Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dodatki do wiosennej zanenty


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was dodawal kiedys do wiosennej zanenty tych wlasnie skladników?

- mrożona akwariowa ochotka ( wyglada jak kostka czekolady)

- suszona rozwielitka ( pokar dla ryb akwariowych)

A reszta to juz mala ilosc zanenty dodatek zapachowy, tlusty o smaku rybnym, i srodki klejace ale to juz wedlug uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zamiast mrożonej ochotki dużo lepszy bedzie świeży jakers kupiony w wędkarskim - wiosną jak najbardziej. Jokersa dodajemy do zanęty tuż przed wżuceniem jej do wody (nie powinien leżeć w zanęcie odwrotnie niż pinka)

Z rozwielitką suszoną nie mam doświadczeń:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo lepszy bedzie świeży jakers kupiony w wędkarskim

To prawda, ale za 100g ochotki mrożonej płacę 3,50 zł. Świeża ochotka pewnie jest sporo droższa. No i z przechowywaniem mrożonej jest mniejszy kłopot.

Nigdy nie próbowałem ze świeżą ochotką ale mrożona w zanęcie + świeża na haku jak najbardziej się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale za 100g ochotki mrożonej płacę 3,50 zł. Świeża ochotka pewnie jest sporo droższa. No i z przechowywaniem mrożonej jest mniejszy kłopot.
0.5kg ochotki zanętowej kosztuje 14zł (u mnie w wędkarskim) zawsze można ją zamrozić. Więc jakbyś nie liczył 100g *3.5*5=17,5 do tego w mrożonej ochotce odlicz wodę :wink: poza tym mrożona ochotka akwariowa jest mniejsza i zawiera różne inne "śmieći" nie warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwielitki suszonej, to niezły dodatek, zwłaszcza do zanęt pracujących przy powierzchni lub w toni. (świetna na ukleje, wzdręgi i małe płocie). Musisz tylko uważać na to, że sucha rozwielitka bardzo wolno wchłania wodę z całej masy zanętowej. Może się wydawać, że zanętę masz dowilżoną "na styk", a tymczasem, rozwielitka będzie dalej na tyle sucha, że zostanie na powierzchni, a wiatr ją zepchnie poza pole nęcenia. Można tego uniknąć i zanętę rozrobić odpowiednio wcześniej przed łowieniem, tak aby rozwielitka zdążyła "naciągnąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem właśnie jakiś atraktor ochotkowy i konopie prażone. Mam jeszcze płatki owsiane, bułkę tartą, mąkę kukurydzianą i inne rzeczy, co można znaleźć w domu. Jak z tego wszystkiego(i czy wogóle się da) zrobić jakąś wiosenną zanęte na karpiowate na mały zbiornik z mulistym dnem\zb. zaporowy z dnem piaszczysto/mulistym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawałem płatki owsiane w całości prosto z paczki, bez efektów, lepiej zmielić i ugotować, bułkę tartą też stosowałem skleja zanętę i też nie było rewalacji. Nawet kombinowałem z kostkami knorr czosnkowymi.

mały zbiornik z mulistym dnem\zb. zaporowy z dnem piaszczysto/mulistym?

własnie kupiłem trapera gold compepition dodam pinek, czerwonych, zmiele płatki i bułkę tartą też dodam, ewentualnie kuku i makaron; jutro będę wojował.

Czy kakao można dodawać jak tam to w jakich ilościach, podobnie mąka ziemniaczana :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.