Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PLEBISCYT "PRODUKT ROKU 2008" - Ogólna dyskusja


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ nam sie Lesio zdenerwował.

Miał wygrać a tu prosze ... niespodzianka. :razz:

Każdy chwali to co mu dobrze służy niezależnie od ceny. A patrząc na wyniki widać że większość używa sprzęt ze średniej półki a może i poniżej.

Co z tego że będziesz zachwalał kijek z pracowni skoro większość i tak go nie kupi. Wyobrażam sobie jak córcia bierze taki kijek i "młóci trzcine" :shock:

Ja zachwalam to co Mi dobrze służy niezależnie ile kosztowało.( może być made in... )

Pozdrawiam i więcej luzu. :grin:

P.s. moją nagrode prosze przesłać Lesiowi ( o ile mnie wylosują ) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziwna to sprawa i niespodziewana ale tu zgodzę się po części z Lesiem :shock:

Pierwszy etap "Plebiscytu" miał 100% sens i logikę, każdy podawał nominację w danej kategorii czegoś co zna i docenia.

Kolejny etap z narzuconym "asortymentem" nie dla wszystkich glosujących dawał szansę oddać głos na coś co zna i tu mogły powstać typy nieprzemyślane.

Ogólnie Plebiscyt fajna sprawa, chociaż mój typ wędkarza haczyka nie wszedł do finału ale liczę że Tomik znajdziesz się tam w przyszłym roku :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna to sprawa i niespodziewana ale tu zgodzę się po części z Lesiem :shock:

Pierwszy etap "Plebiscytu" miał 100% sens i logikę, każdy podawał nominację w danej kategorii czegoś co zna i docenia.

Z regulaminu:

"Spośród zgłoszonych nominacji w poszczególnych kategoriach zostaną utworzone ankiety. Ankiety będą miały od min.3 do max. 5 możliwości wyboru. Jeżeli w danej kategorii, nie będzie na tyle różnych a zarazem nie powtarzających się nominacji, że nie da się wybrać min. 3 możliwości wyboru. Dana kategoria zostanie wykreślona z plebiscytu."

Tak, więc, już w pierwszym etapie była jakby selekcja. I była to selekcja w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Bo to nie oznacza oczywiście, że jak była nominowana jakaś np: wędka, i okazało się, że tylko jeden użytkownik ją akurat nominował , to jest zła. Tylko, że może jest to wędka na zamówienie, bardzo droga i że może warto jak będzie coraz więcej takich nominacji i propozycji stworzyć dodatkową kategorię np: wędki robione na zamówienie.

ponadto skoro na etapie nominacji inne powtarzały się więcej razy i były zgłaszane przez wielu użytkowników to co by to dało jak bym ją dał do ankiety?

Ponadto nawet jeżeli nominacje wynikały z popularności jakiegoś sprzętu to przecież ta popularność też się skądś bierze. Weźmy choćby tak popularny od lat kołowrotek Shimano Catana, czy na pewno jego popularność wynika tylko z przystępnej ceny?

Dwa jaki sens był tworzenia ankiety, jeżeli było 5, 10, 15 różniących się od siebie nominacji w danej kategorii.

Kolejny etap z narzuconym "asortymentem" nie dla wszystkich glosujących dawał szansę oddać głos na coś co zna i tu mogły powstać typy nieprzemyślane.

A gdzie było napisane, że drugi etap cokolwiek Ci narzuca, mogłeś w ogóle nie brać udziału w drugim etapie. A nawet jeżeli także dlatego, żeby wziąć udział w losowaniu nagród to nie sądzę, że na tyle kategorii Plebiscytu we wszystkich miałeś "narzucony asortyment" i że choć w jednej nie dało się zagłosować :wink:

Czy wyniki plebiscytu stanowią taką informację? Nie sądzę, takie info można znaleźć w testach sprzętu na forum, ale nie w plebiscycie...

Myślisz, że zrobię sobie krzywdę "porównując" i patrząc jak mają się do siebie, wyniki Plebiscytu a to co piszą użytkownicy o danym sprzęcie w tematach na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój typ na wędkarza roku też się nie załapał do głosowania.. :mrgreen:

Odnośnie zastrzeżeń mam jedno:

W regulaminie było napisane że po zakończeniu nominacji wszystkie posty nominacyjne zostaną odtajnione. A tymczasem zniknęły.

A chciałem sobie pooglądać kto co typował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tyle, że to już trzecia edycja Plebiscytu.

Kilka istotnych zmian zarówno w nominacjach, tworzeniu ankiet nastąpiło. Są także kryteria kto może nominować i głosować. Plebiscyt ewoluuje także w kierunku takich specjalistycznych kategorii jak nowa w tym roku kategoria : "Pracownia rodbuildingowa:

Przypominam także albo informuję dla tych co nie wiedzą, że haczyk.pl nie jest serwisem komercyjnym ani uzależnionym choćby od jakiegoś producenta sprzętu wędkarskiego. Nawet sponsorów szukałem takich, żeby nie kojarzyli się z jakąkolwiek kategorią Plebiscytu.

Jest to jedyny tego typu Plebiscyt w branży wędkarskiej, uważam Plebiscyt za udany. Zamierzam go kontynuować w następnym roku :cool:

Na dniach losowanie nagród.

I tyle, idę spać bo rano do roboty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za takimi zabawami a nawed baaardzo za :), nikt nie polecił sprzętu, który mu się nie sprawdził itd. wiadomo o co chodzi więc nie ma sensu się rozpisywać.

Dodam tylko tyle że taki plebiscyt może pomóc w wyborze lub zwrócić uwagę na poszczególne produkty symatyków forum, ale nikt go nie musi brać pod uwagę przy kupnie sprzętu... przymusu nie ma więć każdy zrobi co uważa za słuszne.

Napewno przy lebiscycie został pominięty bełkot agencji promocyjnych, które przygotowują tekst pod dany produkt, a który ma przedstawić towar w jak najleprzym świetle i może zaćmić przynajmniej na chwilę każdego z nas :shock:

Napewno zabawa była COLLL :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie było napisane, że drugi etap cokolwiek Ci narzuca, mogłeś w ogóle nie brać udziału w drugim etapie.
A już nie krzycz, wcale się Ciebie nie boję :lol:
choć w jednej nie dało się zagłosować
Dało się i zagłosowałem.
uważam Plebiscyt za udany. Zamierzam go kontynuować w następnym roku
Tak trzymaj Prezesie, Plebiscyt być powinien i tego chyba nie podważyłem.
Więcej luzu i dystansu
Święte słowa. Zamiast krzyczeć można wymieniać spostrzeżenia i dochodzić pomału do "ideału" :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nam sie Lesio zdenerwował.

Miał wygrać a tu prosze ... niespodzianka.

Dobrze się czujesz? Niby czym się zdenerwował, kto miał wygrać, gdzie, kiedy? Zareagowałeś jak pies Pawłowa, czyli z zerowym pomyślunkiem. Nawet nie przeczytałeś, albo nie zrozumiałeś treści moich trzech poprzednich postów.

Napiszę ostatni raz, w krótkich żołnierskich słowach:

w plebiscycie są nominowane kołowrotki gruntowe: A, B, C i D. Z tego towarzystwa znasz tylko kołowrotek C. Głosujesz właśnie na niego, tym samym oceniając, że A, B i D są od niego gorsze.

Na jakiej podstawie dokonałeś takiej oceny, skoro A, B i D nigdy nie miałeś w ręku, a tylko 'coś tam, coś tam' o nich słyszałeś? To jest właśnie brak rzetelności, bo oceniasz, że coś coś jest lepsze, a coś innego gorsze, choć wcale tego 'gorszego' nie znasz.

Tak więc głosowanie nie opiera się na wiedzy o produktach, a na wierze, że ten, który mam w domu jest najlepszy. Mnie interesuje wyłącznie wiedza, a nie wiara, dlatego wyniki plebiscytu są dla mnie bezwartościowe.

Testy sprzętu na forum wynikają z wiedzy, doświadczenia i one mają sens.

Sądzę, że powyższe stanowisko będzie zrozumiałe dla 'jam ci Mariusza', Irasiada, czy nawet 'małpy w czerwonym', bo nie zamierzam więcej w tym temacie pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze normalnie do pięt mi doszło.

Chyba w życiu nic nie wygrałem, a tu od razu nagroda główna - szok !

Ta nagroda jest kolejnym dowodem na to, że w życiu po ciężkim i trudnym okresie zawsze przychodzą lepsze i przyjemniejsze czasy.

Serdecznie Dziękuję !!! :grin:

P.s. Biegnę puścić totka :mrgreen:

Gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pływałem i w ten sposób artech. tylko na elektryku to najlepiej się pływa burta w burtę.

No chyba, że załatwimy sobie spalinóweczkę. Wtedy będą w zasięgu chyba wszystkie miejscówki.

Także jeżeli masz, to bierz koniecznie pływadło.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że popływamy artech i będziemy pływać do utraty tchu... :wink:

zdrapek przyjedź na zlot, to zapoznasz się bliżej z Dorotką :mrgreen:

Gre

Niestety mam teraz ograniczone możlwości czasowe bo mam w domu szczęście, które ma 10 miesięcy :)

Tylko dbaj o Dorotkę żeby sie nie żaliła :lol:

Pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem, że kto by nie wygrał i tak dla nie których było by to dziwne. Dlatego jako, że nie mogłem ot tak sobie z koszyczka polosować. Poprosiłem o pomoc w losowaniu użytkowników z grona tych użytkowników, którzy mają długi staż na forum, cieszą się zaufaniem a przede wszystkim nie mieli, żadnego interesu w związku z Plebiscytem i nie brali w nim udziału.

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom a tych, którzy już wiedzą proszę o dane adresowe w celu dostarczenia nagród.

Ps.

Zrobię to po weekendzie majowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.