Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Drop Shot. z czym to sie je i w jaki sposób?


wedkarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czytałem na temat tych dwóch metod połowu drapieżnika i ponoć są bardzo skuteczne,lecz nie wiem czy można korzystać z tych metod na naszych wodach :?: W związku z tym czekam na wasze odpowiedzi i podpowiedzi co sądzicie o takim łapaniu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

myśle że to może być dobry sposób teraz w zimie jak ryby nie są tak aktywne zamierzam to przy najbliższej okazji sprawdzić, tylko nie wiem jak zamontować haczyk na jakimś przyponie stalowym lub wolframowym bo jest u mnie sporo szczupaka, macie jakieś pomysły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem jak zamontować haczyk na jakimś przyponie stalowym lub wolframowym
Kolego plecioneczka lub żyłka i wystarczy ponieważ sposób wiązania haczyka nie powinien pozwolić na przegryzienie żyłki no i tniesz od razu ale różnie bywa :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób wiązania haczyka nie powinien pozwolić na przegryzienie żyłki no i tniesz od razu ale różnie bywa :wink:
Sposób zakładania przynęty jest specjalnie tak wymyślony aby haczyk zawszy znajdował sie w nożyczkach szczupaka takze nie powinien obciąć haka.

a mieliście doświadczenia z tą metodą poza filmem oczywiście( taż go widzialem) bo podobno wielką zaletą tej metody jest to że nieobciążona przynęta jest głębiej "zasysana" przez ryby więc stąd moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam.

przeszperałem haczykowe forum i niestety za wiele na temat drop shot'u nie znalazłem. Dowiedziałem sie tylko jak to wyglada i jak przygotowac zestaw. czyli cos już wiem ale co dalej?

Dzisiaj bylem na starorzeczu oławki we wrocławiu zeby spróbować tej metody. zaopatrzony byłem w:

wedka Cormoran carb-o-star X 2,70m cw. 7-25g

kołowrotek Mitchell Avocet II Gold

żyłka 0.3

haki z przyponami 0.2

gumki drop shot'owe na okonka.

ciężarek 20g.

fotki:

gumkazielonayv1.jpggumkanahaku1bs1.jpghakikw2.jpg

moje wyjscie okazało się bezowocne (stoswałem wyżej wymienione i przedstawione elementy) ale za to przyszly mi do glowy pewne pytania, na ktore mam nadzieje, znacie odpowiedz. wiem ze w Polsce ta metoda jest nowościa ale pewnie ktoś z Was juz miał z nia do czynienia.

pytania:

- jakie gumki najlepiej stosować na okonia, jazia, klenia? (szczupaka, sandacza - mysle juz przyszlosciowo bo puki co okres ochronny), chodzi mi tu o kształt i kolor

- na jakiej wysokosci od dna montowac nasza przynete?

- jak prowadzić drops hota? dzisiaj probowałem w nastepujace sposoby. lekko szarpiac(nie odrywając cięzarka od dna, na napietej żylce robilem rychy w prawo i lewo i podobnie na luźnej żylce.

-na jakiej odległości od brzegu łapiemy tym sposobem? dzisiaj probowalem 2-5m od brzegu ale i dalej... z tym ze dalej wydawalo mi sie ze na wiekszej odleglosci żyłka z zestawem idzie pod zbyt małym katem do dna zeby tym manewrować.

to chyba na tyle ;) puki co oczywiscie bo ta metoda mnie nie zniechecila a wrecz przeciwnie. jezeli przyjda mi do glowy kolejne znaki zapytania albo sam odkryje cos czego wczesniej nie wiedziałem to na bank sie z Wami tym podziele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda drop shot, choć bardzo ciekawa i popularna w innych krajach, u nas niestety kwalifikuje się jak najbardziej pod kłusownictwo - konkretnie wykroczenie z ustawy o rybactwie śródlądowym:

Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:

12) wędką:

c) przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem,

[...]

Art. 27. 1. Kto:

2) dokonując amatorskiego połowu ryb narusza zakazy określone w art. 8 ust 1... pkt 11-13,

- podlega karze grzywny.

Cała idea tej metody polega na łowieniu w miejscu przez ciągłe podnoszenie i opuszczanie przynęty.

Tak więc ten cały boom związany z drop shotem w Polsce jest chyba jednak przedwczesny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesio, Dotyczy to tzw. łowienia wertykalnego. Czyli siedzisz w łodzi, spuszczasz przynętę pod łódź i i podnosisz ją i opuszczasz w różnych warstwach wody. Np. 50 cm nad dnem ruszając wędką w płaszczyźnie góra-dół. Wg Twojej interpretacji zabronione powinno być łowienie z opadu.Wyrzucając zestaw drop shot chociaż 3 metry przed siebie prawa nie łamiemy.Ja tak to interpretuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.