Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129
Woblerku, pytałem. W hurtowni nie mają i się na razie nie zanosi :cry: .

No to może tak jak kolega proponował - większy rozmiar? :smile:

A jeżeli i tak się nie da, to jak jeszcze nie zaczynasz sezonu to możesz poczekać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Łukaszu, to może byś mi kupił Librę SA 3500?

mysle, ze nie bedzie problemu, tyle, ze dopiero za troche ponad tydzien bede mial czas zeby podejsc do sklepu, niestety pracuje od 9 do 17 i w takich tez godzinach otwarty jest sklep, wiec poki nie bede mial dnia wolnego to nie dam rady tej sprawy zalatwic.

dam znac jak sie tam wybiore i wtedy ustalimy szczegoly co do przelewu pieniedzy itd. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

Łukaszu,

dzięki za chęć pomocy, ale wybrałem już innego kręciołka- troszkę droższego, ale mam nadzieję, że też i lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobry kolowrotek, nie mialem w rekach wiec nic nie powiem. wiem tylko, ze jest exceler i exceler plus, a czy roznia sie czyms oprocz ilosci lozysk to sie nie orientuje. jedno jest pewne, coraz bardziej popularny jest ten kolowrotek wiec moze i dobry.

teraz i ja przedstawie pytanie do znawcow tematu:

jak to jest z kolowrotkami daiwy na rynek europejski i na rynek usa?

czy daiwa exceler plus to to samo co w usa daiwa exceler? bo tam nie zauwazylem modelu "plus" a iloscia lozysk by sie zgadzaly.

czy moze z daiwą jest tak, ze na rynek usa jest produkowany calkiem inny i lepszy sprzet niz na rynek europejski a tylko nazwa jest taka sama?

jak ktos potrafi wyjasnic te anomalia to prosze o zabranie glosu, bo ja sie nie znam na tych hockach klockach firmy daiwa a chetnie bym sie dowiedzial. wszak nie raz slyszalem opinie ze jak kupowac daiwe to najlepiej w stanach, pytanie tylko, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Zamierzam kupić kręcioła do spiningu o cw 3- 15g. Czy zdecydować się na Shimano Catana 2500 czy może na Mikado Black Draft HMR HM81R? Zestawem tym chcę łowić przede wszystkim szczupłe. Jeżeli mógłbym liczyć na pomoc i Wasze opinie to super. Chyba , że są jeszcze jakieś sugestie w podobnym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podałeś dwa modele w podobnym przedziale cenowym, wnioskuje że interesuje Cię kołowrotek w takiej cenie. Ja osobiście wybrałbym catanę mam taki ok. 2 lata i spisuje się całkiem nieżle, dobry nawój żyłki, w miarę płynna praca ,mam też nexeva 1000 chyba już z 5 lat i do tej pory pracuje bez zarzutu , co innego że stosuje go tylko do odległościówki .

Polecałbym też Okumę spectrum 50 RD , są dostępne z tylnym jak i przednim hamulcem, o Mikado niestety nic nie wiem.Życzę udanych połowów

post-3782-14544971509777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Odwiedziłem jeszcze dwa sklepy i zdecydowałem się na Mistrala. Ma trzy aluminiowe szpule o różnych średnicach i chodzi jak na razie bardzo leciutko. Po jakimś czasie dam znać jak spisuje się w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit!

Przy lekkim spinningu mistral ci pochodzi długo, jak zresztą większość niedrogich kołowrotków. W takim przypadku ważniejsze jest nawój żyłki, plecionki. Pod tym względem catana jest sprawdzona. Kolega kupił też mistrala (nie wiem jaki model) i był zadowolony. Oby Tobie też dobrze służył.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Witam kolegów po kiju :wink: skoro jest taki temat to stwierdziłem ze warto skorzystać :wink: Jako początkujący wędkarz kupiłem dzisiaj Jaxona Solaris 2,4 cw 10-30 i szukam do niego odpowiedniego kołowrotka, biorąc pod uwagę że moja najcięższa przynęta ma może z 8g. Temat kasy :twisted: powiedzmy 130 PLN z drobnymi odstępstwam. Oczywiście kołowrotki Jaxon'a odpadają bo są tragiczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj Jaxona Solaris 2,4 cw 10-30
moja najcięższa przynęta ma może z 8g

to po co był Ci taki kij, którego nawet minimalny ciężar wyrzutowy jest wyższy od wagi Twojej najcięższej przynęty :?:

no chyba, że masz zamiar uzupełniać pudełka o przynęty z przedziału 10-30, bo jak na razie nie widzę sensu w zakupie takiego kija, a 8 gr to nie wiele, myślę że shimano catana 2500 w tym przedziale cenowym (kosztuje ok 100 zł) bdzie najlepszy - P.S. jakie ryby planujesz łowić tym sprzętem, bo może jeszcze mniejszy kręciołek będzie Ci potrzebny i na jakich wodach?

Zapraszamy również do działu dla nowych http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1249&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj Jaxona Solaris 2,4 cw 10-30
moja najcięższa przynęta ma może z 8g

to po co był Ci taki kij, którego nawet minimalny ciężar wyrzutowy jest wyższy od wagi Twojej najcięższej przynęty :?:

no chyba, że masz zamiar uzupełniać pudełka o przynęty z przedziału 10-30, bo jak na razie nie widzę sensu w zakupie takiego kija, a 8 gr to nie wiele, myślę że shimano catana 2500 w tym przedziale cenowym (kosztuje ok 100 zł) bdzie najlepszy - P.S. jakie ryby planujesz łowić tym sprzętem, bo może jeszcze mniejszy kręciołek będzie Ci potrzebny i na jakich wodach?

Zapraszamy również do działu dla nowych http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1249&postdays=0&postorder=asc&start=0

Jasne ze są w planach cięższe przynęty, ale póki co w jeziorze na którym łowie mój rekord to szczupak 56cm i okoń 38 co dla wielu jest żenadą a w moich okolicach nie lada sukcesem bo jezioro jest systematycznie wyrybiane prądem, no ale my nie o tym. Ryby to głównie te w/w bo nic innego nie ma i łowione będą nad jeziorem. Dzięki i liczę na jakieś jeszcze propozycję ;)

EDIT : Prosiłbym o przyznanie punktu dla : patbaj, za pomoc tutaj jak i na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chciałbym się was dopytać jaki byście mi polecili kołowrotek do tej wędki co w temacie. chciałbym coś nie drogiego kupić ( fajnie jakby w 100 zł się mieściło) . I jeszcze mam pytanie czy przedni czy tylni hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co myślicie o kołowrotkach

Rodeo GT 5AiF

Dragon Manta FD425i

Dragon Viper RD

Shimano Catana

Mistrall Galaxy

Ktory z tych byłby najlepszy do srednio-lekkiego spinningu.Możecie tez cos zaproponowac od siebie

Szukam kołowrotka 100zł(+,-) jakbyście mogli to polećcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Co do Catany to jest z nią różnie. Ja mam wersje 4000 z tylnym hamulcem i łowie nią na grunt i żywiec i na razie jest w porządku. Natomiast mój kuzyn ma Catane 2500 z przednim i podczas drugiej wyprawy odmówiła posłuszeństwa - teraz jest w serwisie.

Ciekawą ofertą na pierwszy rzut oka wydaje się być nowy model Shimano Sienna.

Co do tego jak chodzi itp - nie dam odpowiedzi bo tego kręcioła nie posiadam.

Macałem w sklepie Okume Zeon i muszę przyznać , że wywarł na mnie dobre wrażenie - jak będzie chodził za rok, dwa - tego nie wiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam catane i rodeo. Moim zdaniem Rodeo z przednim hamulcem bije na glowe catane ale to tylko moje zdanie

Grześ - nie tylko Twoje, bo i moje ;-)

Catana jest do d... - albo raczej do lekkiego spławika, do spinningu się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
Catana jest do d... - albo raczej do lekkiego spławika

Z tym sie nie zgodzę. Mam Catanę i przy gruntówce sprawuje się świetnie.

Zresztą co Ty wymagasz od kołowrotka do 100 zł , żeby działał wyśmienicie w spiningu , spławiku , może jeszcze na suma ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.