Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uszkodzony uchwyt


pablotor

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Musiałeś za mocno dokręcić kołwrotek, albo kołowrotek ma za grubą stopkę.Miałem raz ten drugi przypadek - kupiłem kołowrotek, nie spojrzałem przy dokręcaniu i pękł pierścień... wędka na śmieci poszła :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą szparę, która się tam zrobiła.

No niby fuji a co ?

tak jak Ci mowilem, mialem to samo w jedej ze swoich wedek jak przykrecalem do niej kolowrotek to robila sie szpara, lowilem tak bardzo dlugo, wyjalem mnostwo... zaczepow i nic nie peklo wiec luz, nie przejmowalbym sie na twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to najgorzej, stopka kołowrotka jest trochę za "mięsista" do tego rozmiaru uchwytu, całość po dokręceniu zapewne trzyma mocno ale też jest nieźle naprężona.

Ja bym się nie martwił, ze podczas kumulacji niekorzystnych czynników typu ostry ostry hol podczas ujemnej temperatury trzaśnie obejma,wg mnie jest to bardziej aspekt kosmetyczny. Jak tak bardzo Ci to przeszkadza i jesteś mocno zdesperowany :wink: możesz to nieco z tuningować np. pod szlifować pilniczkiem nieco uchwyt z niecały 1 mm w miejscach gdzie przylegają końce stopek kołowrotka {oczywiście uchwyt, nie obejmy}

Ja bym to tak zostawił, niech się dociera w ogniu walki :cool:

Rozumiem że zmiana kręciołka nie wchodzi w rachubę wygląda na niezłe cacko, co to jest Daiwa Certate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, obserwuję i za cholerę nie wiem o co biega
Nie pij więcej :wink::mrgreen: koledze chodzi że pierścień uchwytu jest lekko "skoszony" względem całej osi uchwytu ,ten plastik na focie jest nie co po skosie .Dla mnie to nie wada ,ale jak widać innym to przeszkadza .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na żywo to gorzej wygląda, bo na tych zdjęciach żadnego defektu i tak nie widzę.

Aż sprawdziłem jak to u mnie wygląda i ....... widać ten typ tak ma :wink: Nawet bez kołowrotka uchwyt jest lekko po skosie, taki ma po prostu kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle przeszkadza co niepokoi :)

Załączam inne foto :

FOTO 2

Pierścień, który oznaczyłem białą kropką przy dokręceniu kołowrotka odsuwa się w stronę korka tworząc widoczną na zdjęciu szparę. Po zdjęciu kołowrotka pierścień ten da się przesuwać palcem w kierunku przód kija - tył kija. Myślałem, że powinien on być przytwierdzony na stałe i gdy to zobaczyłem zacząłem się obawiać czy kijek nie jest w jakiś sposób uszkodzony... dałem za niego parę groszy dlatego tak mnie to męczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdjęcie dużo więcej mi wyjaśnia, w mojej wędce ta część się nie przesuwa. Wygląda to tak jakby cały uchwyt był źle wklejony :???:

pablotor, co to za kijek ? seryjny czy "robiony" ? Po ilości szpachli na korku sądzę, że seryjny ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.