Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kalendarz brań


wesoły

Czy wierzysz w kalendarz brań?  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w kalendarz brań?

    • Tak
      12
    • Nie
      52
    • Nie mam zdania na ten temat
      18


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Daj sobie spokój z tymi bzdetam. Ostatnio w "WW" podawali, że miał byc księżyc w nowiu ... w zeszłym tygodniu. Byłem trzeźwy i nie paliłem zioła a widziałem księżyc idacy na pełnię ... Dniał i miał juz 3/4. drogi za soba. Zapytałem żony, czy widzi to samo i ... powierdziła.

Jaki wniosek?

Żona była też trzeźwa i nic nie paliła :lol::lol::lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ... uda sie albo nie uda :lol:

Nikt nie jest w stanie miesiąc do przodu przewidzieć kierunek wiatru, ciśnienie, opady, monotonność pogody, a to podstawa dalszego wróżenia z fusów. Oni opieraja sie jedynie na fazach księzyca ... to mały wycinek całej układanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara ktora jest ukryta w kalendarzu bran,potrafi zmobilizowac wedkarza do dzialania,wiec mysle ze to dobry pomysl na to aby sie zachecic do wyprawy bo w kalendarzu pisze ze wlasnie dzis sa,,bardzo dobre,,warunki.

Gorzej jak nic w tym dniu nie zlapiemy,a jak widac powyzej sa i Tacy co sie o tym przekonali... :mrgreen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czyli w kalendarzu brań każdy dzień powinien być oznaczony jako rewelacyjny pod względem brań..

:mrgreen: Wtedy każdy łowiłby z taką pasją, przekonaniem i wiarą, że wyniki byłyby murowane.. :razz:

A wracając do tematu, ja w te kalendarze nie wierzę. Jak mam czas to jadę i łowię.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Jak to jest z wami? Czy opieracie terminy swoich wypraw o kalendarz brań? Bo mi się jakoś nie wydaje, żeby to było wiarygodne. Chociaż, jak idziesz na nockę, to będziesz wiedział, czy księżyc będzie Ci pomagał, czy nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niby winny być brania intensywne, a ludzie o kiju wracali znad rzeki, byłoby zbyt łatwo, gdyby tylko od tego jednego czynnika zależała ceniona przez Nas aktywność ryb (jeśli są w łowisku). Myślę, i nie będę tu oryginalny, że pierwszorzędne znaczenie ma ciśnienie, najciekawsze efekty - jeśli traktować o spinningu - miałem w czasie sporego, stałego wyżu ~1025 hPa. Na spławik, kiedy wybieram się na dużego karasia, na bajorko jest inaczej, ciśnienie może być niskie, ważne, ażeby niebo nie było zachmurzone, najlepiej skontaminowane to z niewielkim wiatrem. Na zalewie Szałe natomiast, bywałem w tych samych okolicznościach przyrody, różnie biała ryba brała - jakbym losował przed zarzuceniem przynęty, czy będą skore to gryzienia, czy też nie.

Z pewnością Księżyc ma znaczenia, przeciez odziałowywuje także na samopoczucie człowieka, zatem i przekłada się "raczej" na inne organizmy. Prócz tego - działanie naszej satelity na samą wodę, skoro powoduje ona przypływy i odpływy oceanów, więc i akweny, które wobec nich (oceanów) są kropelką również determinuje, pytanie - jak przekłada się to na naszych płetwiastych ulubieńców?

Kalendarz zawsze przed wyjściem mnie zajmuje, potęguje moją nadzieję na udane wędkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz brań to sobie można zrobić po skrupulatnych kilkuletnich zapiskach wszystkich danych i to na jeden akwen. Inaczej reaguje płoć w Szczecinie a inaczej w Krakowie wszystko zależy od wielu czynników. Sam kalendarz brań z prasy i ściennych traktuję jako wyróżnik pośród innych czasomierzy :mrgreen:

W kalendarzu te rybki i księżyce tak fachowo wyglądają a wędkarze w siatach gu...

...zik mają :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale w to ze w piątek bedą brały a w niedzielę juz nie to jakis wkręt

Nie wkręt tylko w piątek rybska są głodne bo to początek dokarmiania a w niedzielę już mają dosyć bo są przekarmione :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.