Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wiosenne składniki smużące


Miras

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Glinę smużącą (rozpraszającą) ok. 10 - 15% mieszanki.

Arachid - preferencje lin 10 - 20%

Mączki - piernikowa, orzechowa, kukurydziana 15%

Bardzo fajnie w zanęcie pracują prażone konopie wiosną zawsze dodaje do zanęty - płotka i leszczyk fajnie wtedy wchodzą w łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

Mam ale całkowicie odmienne do zdrapek-a. O tej porze roku takich zapachów się nie daje w zimnej wodzie, tylko atraktory mięsno- rybne- ochotkowate i dodatkowo z alkoholem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrapek, bardzo pożywna i zarazem sycąca Twoja propozycja wiosennej zanęty ,u mnie na kanałach sprawdza sie czrna mieszanka płociowa lorenca jak i marcela(turbo)ale pół kilograma spożywczej zanęty na kilka godzin wędkowania do tego 3-4 kg gliny (odpowiednia mieszanka gliny wiążącej i rozpraszającej) 100-150 gram jokersa i dwa opakowania pinki, możesz zamiast atraktorów do spożywczej zanęty dodaćć dwie łyżeczki od herbaty soli, gline z jokersem i opakowaniem pinki wrzucam pierwszą a na to dopiero spożywczą zanęte z drugim opakowaniem pinki, 2/3 zanęty wrzucam odrazu reszte zostawiam na ewentualne donęcanie jak brania ustają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że należy stosować wszystkie skłaniki, które wymeniłem... ooo nie to by było zabujecze:) Wymieniłem tylko składniki smużące (JAK W TEMACIE)oraz niezawodne w wiosnnych zasiadkach konopie prażone (łatwo trawione).

Wszystkie skladniki są dodatkami do zanęty stanowiącej bazę, naturalnie dodatki należy dobrać odpowidnio do łowiska i gatukku ryby na jaki się nastawiamy(ale to wzyscy wiemy- sporo info na forum). Wczesną wiosną jokers OK. jaednak pinka troszkę później. Zanęty wrzucamy wczesną wiosną mało, a przy dobrych braniach podsypujmy niewielkie ilości, żeby utrzymć rybę w łowisku ale żeby nie przekarmić, co o tej porze jest bardzo łatwe (stymulatory smakowe i trawienne mile widziane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

Mam ale całkowicie odmienne do zdrapek-a. O tej porze roku takich zapachów się nie daje w zimnej wodzie, tylko atraktory mięsno- rybne- ochotkowate i dodatkowo z alkoholem.

Czy ja wyminiłem jakiś atraktor lub booser?

Pozatym zanęta smużąca służy do szybkiego zwabienia ryby drobnej jak płoć, lesczyk, karas a za nią lin i moze jakis karpik..

Z alkcholem są najgorsze atraktory na rynku bo mają bardzo duzo substancji lotnych (właśnie przez alkohol - tak jak perfumy /kiepska baza/)... atraktory nie mają się szybko ulatniać tylko rozprowadzac wraz z ruchami wody aby zwabić rybę do łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze roku takich zapachów się nie daje w zimnej wodzie, tylko atraktory mięsno- rybne- ochotkowate i dodatkowo z alkoholem.

Wszystko zgoda, a ochotka, to popiątna zgoda, ale mów Jarosław, o co chodzi z tym alkoholem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze roku takich zapachów się nie daje w zimnej wodzie, tylko atraktory mięsno- rybne- ochotkowate i dodatkowo z alkoholem.

Wszystko zgoda, a ochotka, to popiątna zgoda, ale mów Jarosław, o co chodzi z tym alkoholem?

Alkohol jak i eter jest najlepszym ze wszystkich nośnikiem zapachów i smaków w zimnej wodzie. Na mam na myśli Boosterów (trochę przereklamowanych) tylko niewielką 0,50 gr na kilogram zanęty wódki. I nie ma to nic wspólnego z perfumami bo to ma działać w wodzie a nie my mamy wąchać. Jak ktoś nie chce nie musi, ja daję. I wcale za to nie muszę mieć plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej dwie setki doustnie i potem można zacząć wrzucać kule.

Wiedziałem że ktoś to napisze, ale dobre dobre :mrgreen:

Jak się zaczyna wątek to się go kończy..tak na przyszłość.

A próbowaliście mleko w proszku słyszałem że dobrze smuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze parę pytań:

1. Składniki smużące dodawać na sucho czy dosypać po rozrobieniu zanęty?

2. Jakie są optymalne proporcje % składników smużących w zanęcie?

3. Czy do łowienia na kanale (Port Czerniakowski) wystarczy taki zestaw:

baza: mondial "black bream", prażone pieczywo zmielone

składniki smużące: suszona krew, mąka kukurydziana

ochotka mrożona (akwarystyczna)

Zanęta jest bardzo drobna nie wiem czy nie dodać jeszcze czegoś grubszego. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie składniki sypkie mieszamy razem przed rozrobieniem zanęty - to samo dotyczy składników płynnych.

% składników smużących zależy od wody na jakiej będziemy łapać jadnak nie więcej jak 20% w stosunku do reszty sypkich składników. Nie znam tego kanału ale myślę że 10% w zupełności wystarczy.

Czy dodać czegoś grubszego? To zależy na jakie rybki się nastawiasz, jak długo zamierzasz łowić i jak intensywne będą brania(sam musisz zdecydować) .

W zalezności od uciągu dodał bym jeszcze klej do zanęt - czym większy uciąg więcej kleju żeby zanęta nie powędrowała na stanowisko kolegi:) Jak woda płynie bardzo leniwie to i bez kleju będzie ok.

Żeby jeszcze uatrakcyjnić zanętę dodał bym melasę naturalną i jakiś atraktor w płynie..

Czemu ochotka mrożona - nie masz możliwości kupienia w wędkarskim jokersa?

PS. mleko w proszku też dobrze smuży ale ok. 8zł za woreczek troszkę drogo wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, ochotka, posiekany czerwony, pinka, delikatnie, acz treściwie, dobrze smuży zwykła śruta zbożowa.

Jak pisał zdrapek, sypkie osobno, płynne osobno mieszaj.

Generalnie na wiosnę ostrożnie dozuję mieszanki i raczej więcej mięska niż słodyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.