Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stradic ma za duze przełozenie do orania takimi przynetami z gramatur 10-40. Szybko zajedziesz :)

Mysle, ze tak zle nie bedzie. Sam mecze stradica 4000 FE od dwoch sezonow przy patyku do 35g i nie widze sladow zuzycia przy lowieniu przynetami typu guma + glowka 30g, albo podobne wahadla. Fakt nie katuje go obrotowkami nr 5 w nurcie :) Kreciol tez nie byl nowy i mysle ze porzadnie przechodzil kilka ladnych sezonow.

Zakladajac jednak budzet do 200 moze byc ciezko znalezc cos porzadnego, a jesli jest opcja stradic w tej cenie to dlaczego nie :D Alternatywa pozostaja Penny, ktore w USA powinny byc zdecydowanie tansze niz u nas, a sa naprawde solidne. Mozna sie przyjrzec np slammerowi, tyle ze lepiej wczesniej troche pokrecic, bo nie kazdemu odpowiada jego praca :) Ja osobiscie nie narzekam i uwazam, ze to kawal swietnego kreciola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slammer , dobra maszyna ale nawet w USA ciężko kupic za 200 zł , a stradica

pewnie jeszcze ciężej :???:

Pewnie masz racje, ale moze Kolega ma dostep do specjalnych zrodel, skoro wspominal o stradicu :) Z Penn pozostaje jeszcze Sargus, ktory jest tanszy. Osobiscie nie uzywalem, ale slyszalem bardzo pozytywne opinie od uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie są tańsze? Penn Slammera 760 można mieć w USA za 110 dolarów, co daje 330 zł. Co prawda nie opłaca się ich sprowadzać, bo cło i sama wysyłka jest droga. Ale cenowo są tańsze. Z Niemiec wysyłka też nietania.

Znasz może adresy jakichś niemieckich sklepów wędkarskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamerhed, trochę wprowadziłem Ciebie w błąd. Slammery są trochę tańsze w USA, ale nieznacznie i nie wszędzie. Niestety koszta wysyłki sprawiają, iż zakup tam jest nie opłacalny, a jak się jeszcze cło i VAT przydarzy ..... :roll:

Podobnie cenowo jest u naszych zachodnich sąsiadów, niestety oni również za przesyłkę życzą sobie nie mało. Staje się to opłacalne gdy zamawiasz więcej niż jeden, a jak masz jeszcze kogoś po tamtej stronie granicy kto może ci to dostarczyć ... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamerhed, trochę wprowadziłem Ciebie w błąd. Slammery są trochę tańsze w USA, ale nieznacznie i nie wszędzie. Niestety koszta wysyłki sprawiają, iż zakup tam jest nie opłacalny, a jak się jeszcze cło i VAT przydarzy ..... :roll:

Podobnie cenowo jest u naszych zachodnich sąsiadów, niestety oni również za przesyłkę życzą sobie nie mało. Staje się to opłacalne gdy zamawiasz więcej niż jeden, a jak masz jeszcze kogoś po tamtej stronie granicy kto może ci to dostarczyć ... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle artech, ze jednak nie wprowadziles Na stronie penna stoi 140$, w kilku sklepach powyzje 110$, a to juz nie sa male pieniadze :( Pewnie mozna trafic na okazje, ale nie od reki. Doliczajac pozostale koszta robi sie bolesnie dla kieszeni.

Osobiscie kupowalem na allegro gdzies w czerwcu za 330 zl i porownujac z obecnymi cenami w USA cena byla calkie rozsadna.

Tak czy inaczej, jesli Kolega Greg87 ma kontakty moze sprobowac zapolowac na okazje jak np nowa team daiwa 3000 SCU z ebay :) Do takiego patyka bedzie idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam, mam prośbę. Czy ktoś z doświadczonych wędkarzy może mi doradzić jaki kołowrotek zamontować na spining? ;) Kwota tak do 150 zł. Wyszukałem jeden, ale nie ma o nim opinii jeszcze...

okuma safina pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 150zł na spinning to z pewnością najczęściej kupowany to Shimano Catana, jest bardzo zachwalany przez użytkowników, żyłkę nawija świetnie, chodzi bardzo lekko, mi tylko te luzy trochę przeszkadzają bo sprawiają wrażenie niezbyt solidnego wykonania ;) Ale kołowrotek polecany przez wielu wędkarzy, dlatego go zresztą kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namape, na Twoim miejscu przyczaił bym się na ten kołowrotek OKUMA EPIX PRO EPF 20 http://allegro.pl/okuma-epix-pro-epf-20-fd-20-10-lozysk-i1542453660.html

10 łożysk w kołowrotku za 150zł :shock: To nie wróży nic dobrego, mam złe doświadczenia z tanimi łożyskami więc ten kołowrotek omijał bym szerokim łukiem. Poza tym do niego dodane są dwie zapasowe szpule i dodatkowa korbka więc cena samego kołowrotka jest niższa.

artech masz ten kołowrotek i się przekonałeś że jest dobry czy po prostu przed chwilą znalazłeś go w internecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam taki kołowrotek i z czystym sumieniem polecam tak samo jak podpowiada kolega artech. Jedyną wadą jest złe nawijanie linki na szpule, ale wsadzasz cieniutką podkładke pod szpule i masz naprawde świetny kręcioł za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zorganizować coś ciekawego w kwocie 150pln. Często nawet solidniejszego niż za 200. Ja okazyjnie kupiłem Cormorana Red Master za 126pln z przesyłką i muszę powiedzieć, że to solidna maszynka. Nawija plecionkę ciasno, ale podobnie jak black master naddaje jej na brzegach co powoduje powstanie niewielkiej wklęsłości na środku szpuli. Nie wpływa to natomiast jakoś negatywnie na rzuty i prawdę mówiąc oprócz tego, że nie wygląda tak idealnie i równo jakby się chciało to na nic nie wpływa;-) Ma się wręcz wrażenie, że jest to zamierzony efekt... Poza tym solidna metalowa konstrukcja, solidna przekładnia, mocny i dobrze działający kabłąk, hamulec który ma precyzyjną regulację i bez skoków oddaje linkę. Dwie szpule z alu w tym jedna płytka a druga głęboka, co moim zdaniem jest super bo dwie różne pletki w sporej ilości można mieć zawsze gotowe do akcji. To wszystko w cenie Catany z allegro z przesyłką. Jasne, że można kupić coś jeszcze lepszego, ale napisałem to wszystko, żeby udowodnić, że wystarczy się rozejrzeć, a w cenie kręcioła z "niskiej" półki można nabyć klasę średnią. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawia się kolejny problem, trzeba wybrać w końcu jakąś firmę i się okaże co i jak za jakiś czas. Dzięki wszystkim za pomoc. Mam jednak nadzieję, że mój zakup okaże się trafny :)

A to że trafiają się okazje, to prawda, sam na taką trafiłem. Dostałem Team Dragon Spining 2,70, z c.w. 4-21 za 200zł, co porównując do innych sklepów było olbrzymim szczęściem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.