Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

przypią kreciola z wolnym biegiem

keri, ale on jest bez wolnego biegu, tylko ta szpula jest zajefajna,

myślę do do dalekich rzutów na spina szybko się przyjmnie :grin:

widać producenci trzymają rękę na pulsie :mrgreen::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri, ale on jest bez wolnego biegu,
masz racje, ale robił wrazenie karpiowego i pomyslałem ze ma wolny bieg.
widać producenci trzymają rękę na pulsie
Tylko czekac jak Shimano z Jaxonem wypuszczą takie kreciołki.

Cormoran ma szanse podbic rynek tanich kołowrotków modelem blizniaczo podobnym od wyzej wspomnianego tylko troche ubozszego Corcast Super Spin 4PiF

27a5c2ad4c171814.jpg

Kosztuje ok 140 PLN tak wiec moze namieszac :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szpula plastikowa,
W kreciolku 8PiF szpula jest aluminiowa.

Co do modelu 4PiF to pisza sprzedawcy ze szpule są grafitowe, tego modelu w reku nie miałem wiec nie powiem jak to jest z tą szpulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary, Posiadam Exage 2500 Fa, nie do konca jestem z niego zadowolony. Coś w nim puka stuka itp. Najbardziej irytująca jest jednak rolka kabłonka osadona na teflonowej tuleji, od pewnego czasu wymaga czyszczenia i smarowania niemal po każdym łowieniu w innym przypadku szumi jak cholera. Ale jak ostatnio go rozebrałem na czynniki pierwsze i dokładnie wyczyściłem okazało się że wszystkie zębatki i inne mechanizmy nie mają żadnych sladów zużycia. Po dwóch latach niezłej orki spodziewałem się tam niezłej masakry a tu taka miła niespodzianka. Tylko ta rolka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech a gdybyś miał ponownie kupować to kupiłbyś ten czy inny ew. jaki wtej cenie i jeszcze jedno gdzieś pisałeś iż masz okumę epix pro 30 ja takowy zakupiłem za 100 (nówka) znajomy wygrał w wiadomościach wędkarskich :grin: ale czy jak kręcisz nim to słychać takie jakby stuknięcia szum niewiem jak to nazwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech a gdybyś miał ponownie kupować to kupiłbyś ten czy inny ew. jaki wtej cenie
Nie kupił bym ponownie tego modelu. Teraz zastanawiam się nad Spro Red Arc lub Ryobi Zauber.
gdzieś pisałeś iż masz okumę epix pro 30
Tak mam.
ale czy jak kręcisz nim to słychać takie jakby stuknięcia szum niewiem jak to nazwać
Raczej nie :neutral:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Przeglądam od jakiegoś czasu to forum. I wyczytałem duzo dobrego o kołowrotka dragon.

Mam wędke konger world champion tango 2,7 1-10g i niewiem jaki kolowrotek wybrac do tej wędki. nkołowrotek moge przeznaczyć max 150zl. Chciałbym aby kołowrotek miał przedni hamulec. czy za taka kwotę kupi jakis dobry kołowrotek?Może coś z serii dragona? A może jakaś inna firma??

Prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci kołowrotek Daiwy Crossfire 3iE 1000 nie jest to kołowrotek z górnej półki ale za taką kase którą za niego wydasz powinieneś być zadowolony.Model 3000 przeszedł testy w Norwegi w słonej wodzie i spisuje się bez zarzutów dodam że ma go mój szwagieri jak u niego kołwrotek wytrzyma sezon to znaczy że ten sprzęt nadaje się do użytkowania i u innego wędkarza będzie służył kilka sezonów.Odnośnie Dragona są to też przyzwoite kręcioły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kręciole okuma epix pro fd epf 20? troszke droższy ale czy warto w niego zainwestowąc?

Posiadam model 30 z przednim hamulcem, jak narazie spisuje się bez zarzutów, ale mam go dopiero od grudnia zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak shimano catana?? Na forum jest dużo osób pozytywnie wypowiadających sie na temat tego kręcioła, jednak sa tez tacy co uważają że to jest shit ;/. Jak to jest?? Czy wartało by go kupić ? jak tak to jaki rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Moim zdaniem jeśli chodzi o kołowrotek firmy DRAGON, to dobry wybór. Ja posiadam przy spinningu kołowrotek DRAGON MILLENIUM 830i FD (z tego co wiem, tego modelu jako nowego nie da się już niestety kupić, ale na rynku są jeszcze jakieś kołowrotki DRAGONA, więc warto się rozejrzeć). Kołowrotek posiada 7 łożysk kulkowych (Ball Bearning) i jedno łożysko "jednokierunkowe" (One Way) zapobiegające ruchom wstecznym korbki. Kołowrotek nawija żyłkę od roku 2003 i nadal chodzi cicho i naprawdę płynnie. Może nie spinninguję codziennie, ale i tak już przeżył swoje. Działa bez zastrzeżeń i do tej pory rozkręcałem go tylko po to, aby sprawdzić jakość smaru znajdującego się wewnątrz i ewentualnie go wymienić na czysty/lepszy. Ponadto nie zdrapuje się zbyt łatwo lakier, więc kołowrotek nadal wygląda przyzwoicie. Solidne wykonanie i przystępna cena. Polecam!

PostScriptum: używam go do spinningu Jaxon Phantom Light Spinn 270cm 5-25g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich!

Mam małą prośbę. Proszę o poradę w dokonaniu wyboru kołowrotków: jeden do łowienia metodą gruntową z wolnym biegiem, drugi do spiningu. Cena za sztukę maksymalnie do 150 pln. Najlepiej gdyby kołowrotki miały główne szpule metalowe.

Co sądzicie o kołowrotkach z wolnym biegiem, tj:

Mikado Carp force 5003, Spro Vanatec LCS 4000 SE lub ABU GARCIA CARDINAL 305 FR?

... i o spiningowych:

Shimano Catana, Daiwa Regal, Mikado Black Draft HMR, Cupido Rutilus???

Ponadto co sądzicie o kołowrotkach Kongera???

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz kupic jednego a juz naprawde fajnego? Za 300zl dostaniesz juz naprawde dobre kolowrotki. A o takich za 150zl to nie wiadomo co myslec. I tak mozez lowic w danym momencie tylko jedna wedka, albo spinem albo gruntem.

Ja bym sie zdecydowal na jednego a naprawde juz fajniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. I tak mozez lowic w danym momencie tylko jedna wedka, albo spinem albo gruntem.

Ja bym sie zdecydowal na jednego a naprawde juz fajniejszego

I co będzie przekładał z gruntu do spina co chwilę? Zresztą specyfika metody całkiem inna. Kupuj dwa po 150. W tej cenie kupisz bardzo fajne kołowrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kupisz bardzo fajne kołowrotki.
popieram w 100% ale zeby ktos mogł cos doradzic to potrzeba wiecej informacji do jakich wedek te kołowrotki i na jaka wode i jakie wymagania procz polapu cenowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Tomek_N ma rację, że kręcioł za 300zł. będzie dużo lepszy - będziemy bardzo zadowoleni... tomek1 także ma rację... nie ma sensu przekładanie kręcioła z jednej na drugą wędkę. Są plusy i minusy ale najlepszym rozwiązaniem chyba kupić dwa kręcioły lub wybrać jeden np. za 200zł. a drugi za 100zł. Można kombinować... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotka z wolnym biegiem potrzebuje do gruntówki lub karpiówki, nie musi być to wielka karpiowa betoniarka, ot jakiś średniaczek, który będzie dobry na żywca, z gruntu na filecik, ewentualnie na rzeczną gruntówkę-myślę, że tu wystarczyłby mi kręcioł o pojemności szpuli 300m/0,25.

Do spiningu kołowrotek klasy 2000, 2500 lub 3000, który mógłbym czasem ewnentualnie przełożyć do feedera.

Wolałbym jednak kupic 2 kołowrotki, mieszcząc się w 300 złotych. Z doświadczenia bowiem wiem, że można kupić i poużywać nawet do spiningu, kołowrotek na targu za parę dyszek, który pochodzi kilka sezonów...

Czy ten model Abu, który podałem powyżej nie jest w miare dobrym kręciołem? A co z Daiwą Regal lub mikado, w prasie wedkarskiej Mikado ma niezły opis, podobnie z reszta jak kongery...W sumie nie wiem, czy można wierzyć tym opisom...?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. I tak mozez lowic w danym momencie tylko jedna wedka, albo spinem albo gruntem.

Ja bym sie zdecydowal na jednego a naprawde juz fajniejszego

I co będzie przekładał z gruntu do spina co chwilę? Zresztą specyfika metody całkiem inna. Kupuj dwa po 150. W tej cenie kupisz bardzo fajne kołowrotki.

Dlaczego? Jak sie przygotowuje na dana rybe to biore wedke nad wode, nie jade z TIRem nad wode ;)

Ja bym kupil jeden, a lepszy i sobie np. grunt odpuscil. Teraz troche glupia pora roku, bo w zimie jak bys mial kupowac to bym Ci np powiedzial - kup do gruntu - i tak jest okres ochronny wiec nie polowisz na spin.

Ale to juz od Ciebie zalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.