Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Do feedera +/- 300zł


Petryk_05

Rekomendowane odpowiedzi

diaflex, rzeczywiście Flatliner ma duże przełożenie, też sie nad tym zastanawiałem, ale jest to kręcioł w sumie przeznaczony tylko do gruntu, tym bardziej ciekawe te 5,5. Ale z opini użytkowników wynika że maszyna jest wytrzymała i dobra, a o to w sumie chodzi.

Szukałem mniejszego rozmiaru FF Browninga, ale nie znajdziesz, Quantuma tym bardziej. Też patrze za czymś do delikatniejszedo DS, ale to dopiero na wiosne.

Wypatrzyłem Cormorana Chronos AL 6PiF, model 3500 lub 4000

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/cormoran-chronos-al-g3-a17-p698-k3295.html

jak sie poszuka myśle że w dobrej cenie można go dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Moje spostrzeżenia z tego tematu są takie :

- brak na rynku kołowrotka w rozmiarze 4-5tys., ze szpulą typu long cast, stożkową, długą, płytką itd poniżej 400g wagi.

- dostępne kołowrotki, to albo karpiowe, albo sufcastingowe maszynki do bardzo ciężkiej orki.

A teraz ustalam nagrodę w postaci dobrego browarku za znalezienie takiej maszynki, której nie znalazła do tej pory brać Haczykowa na rynku.

Zastosowanie - feeder do 120g, łowienie na dużych odległościach na wodzie stojącej, w wiślanych klatkach, wszędzie tam, gdzie potrzebny jest daleki wyrzut, bądź zestaw z przynętą rzędu 120g., rozmiar 4-5tys., waga poniżej 400g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, Drogi kolego to tak jak byś szukał "świętego Gralla",kołowrotek z ze szpulą typu long cast, stożkową, długą, płytką itd poniżej 400g wagi,w rozmiarze 4-5tys ,z mocną przekładnią ,nie karpiowy ,nie morski i jeszcze w cenie 300pln ,no powiem masz fantazje iście ułańską . :wink::mrgreen:

Może dożyjemy czasów kiedy będziemy składali tylko zamówienia na kręciołki z własnymi życzeniami i pomysłami ,ponoć w "chameryce" już tak można ,może kiedyś i u nas .Ale na razie ,jesteś zdani na masówkę.

PS no nie martw mnie że twoja Ultegra QD wymięka bo mam poważne plany w/z niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, to może kolega zadowoli się niską wagą, średnim przełożeniem 5,2:1 ze szpulą matchową, np. RED ARC TUFF-BODY 10401 MATCH W/S http://andraex.home.pl/SPRO_spin_RED_ARC_TUFF_BODY_WS_MATCH_ALU_-695.html na tej stronce jest jeszcze wersja ekonomiczna tzn. PASSION FD 740 MATCH za to z niższym pzrełożeniem 5:1 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21,myślę że abu podobnie jak ja szuka kołowrotka do feedera trochę delikatniejszego,takiego do żyłki 0,22-023max.Na rynku są ciekawsze propozycje od tych co przedstawiasz,ale nie o to chodzi.Jeśli nie znajdę tego czego szukam,na pewno wybiorę jakieś rozwiązanie kompromisowe.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21,myślę że abu podobnie jak ja szuka kołowrotka do feedera trochę delikatniejszego,takiego do żyłki 0,22-023max.Na rynku są ciekawsze propozycje od tych co przedstawiasz,ale nie o to chodzi.Jeśli nie znajdę tego czego szukam,na pewno wybiorę jakieś rozwiązanie kompromisowe.Pozdrawiam.
Damian21, nie wiem czy sezon by wytrzymał kręcioł matchowy ,zważ jakie "cieżary" ciąga na co dzień , a kol.abu, chce ciągać ciężary 120g .
to ktoś tu panowie hyba kłamie :twisted::mrgreen:

kołowrotek dość solidny w wersji ze szpulą match, 120g to górna granica kija - trochę na wyrost, bo kolega przeciążał raczej nie będzie. to jest to samo jak od czasu do czasu zwinąć płotkę w granicach 20cm. przecież nie będzie nim biczował wody, choć taka czterdziestka pewnie wytrzymuje pracę przy heavy spinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, a może coś z tych:

- Cormoran Corcast Feeder http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=17715&pro=317234 (jeśli da się go jeszcze dostać)

- Daiwa Whisker 3012 Match Reel http://www.bristolangling.com/7974/Daiwa-Whisker-3012-Match-Reel.html

stożkowej szpuli raczej nie uświadczysz w tym rozmiarze.

Załapie się na browara? :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie - feeder do 120g, łowienie na dużych odległościach na wodzie stojącej, w wiślanych klatkach, wszędzie tam, gdzie potrzebny jest daleki wyrzut, bądź zestaw z przynętą rzędu 120g., rozmiar 4-5tys., waga poniżej 400g.

Damian21, pisze wyraźnie czym chce miotać nasz kolezka na Wiśle ,a jakiego kija użyje nie wnikam ,sa federy nie do szacowane [rzadkość ] ale i są przeszacowane z cw[większość] ale nie w tym rzecz użycie kołowrotka matchowego ,do gruntówki a takim jest feder jest nie porozumieniem ,oczywiście pare wypadów w roku nie przyniesie w kołowrotku 'demolki" ,ale rozmawiamy o "rasowym" :wink: federowcu co ma parę wypadów w tygodniu ,a to już uważam nie w porządku proponować coś co góry wiadomo ze sie rozwali ,bo sie rozwali nie ma wątpliwości .kołowrotki z przeznaczeniem na spławik nie poradzą sobie na dłuższą metę z takim proponowanym ciężarem ,w metodzie federowej całe przeciążenie w czasie zwijania zestawu bierze kołowrotek.Nawet w karpi owaniu :!: nie występują tak często obciążenia jak w federze ,bo ile razy karpiarz zarzuca zestaw w ciągu 8godz , :?: a ile federowiec

To jest tylko moje zdanie z którym nie musicie sie zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21,

wojtt, ja do lżejszego feedera używam Spro Blue Arc 9400 match, właśnie ze względu na płytką szpulę, wchodzi mi na nią jakieś 130m 0.20.

parę postów wyżej to napisałem :wink:

diaflex, szukam mocniejszego mam 9400 match Blue arca.

maniek, dokładnie szukam czegoś pomiędzy Ultegra 4500 a przykładowy Blue Arc 9400.

Ze szpulą podobną do tej Ultegry

http://fish.shimano-eu.com/publish/content/global_fish/de/nl/index/2009sehfish/reels/big_pit/instant_drag/ultegra_xsb.html

tylko o wadze poniżej 400g.

kołowrotek dość solidny w wersji ze szpulą match, 120g to górna granica kija - trochę na wyrost, bo kolega przeciążał raczej nie będzie.

Dwa sezony na feederze i zestawy do 100g i ta maszynka zaczyna to odczuwać, pierwsze padło łożysko rolki kabłąka.

Rzucam daleko, około 80m i zwijanie z takiej odległości zestawu jest jednak ocbiążeniem dla tego kołowrotka.

Damian21, pisze wyraźnie czym chce miotać nasz kolezka na Wiśle ,a jakiego kija użyje nie wnikam ,sa federy nie do szacowane [rzadkość ] ale i są przeszacowane z cw[większość] ale nie w tym rzecz użycie kołowrotka matchowego ,do gruntówki a takim jest feder jest nie porozumieniem

Święta prawda, do lekkiego feederka na jezioro jak najbardziej, do zestawów ok 40g.

Nawet w karpi owaniu :!: nie występują tak często obciążenia jak w federze ,bo ile razy karpiarz zarzuca zestaw w ciągu 8godz , :?: a ile federowiec

I tu jest hund gegraben!

Rzucam bardzo często, szczególnie na początku zasiadki, najzwyczajniej w świecie nęcę wstępnie łowisko.

I na koniec wojtt, jesteś blisko browaru! Niestety ten Corcast jest niedostępny -dopisek na stronie - aktualnie brak tego produktu. Pewnie można go znaleźć w innym sklepie, nie wiem tylko jaki rozmiar ma ta maszynka, na pierwszy rzut oka coś pomiędzy 2 a 3tys., modele z tej serii różnią się w opisach sklepowych jedynie ilością łożysk, o rozmiarze tego Corcasta nie znalazłem ifo, przynajmniej teraz na szybko.

Daiwa jak Daiwa z płytszą szpulą, podobną do tych z serii Team Daiwa D 2508.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przeznaczeniem na spławik nie poradzą sobie na dłuższą metę z takim proponowanym ciężarem
małe sprostowanie, to jest kołowrotek z przeznaczeniem na spining z płytką szpulą, niczym poza tym się nie różni od podstawowego red arca, ano tak - na dłuższą metę nic sobie nie poradzi.

do wyrzucania tak dużego złomu raczej nie obejdzie się bez kołowrotka karpiowego. nie uszło mojej uwadze że kol. abu szuka czegoś pomiędzy żeby było w dodatku lekkie, ale i tak wrzuciłem ten młynek bez namysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, to wcale nie są "duże złomy" :wink: Koszyk 50g plus zanęta i już jest 80g.

małe sprostowanie, to jest kołowrotek z przeznaczeniem na spining z płytką szpulą

Sugerując się tym założyłem go do feedera, bo co ma nie wytrzymać maszynka w rozmiarze 4tys., czyli do cięższego spina.

Ideałem byłaby taka Ultegra w rozmiarze 4tys., i szpula i cała maszynka pasowałby mi idealnie.

Jak nie znajdę nic innego, to skończy się na Technium , takim oto:

http://www.szczupak.pl/index.php?site=shop∂=info&id=78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, to itak w sumie nieźle Ci się spisywał ten blue arc, czytając recke Artech'a można wnioskować że red arc jest nieco wytrzymalszy. choć ten technium jest sporo masywniejszy pomimo że buda z grafitu, rozmiar ten sam a i łożysko zdaje się będzie trzeba dołożyć za tą tulejkę na podparciu korby :wink:

a tak wogóle to z rozmysłem akurat FA ? bo mi się wersja 4000FB czy SFB jakoś bardziej widzi :smile: a i technopierdołami bardziej napakowany i łożyska S-ARB czyli kryte.

http://www.wickfordangling.co.uk/shimano-co/technium_fb_reel.htm http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-SHIMANO-TECHNIUM-3000-SFB-REEL-RRP-169-99_W0QQitemZ280404974117QQcategoryZ1494QQcmdZViewItem ta szpulka oczojebliwa powiem że działa jak magnes :mrgreen::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, nie mogę narzekać, nadal dobrze się sprawuje po wymianie rolki.

Z rozmysłem FA, bo cena. :wink: Jak się dobrze poszuka, to można zdjąć z półki poniżej 400PLN.

Postaram się rozeznać jeszcze w rozmiarach tych Corcastów, na które żądny browaru wojtt wskazał. Na oko trochę mały do mocnego feedera, wygląda na max. 3tys.

No i jeszcze pozostaje ten Quantum Smart Surf, tylko on nie spełnia kryterium wagi, niemniej słyszałem o nim sporo pochlebnych opinii.

A jak wygram w lotto, to se strzele taki :mrgreen:

http://spinn.pl/kolowrotki-karpiowe/tournament-basiair-qd-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex, ten Match Master to ciężka już maszynka, 570g. Jedną już taką mam, ale do prawdziwie heavy feedera i karpiówki, Ultegra 5500XTB.

Teraz szukam konstrukcyjnie mniej więcej podobnej maszynki, o jeden rozmiar mniejszej i 200g lżejszej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, cormoran corcast feeder jest tylko w jednym rozmiarze, waga 290g, także tak jak napisałeś rozmiar 3000 max 3500. W rozmiarze, ktory Nas interesuje ciężko coś wybrać i znaleźć, niby wybor jest ale nie do końca. Do lżejszego feedera choćby corcast feeder, do cięzkiego np ultegra lub quantum smart surf, a do średniego... :wink: moim faworytem zostaje narazie flatliner i jeśli nic się nie zmieni na wiosne będe sprawdzał przełożenie 5,5 :mrgreen::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i ja potrzebuję zakupić jakiś kołowrotek gruntowy. Roczna Catana 2500 FA się zozsypała.

Przejżałem wiele modeli i wybrałem trzy, które mi się podobają.

Dodam, że chciałbym mieć każdą wędkę i kołowrotek innej firmy, więc ewentualnie odpada już kołowrotek z: Spro, Okuma, Mikado.

Przeznaczenie: Picker, koszyk 20G a ryby: od płoci do karpika.

Oto kandydaci:

SHIMANO EXAGE 3000 SFB

3404DFC5-EC90-4ADD-BE4C-2245FF9E4C39.JPEG

Masa (g): 295

Przełożenie: 5,2:1

Pojemność szpuli (mm/m): 0,30 / 100

Ilość łożysk: 4 + 1

Ryobi ZAUBER 2000

764511967

Przełożenie - 5,1:1

Waga - 280g

Łożyska - 8+1

Pojemność szpuli - 0.285mm-100m

Team Dragon FD720iX

Team-Dragon-FD-735iX.jpg

Pokrywa obudowy wykonana z superduralu

Duraluminiowa, trzyczęściowa szpula "V" z krawędzią spływu pokrytą azotkiem tytanu

Szpula zapasowa identyczna ze szpulą główną

Główna przekładnia klasy HEG, frezowana w mosiądzu i superduralu

6 japońskich łożysk kulkowych + 1 łożysko oporowe - Korbka w systemie One-Touch

Rurkowy kabłąk o supertwardej powierzchni pokrytej azotkiem tytanu

Tytanowa rolka kabłąka, zabezpieczająca przed skręcaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.