Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żyłka na troć - jaka?


bary_47

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Mam prośbę abyście mi doradzili jaką dobrą żyłkę kupić na trocie( firma itd ),przekrój o jakim myślę to 0,30-0,35mm. Plecionkę mi odradzono wiec szukam żyłki. Macie może pozytywne doświadczenia z żyłkami, które są na tyle mocna, ze nie traci się za wiele przynęt na zaczepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

bary_47, ja używam HM 69 - 0,286mm Dragona. Sprawdza się chłodną porą na rzece, bardzo wytrzymała, zaczepiłem kawał konara i dała radę, żal mi było katować kija i z całej siły zawiniętą wokół rękawic, wytargałem drąga na brzeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość psulek

P-Line CX-Premium albo CXX-Xtra Strong. Pierwsza jest o tyle fajna, że nie naciąga wody i ma mniejsza rozciągliwość. Nie napisałeś jeszcze gdzie chcesz łowić - bo ostatnio na tapecie jest temat łowienia sreberek w morzu. Takie trzy kilo na kiju to lepsza jazda niż pięciokilowa kelcina :D.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Gorąco nie polecam.Miałem 0.205 jesienią i pełen zachwyt przez trzy wyjazdy po kilka godzin.Prostowałem haki i wyciągałem konary z wody.Na następnej zaczeła pękac na węźle w rękach.Zmieniałem węzły(mimo że stosuję ten sam od praktycznie zawsze bez problemów) do tego nagle zaczeła żyć własnym życiem(spadajace zwoje,nawijała się na pokrętło lub dół szpuli i miałem piekne brody).Nie polecam i z tego co inni pisali doświadczenia mieli takie same.Do tego sporo przegrubiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech - i jak sprawdziła się żyłka?
Całkiem przyzwoicie, dosyć miękka, dosyć mocna i baz przesadnej "pamięci"
Czytałem o niej, że jest dosyć rozciągliwa.
jak to żyłka :wink: nie odbiega od innych.
Chcę jechać za tydzień nad Parsęte więc muszę pilnie cos kupić
To może lepiej jakąś plecionkę 15 lb :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psulek

Ostatnio znajomek strasznie narzekał na plecionkę, bo mu ryby bardzo schodziły. Na troć to chyba nie zawsze dobry wybór. Poszukaj - istnieją żyłki o bardzo obniżonej rozciągliwości.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Już w nowym roku wybieram się nad : REGĘ!!!.

Potrzebuję kupić 2 żyłki po 150 m, 1 - 0,32, a 2 - 0,35. Jakieś dobre firmy, nie wiem jakie na troć zimą będą wytrzymałe no ale jak się walczy z takim przeciwnikiem trzeba przewidzieć co się może dziać :D. Czekam na propozycje.

W grę nie wchodzą żyłki jaxon i mikado - straciłem zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.