Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

bystrzyca


krzysiek to ja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Pytanie może głupie, ale... Gdzie w Lublinie jest rzeka? Czesto tam ostatnio bywam i widziałem jedynie wąziutki jakiś taki kanałek. Nic, co nazwałbym rzeką. Będę znów przed świętami, więc wziąłbym wędkę, gdybym wiedział gdzie łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin to dziwne miasto ;) Tak samo błądzę jeszcze w Łodzi, nigdzie więcej. Ostatnio jechałem z Czubów do Bronowic i po drodze widziałem rzeczkę. Nie mam jednak pewności, że jechałem najkrótszą drogą ;) Nie zapamiętuję nazw ulic. Kilka dni od najbliższego wtorku zamierzam spędzić w Lublinie. Może wyskoczę nad jakieś jeziorko, w stronę Łęcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam. Czy koledzy z Lublina mogą mi podpowiedzieć w którym miejscu, na Bystrzycy, można coś złowić? Jestem początkujący i chciałbym się trochę wprawić. Czy koło Turystycznej (najbliżej od mojego domu) było by dobrze?

Już mnóstwo razy przejeżdżając widziałem sporo amatorów na tym odcinku. Niestety nigdy nie miałem okazji moczyć tam kija ;)

Warto spróbować, skoro siedzą to może się coś dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam. Czy koledzy z Lublina mogą mi podpowiedzieć w którym miejscu, na Bystrzycy, można coś złowić? Jestem początkujący i chciałbym się trochę wprawić. Czy koło Turystycznej (najbliżej od mojego domu) było by dobrze?

Ja chodzę do szkoły na Przyjaźni i tam przy ścieżce rowerowej która biegnie przez łęczyńską, turystyczna itd. często siedzą wędkarze wiec chyba cos tam bierze. W piątek po szkole pójdę zobaczę i zadam Wam reportaż :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Widzę, że tematy o łowiskach w naszym województwie ledwo zipią... W takim razie dodam coś od siebię. Bystrzyca to jedna z moich ulubionych rzek (bo mam blisko i wszystko :mrgreen: ). Na odcinku górskim poluję na pstrągi ze spinem (Kiełczewice, Prawiedniki, Osmolice) a na nizinnym odcinku to już różnie bat, tyczka albo ds. Na wiosnę łowiąc na bystrzycy nastawiam się na płoć. Z miejscówek mogę wymienić odcinek Bystrzycy zarówno przed, jak i za zalewem Zemborzyckim oraz odcinek rzeki w Turce. W Turce siadam także czasem z feederkim, trafiają sie leszczyki, płocie, krąpie, jelce no i jazie. Można probować podsypać troszke grochem ale cieżko żeby ktoś nie zajął mejscówki :roll: chodź jeśli sie uda to można się mile zaskoczyć (ja złowiłem tam jazika 1.5 kg). Kiedyś jak bede miał chwilkę to coś jeszcze napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich. Zalogowałem się dopiero dzisiaj więc oragnę się "pokazac". Łowię już od kilku lat więc chetnie dowiem się co i gdzie się dzieje, a może sam komuś coś podpowiem :) Ale mam pytanko do zorientowanych. Jaki statu ma Bystrzyca w miejscowości Rechta. Piekny kawałek wody a nikogo nie widać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Na odcinku górskim poluję na pstrągi ze spinem (Kiełczewice, Prawiedniki, Osmolice)

Masz jakieś wyniki na odcinku przy stawach w prawiednikach ?? w tym sezonie mam zamiar wykupić wody górskie i spróbować tam powalczyć bo z tego co widziałem rzeczka jest bardzo ciekawa powyżej jak i poniżej mostu przy stawach.

Jest jakaś szansa teraz coś tam złapać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiperg, No ja już mam otwarcie sezonu pstrągowego za sobą 3 pstrągalki na brzegu i jedno branie największy 42 cm

NO więc fajnie w sobotę pewnie spróbuję coś złapać :)

Widzę że jesteś z Trawnik - Gdzie najczęściej łowisz w okolicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W zeszłą sobotę porzucałem z kumplem troszkę w okolicach stawów w Prawiednikach u nas niestety nic ale z drugiej strony rzeki widziałem jak koleś ciągnął pstrągala więc kwestia czasu myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiperg, Cześ ja najczęściej i praktycznie tylko na Wieprzu łowię

Wieprz w porównaniu z bystrzycą jest dla mnie ciekawszą wodą i chyba bardziej urodzajną lecz jak do tej pory nie odniosłem tam jakiś sukcesów może dlatego ze od tamtego sezonu zacząłem biegać ze spinem

Odnośnie białej ryby na Wieprzu zaczynałem tyle że w okolicach Jeziorzan skąd pochodzi mój dziadek. W tym sezonie na pewno częściej będę zaglądał nad Wieprz może kiedyś się spotkamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam wszystkich. Zalogowałem się dopiero dzisiaj więc oragnę się "pokazac". Łowię już od kilku lat więc chetnie dowiem się co i gdzie się dzieje, a może sam komuś coś podpowiem :) Ale mam pytanko do zorientowanych. Jaki statu ma Bystrzyca w miejscowości Rechta. Piekny kawałek wody a nikogo nie widać ???

Status górski z tego co wiem akurat tam jest No Kill

fajny odcinek ale bardzo płytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.