..to wody pzw czy sumowskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

kolego luk1234 jezioro Miedwie gospodarowane jest przez:

Gospodarstwo Rybackie 'Miedwie'

wymagane są tam osobne pozwolenia, które tak poza tym są bardzo drogie..

(nie znam cen z tego roku, ale zawsze mnie odstraszały)

nr tel. (091)5610017 - przedzwoń, dowiedz się i napisz jakie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja kojarzę było jakoś koło 170 za Miedwie

koło 200 PLN za jedno jezioro, nie wiem czy dotyczy Miedwia
Panowie nie narzekajcie :roll: osobiście zapłacił bym taką kwotę za możliwość wędkowania w tym jeziorze ,gdyby było blisko Wrocka :wink: Podam wam przykład z mojego podwórka ,trzy stawy-glinianki ok 5-7 hektarów wody licęcja na cały rok kosztuje [zeszły rok 350pln] w tym roku podejrzewam że będzie 400pln :cool: co jeszcze bardziej ciekawe ,sezon się zaczyna od 1kwietnia do 31listopada po tym terminie łowisko zamknięte.Strzeżone i pilnowane ,fakt co roku zarybiane obficie ,ale tylko trzema gatunkami karp ,amur , szczupak.Powiem szczerze wolałbym Miedwie. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, mając w alternatywie rozlewiska Odry plus resztę wód PZW w Szczecinie i okolicach za ok 200 zł oraz wody morskie tzw. SUM z jeziorem Dąbie i zalewem za 49 pln za cały rok Miedwie delikatnie mówiąc pozostawiam miejscowym bo to dla mnie za droga impreza ;)

Dziwi mnie polityka dzierżawców tej wody ale możliwe że to woda dla rybaków a mnie wędkarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, mając w alternatywie rozlewiska Odry plus resztę wód PZW w Szczecinie i okolicach za ok 200 zł oraz wody morskie tzw. SUM z jeziorem Dąbie i zalewem za 49 pln za cały rok Miedwie delikatnie mówiąc pozostawiam miejscowym bo to dla mnie za droga impreza
Same międzyodrze to kawał wody :wink: a tak zapytam przy okazi łowi ktoś na Odrze zachodniej ,jak ja bywałem na międzyodrzu to była zamknięta dla wędkarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowi ktoś na Odrze zachodniej ,jak ja bywałem na międzyodrzu to była zamknięta dla wędkarzy.
Maniek sprecyzuj jaki dokładnie odcinek był niedostępny dla wędkarzy, ponieważ Odra Zachodnia to kawał wody (od Widuchowej do Zalewu Szczecińskiego) i nie przypominam sobie aby kiedykolwiek była niedostępna dla wędkarzy :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kocur.. to ich polityka..

wolą mieć stałych wędkarzy tubylców którzy dbają o łowisko itd.. niż sezonowych i sporadycznych "turystów"

Poza tym jak wędkarz przyjedzie z rodzinką nad jezioro na urlop na tydzień, no to i tak będzie musiał wykupić zezwolenie.. a kaska leci :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

CENNIK 2009 ROK

-Wszystkie jeziora i rzeki z łodzi ,brzegu, pomostu oraz z lodu (roczna) 250 zł

-Wszystkie jeziora i rzeki z łodzi, brzegu, pomostu oraz z lodu (90 dniowa) 180 zł

-Wszystkie jeziora i rzeki z łodzi , brzegu, pomostu oraz zlodu (31 dniowa) 140 zł

-Wszystkie jeziora i rzeki z łodzi , brzegu, pomostu oraz z lodu (7 dniowa) 110 zł

-Wszystkie jeziora i rzeki z brzegu, pomostu oraz z lodu (roczna) 120 zł

-Wszystkie jeziora i rzeki z brzegu, pomostu oraz z lodu (90 dniowa) 100 zł

-Wszystkie jeziora i rzeki z brzegu, pomostu oraz z lodu (31 dniowa) 80 zł

-Wszystkie jeziora i rzeki z brzegu, pomostu oraz z lodu (7 dniowa) 60 zł

-Jedno jezioro z brzegu, pomostu oraz lodu 90 zł

-Jedno jezioro z łodzi, brzegu, pomostu oraz lodu 160 zł

-Dopłata za połów z łodzi (do zezwoleń z brzegu) 130 zł

Jeziora: Miedwie, Wełtyń, Będgoszcz, Płoń, Żelewo, Zaborsko Płońskie, Płonne, Klasztorne, Cysterskie, Babin, Glinno, Glinno Małe, Binowo, Piasecznik Wielki, Chwarstnickie, Okole, Krzywe, Prusino Duże, Wielkie Wyrwy, Smolary, Brzegi, Łasko Okrągłe, Bukowskie (Wielkie Objezierze ), Kosino, Starzyce, Kuchta, Objezierze, Korytowo Duże, Korytowo Małe

Rzeki : rzeka Płonia od źródeł do jeziora Płoń, od jeziora Płoń do jeziora Miedwie, od jeziora Miedwie do jeziora Cysterskiego, kanał Ostrowica od jeziora Będgoszcz do jeziora Miedwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

mam mala prosbe dotyczaca oplat na jeziorze wielkie wyrwy

mianowicie wybieram sie tam tego lata i potrzebowal bym jakis kontakt do gospodaza tegoz jeziora dokladnie chodzi o zakup pozwolenia numer konta na ktore moglbym wplacic kase itp. w/w cennik jest mi troche nie zrozumialy (jednakze pomocny bardzo )

jezeli ktokolwiek posiada jakiegolwiek blizsze info prosil bym o jakies linki

wiem jedynie ze jest to jakas firma uslugowo budowlana poniewaz bylem tam w zeszlym roku i czytalem jaks tabliczke ale juz nie pamietam

z gory serdecznie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam...

chciałbym tutaj trochę popisać o jeż. Miedwie

na Miedwiu wędkowałem dłuższy czas... przestałem z wielu powodów wędkować 7 lat temu, wróciłem w sierpniu tego roku i się przeraziłem.

Wcześniej brały głównie ładne okonie, grubych płoci full.. dużo szczupaka (ładnych szczupaków) sporo siei, leszcza, samdacza węgorza.. ale po powrocie w tym roku to już całkiem inna woda, płoć i okoń jak bierze to drobny/a.. węgorza mało a szczupaka baaardzo mało a okazy praktycznie zniknęły, o innych gatunkach już można raczej zapomnieć(łatwiej w totolotka chyba wygrać), jedyne czego znacząco przez ten czas przybyło to sieci rybackich widocznych z daleka (okolice Kunowa, Koszewka, Jęczydół)

Na dodatek zezwolenie kosztuje 250 zł (90 dni 180 zł)... wykupując je dostałem zapewnienie, że mi się to w 10 dni zwróci heh

Piszę to wszystko bo gospodarstwo rybackie chyba nie wie co się dzieje z tą wodą mówiąc takie rzeczy... rybę naprawdę ciężko juz złapac... a jeśli już bierze to drobna płotka i okoń.

Zmierza to wszystko w kierunku wielkich opłat za możliwość samego pomoczenia kija w tym ładnym jeziorze.. przekonałem się, że wielu wędkarzy bardzo dużo by dało by móc połowić w takim jeziorze jak Miedwie -- panowie... to zdecydowanie już nie ta woda co kiedyś !!! .. parę czy kilkanaście lat temu, woda się robi coraz bardziej jałowa i mam nadzieję, że się to zmieni na lepsze w niedługim czasie - póki co jest coraz to bardziej fatalnie

(nie są to tylko moje opinie ale wielu wędkarzy łowiących od wielu lat na tym łowisku i mających również z roku na rokcoraz gorsze rezultaty)

80% ludzi w wioskach nad samym Miedwiem praktycznie żyje z kłusownictwa więc albo zacznijcie z nimi walczyć albo potrójnie jezioro zarybiać(o ile wogóle jest zarybiane)- chodzi mi tu o gospodarstwo rybackie.

Podsumowując opłaty coraz większe ryby coraz mniej i drobniej... i nigdy nie sądziłem, że to kiedyś powiem(bo Miedwie zawsze było moim numerem jeden i choćby z samego sentymentu już przy nim zostanę) ale coraz trudniej mi tą wodę Wam polecać.. ponieważ coraz trudniej w niej cokolwiek większego połowić.

Pozdrawiam i na lepsze czasy czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tobą w 100%. Nad miedwiem zaczynałem swoje przygody z wędką. Pamiętam jak jakis miejscowy pokazywał gdzie co i z czym się wiąże i zakłada. Jako totalny amator potrafiłem złapać cztery węgorze w południe w upalny dzień. Połowy w nocy były naprawdę połowami :)

niestety widziałem też jak się łapie węgorza w rury. Ta metoda dominuje wśród miejscowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sieci na nich zarabiają to nie musza dodatkowo jeszcze na zezwoleniach kasę robic, oni ciągle myśla starym systemem, że na Miedwiu to sie łapie 10 kg ryby co wyjazd nad wodę i dlatego mają takie ceny.

Co do ryb to częściej je można spotkac nie w marketach tylko na różnego rodzaju bazarach targach rynkach itp. a jak jeszcze znasz kogoś z pobliskich wiosek to jeden telefon i masz co chcesz za odpowiednie pieniądze :lol: takie to jest właśnie Miedwie w tych czasach - gospodarka rabunkowa jak w większości naszych jezior. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.