Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ZRÓB TO SAM


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałbym pokazać co stworzyłem w ostatnich dniach, są to woblerki jeszcze nie testowane na rybich gustach, one szybko zweryfikują moje wypociny, prace wannową mają taką jak oczekiwałem czyli lekko kolebiąca na boki są to dosyć ciężkie wobki tonące. Więcej

info przez pytania, tak mi będzie łatwiej a dla Was dokładniej. Pzdro Roman

cf8274bc19e05889m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Łooo matko! roman gawlas, toż to skrzyzowanie chrząszcza ze statkiem kosmicznym Klingonu :shock::lol: Pytanie pierwsze - jakie ryby spodziewasz się skusić na te wolbery no i jakiej są wielkości bo trudno ocenić na podstawie tego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to raczki o długości blisko 3 cm, a wykonałem je z myślą o jednym łowisku gdzie w ubiegłych latach łowiłem piękne garbusy (pow 35cm) wypchane po brzegi małymi raczkami

czas pokaże co z tego wyjdzie. Myślę że i na przelewach można spróbować pobawić się z kleniami, chociaż mogą być troszeczkę za ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam coś dla leni ... kropelki albo supergluta.

Też jestem leniem :wink::lol:

przy połowach w minusowych tem. zdarzyć się może że klej kropelka nie wytrzyma obciążeni

No to fakt. Ale wtedy znowu się zaklajstruje i spoko. :cool: Oj to lenistwo :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Troche minelo zanim go zrobilem, ale niestety moje plany ze wzgledu praktycznych musza troche poczekac na przerobki. A na razie przedstawie Wam uklad skonstruowany przez kolege BROWAReq na forum elektroda.pl. Jest on wklejony tutaj za calkowita zgoda jego twórcy :cool:

Na poczatku dam pierwsza czesc, bo od kilku dni czesciej mnie nie ma w domu jak jestem, niestety.

Serce wszystkiego czyli schemat:

948110b4bdb63e71m.jpg

Elementy ktore beda potrzebne sa juz przedstawione ale jeszcze je napisze:

- 1 fototranzystor

- 2 tranzystory bc548

- 1 tranzystor bc558

- kondensator 1x100nF i jeden 10uF (u=mikro)

- rezystory (to te zielone) jak na rysunku

- brzeczyk piezzo

- dioda 3mm ( ja kupilem biala, ale czerwona tez sie chyba nada.)

Ja dalem za czesci 6 zl, ale sadze ze Wy powinniscie wyjsc do dychy. Tylko trzeba jeszcze zakupic specjalny pisak, wiertła, laminat itd. Takze tego nie wliczam w koszta. To tak jakby ktos chcial zrobic 1 woblera metoda sheryfa. Jezeli ktos bedzie zainteresowany to postaram tez sie wkleic inne przydatne rzeczy, wiec wszystko sie zwrocii. Chociaz i tak najwazniejsza jest przyjemnosc :cool:

Najpierw narysowane juz pisakiem sciazki z czesciami

f25ce2cb54b8c80dm.jpg

Pozniej cala plytke musimy wytrawic w kwasie:

fec6e9d9b80223f9m.jpg

I wytrawiona plytka:

bdc8198317d5b31em.jpg

Reszte postaram sie dodac w weekend bo chyba nie bede mial czasu dzisiaj a w piatek napewno. Jesli jakies pytanie dotychczas to pytac.

Najwazniejsze w ukladzie to fototranzystor i dioda. Żyłka bedzie obrazac kuleczko ze "smigielkiem". Smigielko bedzie obracac sie pomiedzy dioda i fototranzystorem, raz wprowadzajac go w stan zatkania raz przewodzenia.

Nie zwracac uwage na estetyke :wink: Nigdy nie mialem do tego glowy, poza tym sciazkie narysowane grubo bo ostatnio wytrawialem w zbyt wysokiej temp i mi poszly. Teraz wyszlo dobrze. Wazne ze przewodz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

jeśli można to opisz jeszcze tranzystory który jest który powiedzmy zaczynając od lewej i jaki jest symbol fototranzystora ?

kiedyś zrobiłem już sygnalizator (nawet 2szt)

poprostu rozkręciłem sklepowy przerysowałem ścieżki i spisałem elementy i co ciekawe jeden działał super aż popłyną z wodą :???: a drugi, niby identyczny, miał jakieś zawiasy raz działał raz nie

już dokładnie nie pamiętam ale ja chyba dałem jakieś elementy działające na podczerwień

ja u siebie rolkę pod żyłkę zrobiłem z balsy :smile: a "śmigiełko" przerywające promień wyciołem z cienkiej blaszki i przylutowałem do osi zrobionej ze szprychy rowerowej i tą oś "ułożyskowałem" w kawałkach drewna bukowego przyklejonych do obudowy wszystko działało idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Roland, że zacząłeś taki temat :razz: Tylko płytka taka jakaś na kolanie rysowana. Wiem, że zadziała, ale estetyka musi być :wink::lol:

Kurde lata się już z tym nie bawiłem :cry: Z lenistwa i braku czasu :roll:

Najciekawsze było dla mnie projektowanie płytki na podstawie schematu :razz: i moment jak to zadziałało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

symbol fototranzystora
Ja poszedlem do sklepu i powiedzialem zeby dali mi jakis maly fototranzystor :wink: Dadza jakis tani i wystarczy.
ale estetyka musi być
Wiem wiem, szczegolnie kiedy na forum wrzucam, ale jjakos tak wyszlo. NIgdy nie mialem do tego glowy.
Najciekawsze było dla mnie projektowanie płytki na podstawie schematu
No ale samemu schemat zrobic to jest cos :lol: Moze niedlugo mi sie uda.
poprostu rozkręciłem sklepowy przerysowałem ścieżki i spisałem elementy
Gdybys mial go jeszcze to jakbys mi przeslal....bylbym wielce wdzieczny. Chcialbym troche sie dowiedziec jak tam to działa. Tez zastanawialem sie czy nie kupic diody i foto na podczerwien. Nie wiedzialem tylko jakiego i ile to by wyszlo. Obecnie trwaja prace nad zrozumieniem myszki komputerowej kulkowej :lol: Tam tez jest foto na podczerwien i dioda i smigielko. Ale ten fototranzystor chyba sie nie nada. Nie wiem, zobaczy sie, efekty pracy bede przekazywal dalej :wink: Chodzi tutaj o wzgledy praktyczne, czyli pobor pradu, a wiemy ze 9V nie ma za duzej pojemnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobra nie wiem na ile was zaskocze i czy ktoś bedzie mi w stanie pomoc ... ale poszukuje pilnie - bo juz na wakacje planow konstrukcyjnych jakiejs łodzi :) oczywiscie chodzi mi o jakas mala nie za duza ... taka max 3,00 x 1,50 metra plaskodena lub klasyczna ...

szukalem w necie roznego rodzaju informacji ale wszystko co znalazlem to ogolniki ...

A korci mnie od dobrze roku zeby takie cos zrobic :)

Jakoś tak wole wydac 300 zlotych na materialy jak za 400 kupic uzywke :)

Swoje to swoje .. a i dzieciom mozna sie pochwalic ( za kilka lat - oby )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:???:Docent, nie to żebym narzekał - ale temu urządzeniu masz powierzyć swoje życie i mienie. Jeśli cała oszczędność ma się rozbić o dwie czy trzy stówki to moim zdanie mie warto ryzykować i tracić czasu, bo weź pod uwagę że czas który poświęcisz na budowę też można przeliczyć na pieniądze a wtedy, jestem pewien, drożej wyjdzie ta samoróbka. Powiem tak - ja nie biorę sie za budowanie niczego na budowaniu czego się nie znam, a co chcę potem używać. Nie chcę Cię zniechęcać (no, może trochę), ale dzielę się z Tobą swoim zdaniem na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek ... no i co moge Ci powiedziec ... jesli chodzi o materialy, ich laczenie , zgrzewanie sklejanie, skrecanie, spawanie itp itd oraz wytrzymalosci i wlasciwosci to mam podstawy twierdzic ze sie troche na tym znam ... napewno na tyle aby podjac sie na tyle nie skomplikowanej konstrukcji. Nie znam sie napewno na projektowaniu wiec sie za to nie biore ale projekty czytac umiem wiec z wykonaniem wg projektu nie powinno byc problemu. Mam warsztat dobrze wyposarzony, mnustow materialow lezy i "gnije" dzieki czemu moge ograniczyc koszty w sposob nie powodujacy spadku jakosci sprzetu.

Aha i jesli chodzi i ten czas pracy ktory chcesz liczyc jako kasa ... no mozna ... ale czy liczysz czas na rybach w godzinach i przeliczasz na kase a potem na to ile ryb bys za to kupil w rybnym ?? no chyba nie musisz odpowiadac ... ja po prostu lubie zajmowac sie takimi rzeczami i naprawde mam mozliwosci techniczne do prawidlowego wykonania tego ( chyba - to zalezy od projektu ) oraz wydaje mi sie ze wystarczajace podstawy teoretyczne ...

ale naprawde dzieki za troske i zycziwe rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Docent, w takim razie trzymam kciuki - jak już zaczniesz budować to załuż osobny temat i dawaj relacje regularnie z postępu prac (jak na forach motoryzacyjnych jak coś tunują lub restaurują) to będziemy śliedzić i kibicować - a potem napewno komuś przyda się taki poradnik-relacja :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Docent, w takim razie trzymam kciuki - jak już zaczniesz budować to załuż osobny temat i dawaj relacje regularnie z postępu prac (jak na forach motoryzacyjnych jak coś tunują lub restaurują) to będziemy śliedzić i kibicować - a potem napewno komuś przyda się taki poradnik-relacja :idea:

Tomaszek, bardzo ale to bardzo chetnie ... szukam jednak jakis planow, projektu ... Ludzie , rozejrzyjcie sie prosze, moze ktos z was ma cos takiego w domu, w wersji paierowej , lub elektronicznej, mi wystarcza sredniej jakosci zdjecia projektu wydrukowanego ... naprawde nie potrzebuje wiele ... potrzebuje punktu wyjscia .... reszta sie jakos dalej potoczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , rozejrzyjcie sie prosze, moze ktos z was ma cos takiego w domu, w wersji paierowej , lub elektronicznej
Ok. Docent ,rozejze się czy w swoim "archiwum" posiadam czegos polecenia ,tylko nie bardzo wiem czego oczekujesz .Co prawda okresliłes zakres wymiarowy ,ale z czego chcesz zbudować łódke nie ,a to jest podstawa do okreslenia czego szukać, plany szkice .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek na dobra sprawe czy to bedzie drewno, czy jakies zywice to nie gra wiekszej roli. Jesli drewno to nie ma problemu z zachownienm technoligii, jesli zywice-conieco wiem a konkrety znajdzie sie u wojka googla :) Metale w zasadzie tez mile widziane tylko ze to bedzie pewnie ciezkie bo nawet blacha aluminiowa to jest ok 3 kg na metr kwadratowy przy grubosci 1mm a gdzie profile, ksztaltki, usztywnienia zebrowanie ?? aczkolwiek chyba z metalowa byloby najmniej problemu z wykonaniem - Ojciec jest dobry w te klocki :) Wiec naprawde kazdy rodzaj lodzi jaki masz w "archiwum" bedzie odpowiedni w razie potrzeby troche sie poprzerabia na wlasnie potrzeby, wrzuci do AutoCADa potem posprawdza i bedzie okej ... ale na poczatek musze cos miec aby moc ocenic wlasne potrzeby i mozliwosci i koszty :)

Ehhh mam nadzieje ze teraz jestem nieco lepiej zrozumiay o co mi chodzi :) Po prostu chcialbym wiedziec czy nie porywam sie z motyka na slonce ... mam nadzieje ze nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Przeszukiwałem kiedys net w podobnej sprawie i na stronie Port 21 natknąłem się na następujący artykuł

http://www.port21.pl/porady/article_412.html

Pozostałe dwie części poszukaj na stronie samodzielnie. Plany łódki są zupełnie za darmo.

Metoda szycia i klejenia jest dobrze opisana na wielu stronach, żeby jednak trochę ci ułatwić to polecam

http://www.woodandboats.com.pl/poradnik_szkutnika.html

Jest to najprostrzy sposób samodzielnej budowy łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

[Wysłany: 15-03-07, 10:49 Wymiana przelotki szczytowej /maniek ]

Witam .

Jak wymienić przelotkę szczytową - problem w moim mniemaniu w/g wskazówek w/w posta mańka jest w miarę prosty, ale ja mam inny problem, może ktoś ma pomysł.

A mianowicie , ułamała mi się druga przelotka po szczytówce, na blanku została stopka wraz z omotką zalakierowana czarnym lakierem ( spining węglowy SHIMANO) . i tu moje pytanie , może ktoś ma dobry sposób , jak zlikwidować ten lakier na omotce tak żeby nie osłabić i nie uszkodzić blanku.

Proszę o porady. :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik, pozostaje chyba jedynie ostry nożyk/skalpel i trochę cierpliwości, by zrobić to delikatnie i ostrożnie :smile: .

nową dokupioną przelotke lekko podklejasz a następnie robisz omotkę z syntetycznej niezbyt grubej nici, zeby sie nie wykosztować na lakier można to pokryć domaluxem lub rzadkim dwuskladnikowym lakierem epoxydowym - nie powinno rzucać się w oczy(jak poszukasz to jest troche szerzej o tym w necie).

zawsze można spróbować jakiegoś nawet odplatnego serwisu o ile kij jest tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Omotkę można zrobić z nici ale lepiej pokryć ją poxipolem przeżroczystym , potem dłoń zmoczyć w wodzie po to by klej nie przywierał do palców i wygładzić reperowane miejsce - efektem jest prawie niewidoczna naprawa i bardzo mocne łączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.