Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak robic muchy?


Leszczyk_xP

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Zwykła nić się nie nadaje, można z pończoch starych wyciągać nic i wiązać, ale jak zakupisz sobie w sklepie wędkarskim nić wiodącą 200 yd za 5 zł to ci wystarczy na setki much.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kup sobie specjalną nić do kręcenia much. Zwróć uwagę jednak na rozmiar nici. Dostępne są bardzo cienkie do kręcenia najmniejszych muszek tzw sieczki, oraz bardzo grube, streamerowe o wytrzymałości nawet 2 kilo. Zainwestuj także w bobinkę z ceramicznym wkładem. Mniej strzępi nici, co szczególnie przydaje się przy operowaniu cieńszymi nićmi. Koszt najtańszej to ok 15 pln. Np na taimen.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U pana Gawlika są po 8zł bobinki ( nawijarki ) ceramiczne dotego nić 4,5. polecam na początek jakąś czarną ( moja pierwsza to twist czarna 40 grubość 12/0 ). Ogólnie to polecam sklep Pana Bogdana Gawlika - bardzo dobry sklep, tanie materiały i bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taimen.com najtańsza również 8 pln :mrgreen: . Sklep pana Gawlika i Taimen to prawdopodobnie najlepsze sklepy muszkarskie w sieci. Ja zaopatrywałem się w Taimen ponieważ w sklepie Gawlika nie było takiego imadełka jak szukałem, a nie chciałem dwa razy płacić za przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

witam...

ja muszki robie juz 7 lat,ale wiem ze bede uczył sie ich caly czas,powiem tak...

najwazniejsze jest to w jaki sposób podejdziesz do tego i ktos musi tobie to pokazac profesjonalnie jak,co do czego słuzy...Ja mialem ten zaszczyt ze przez 3 lata uczył mnie pewien znany francuski znajomy Rexa Hanta,... Ives D. w 2007r. podczas wedkowania w Norwegi odszedł z tego świata...

Im Alter von 63 Jahre verstab Yves D. am 14-06-2007 an der Orkla.

Pozdrawiam wszystkich MANIAKóW wedkarstwa muchowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.