Skocz do zawartości
tokarex pontony

Do feedera +/- 300zł


Petryk_05

Rekomendowane odpowiedzi

warszawa_24, wybrałbym Zaubera, ale w rozmiarze 3tys., jeśli ma być do pickerka.

Poza tym, to rozmiar bardzo uniwersalny i będziesz go mógł wykorzystać do innych metod, np., średni-lekki spinning. Na pewno nie będzie za duży do pickera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzięki.

Spinningować nie będę, nie lubię tej metody.

Widzę siebie w 2010 jako wędkarza patrzącego na pickerka i karpiówkę w rodpodzie nad jeziorem i siedzącego na fotelu TB.

Możecie uzasadnić swoją decyzję dot. rozmiaru 3000? Będę miał nie zapełnioną szpulę wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, 2tys, to mały kręciołek, do okoniówki np.

3tys nadaje się i na spławik i na lekki grunt, dalej rzucisz pickerkiem, co do zapełnienia szpuli, to przecież wystarczy zrobić podkład, na pickerku styknie Ci 100-150m 0.16-0.20mm żyłki.

Co do spinningu, to się tak nie zarzekaj, bo w 2012 możesz mieć już inny film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie uzasadnić swoją decyzję dot. rozmiaru 3000?

Witam,moim zdaniem Zauber,(odwrotnie)Byron Alice jest "kalką" Zaubera.Na moją Alicję3000 nie zmieści się deklarowana na szpulach ilość żyłki,więc koledzy mają rację,a 150m żyłki 0.20 to masz na nim pełną szpulę bez podkładu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję zakup kołowrotka do feedera, skłaniam się ku okumie Travertine, wygląda dość solidnie no i te 5 lat gwarancji. Przeglądałem też ofertę Robinsona i wpadł mi w oko kołowrotek Cetus http://www.robinson.pl/id/kolowrotki.html#cetus (na tej stronie piąty od góry). Mam robinsona Turbo już chyba z 5-6 lat i go nie oszczędzam, dalej pięknie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

maniek, myślę, że będzie za słabo jak na ciąganie np. 50-100g koszyka/ciężarka na rzece. BlueArc 9400 po sezonie trochę stękał. Sam wiesz jak to jest z feederowaniem, częste rzuty, częste zwijanie, często pod prąd...

Poza tym nie mam zaufania do tego rodzaju składania korbki, jak jest miejsce na luz, to on tam powstanie :wink:

Najbliższy był mi ten Technium 5000FB.

Unises zwrócił uwagę ostatnio przy okazji rozmowy o Shimanowskich kołowrotkach, że nowe Technium jest pomniejszone rozmiarowo.

Zerknij tutaj - kołowrotki Shimano

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1242&start=270

I rzeczywiście tak jest. Wziąłem dziś znów do łapy stare Technium 4000FA i na moje oko jest tej samej miary co nowe 5000FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie proponujesz WB? Jakbym założył zestaw na węgorza z rosówką to WB jak ulał przydałby się.

W grę wchodzi tylko Okuma, ewentualnie Spro Balck Arc. Dlaczego?

Dragon niby ma te 5 lat gwarancji, ale mi ich kołowrotki jakoś nie leżą (korbka).

Co innego Okuma, dobre kołowrotki i 5 lat gwarancji.

Fundusz: okolice 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co, zły kołowrotek?
\

nie wiem, nie używałem.

Epixa ma mój kumpel, jest zadowolony z niego.

Sam zastanawiam się nad okumą aluminą 45, z przeznaczeniem do feedera/cięzkiego spiningu, ktoś coś wie o tym kręciole? Do shimano super gt 4000 rb zniechęca mnie troche rolka prowadząca żyłke i tylny hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do shimano super gt 4000 rb zniechęca mnie troche rolka prowadząca żyłke i tylny hamulec.
tylny hamulec to raczej kwestia przyzwyczajenia, a wsadzenie łożyska w rolkę to jest kwestia minut - łożysko bodajże dwie dychy, w internecie znajdziesz. gorsza sprawa jak jest w rolce a na podparciu korby tuleja, i to jeszcze z prawej strony - musisz się przekopać przez całe bebechy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.