Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki jest, waszym zdaniem, najlepszy przypon na szczupaka ??


Wito

Jaki jest, waszym zdaniem, najlepszy przypon na szczupaka ?  

159 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest, waszym zdaniem, najlepszy przypon na szczupaka ?

    • wolframowy
      74
    • wolframowo-stalowy
      10
    • stalowy
      40
    • flurocarbonowy
      22
    • kevlarowy
      11
    • samoróbka-jeśli tak , to jaka ?
      9


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ta ankieta jest po to aby wyłonić przypon którego wg. was nie przegryzie szczupak? :wink:

P.S mam nadzieje że nasi "kochani" moderatorzy mi tego nie usuną :)

tworzenie tej ankiety jest kompletnie bez sensu, ale skoro ma być ci przykro to niech zostanie. warto raczej się zastanowić czemu służy ta ankieta :roll: zależnie od materiału szczupak go przegryzie lub nie (takie są fakty, a gentelmeni o faktach nie dyskutują...) i ilość głosów nie ma tu nic do rzeczy.... gdyby urządzić ankietę czy kolega Wito, jest mężczyzną czy kobietą to czy ilość oddanych głosów na jedną z opcji miałaby wpływ na rzeczywistość :?:

proponowałbym raczej postwić pytanie jaki jest najlepszy przypon na szczupaka - wtedy oddane głosy są jakimś wyznacznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tworzenie tej ankiety jest kompletnie bez sensu, ale skoro ma być ci przykro to niech zostanie.

NIe napisałem że będzie mi przykro tylko że mam nadzieje że tego mi nie usuniecie a jest różnica ale jak Ci to przeszkadza to proszę bardzo:

Proszę o zamknięcie tematu , a sinusa o zapomnienie o nim i nie obrażanie się :lol::lol:

P.S nie dziwię sie że kolega z tego forum się wypisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, już wole posiąść tą wiedzę inną drogą . Ale jeżeli sinusowi lub innemu moderatorowi to nie sprawi problemu to proszę o zmianę pytanie na "jaki jest najlepszy przypon na szczupaka" . Ze względu że widzę że kogoś ta ankieta zainteresowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój głos poszedł na wolfram

Jednak że stosuję go do przynęt sztucznych a do naturalnych takich jak martwa rybka , bądź filet mam samoróbki. Jest to nic innego jak długi około 60cm drut taki jak do woblerów czy kogutów złożony na pół i skręcony wkrętarką.

Jest sztywny ale tam gdzie jest dużo zaczepów świetnie się sprawdza ( chodzi mi o koszty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli sinusowi lub innemu moderatorowi to nie sprawi problemu to proszę o zmianę pytanie
mówisz i masz :wink: Przy okazji mam do Ciebie prośbę. Zwróć większą uwagę na to jak piszesz i staraj się robić mniej literówek i błędów, zarówno ortograficznych jak i stylistycznych. I proszę nie tłumacz się młodym wiekiem :wink:
Ze względu że widzę że kogoś ta ankieta zainteresowała :)
na przykład to zdanie. Przeczytaj je i zastanów się czy wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczupaki używam przyponów z linki stalowej w otoczce nylonowej i agrafek spinwal'a. Wg mnie jest to najlepszy, najtrwalszy i najtańszy przypon na szczupaka. Oczywiście robię go sam, gdyż w sprzedaży nie ma tak długich, jakie uważam za "prawie wystarczające" czyli 50 cm. Poza tym mam większe zaufanie do robionych własnoręcznie. (co do jakości "moich" - zapytajcie artecha)

Miałem parę fajnych przyponów szczupakowych, godnych polecenia, zakupionych u kolegi (przedstawiciela pewnej firmy wedkarskiej - "pewnej" - coby nie robic reklamy), amortyzujących uderzenie dużej sztuki, przy łowieniu na plecionce (linka była tytanowa, roźciągliwa przy użyciu większej siły)... ale miały jeden mankament.. były drogie (jak dla mnie).. 6PLN za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam do Ciebie prośbę. Zwróć większą uwagę na to jak piszesz i staraj się robić mniej literówek i błędów, zarówno ortograficznych jak i stylistycznych. I proszę nie tłumacz się młodym wiekiem

haha wiesz co , czepiasz się mnie bo powiedziałem sinusowi ? :lol: Fakt zrobiłem błąd stylistyczny i co , od razu wielka afera ? Proszę wskaż mi co najmniej 3 literówki .

P.S żeby nie było off-topa to ja chyba wybiorę stalowy gdyż nie skręca się on jak wolfram , a szczupak (chyba) go nie przegryzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moje szczupaczki, bez problemu mogę używać przyponu wolframowego firmy Jaxon o długości 20cm. Nie różni sie on jakością w sumie od masówek sprzedawanych na allegro(np. 60sztuk po 20zł). Dlatego łowie na to co akurat wygodniej mi kupić. Jak narazie nie miałem jeszcze przygód takich aby przypon pękł, jedyny minus to częste awarie "zaczepu" który po kilku użyciach często sie łamie w jednym miejscu i zwiększa ryzyko zerwania sie ryby(jednak nie w każdym modelu, czasem sie psuje czasem trzyma bardzo długo!).

patbaj właśnie, czemu aż 50cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w sprzedaży znajdziesz przypony o długości 50cm, oświeć mnie prosze

OŚWIECAM CIĘ Supersobi,

na przykład tu: przypon wolframowy 50cm 9kg spinwal

w sprzedaży Spinwal ma jeszcze 50 cm o wytrzymałości 20 kg!

w sklepach też są, ale przeważnie kupuje linkę, z której robię przypony, nie napisalem, że ZAWSZE kupuję gotowe...

patbaj właśnie, czemu aż 50cm?

jak mi szczupak życiówka (na oko 80-90 cm) pod nogami połknął obrotówkę i zrobił w tył zwrot tak, że przeciął żyłkę powyzej przyponu odechcialo mi się 15,20 cm staleczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.