Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

węgorz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak wsiadłeś namie stą płoćią i jakieś jazdy odwalasz to se zażartowałem przcież oczywiste że szczupak ma 50cm a nie 2cm

TYLKO TAKI ŻART :lol:

LORD ja po prostu nie zrozumialem Twojego zartu o sumach szczupakach

I jakos nie wydaje mi sie abys wczesniej o tych malych plotkach zartowal bo jakos tak dosc powaznie to brzmialo

Poza tym w temacie o raku najpierw nie wiesz jakie raki sa pod ochrona a pozniej jak Artech napisal to juz wiesz i udzielasz rad - troche nie potrafie tego zrozumiec, ostatnio pelno ciebie wszedzie

Poza tematem wlasnie po takich dygresjach powinien niestety sprzatac Admin (Moderator) :roll: przyznaje ze sam bez winy nie jestem

A co do tematu to faktycznie dobra rada jest uzycie kretlika

A o przynetach prawie kazdy cos napisal wiec trzeba tylko biec nad wode i zaczac wyprobowywac kazda po koleji i cierpliwie czekac

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Najlepsza przynąta na węgorza w jeziorze

-pęczek rosówek (z 4 sztuki dobrze żeby troche zwisały z haka)

-jelita nieduże wielkości do 5 cm (jedno jelito)

-trupek (ukleja,najlepiej 8,-,10 cm)

Rzeka

-pęczek rosówek jak w jeziorze

-trupek (mały jazgar lub malutki kawałeczek fileta z płotki )

Podałem przynęty których zawsze sie trzymam i staram sie wykorzystywać ich różnorodność do połowu np. łapie na nocce w odrze na 2 wędki jedna wędka filecik a druga wędka rosówki (na rosuwki nie wykluczony jest sum ) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Chcialem sie zapytac czy łapiecie jeszcze węgorze?. Nigdy ich nie lowilem i tylko w tym roku wpadl mi jeden przez przypadek na kanale. No ale teraz znalazlem piekne miejsce, wszedzie drzewa, kiedys był tam wplyw malego starorzecza. Miejsce chyba idealne na wegorza. Tyle ze tam jest teraz okolo metra glebokosci nie wiem czy zeruje teraz wegorz na takiej glebokosci. Troszke popadalo to nawet i rosowa by sie znalazla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja na węgorze stosuje pęczek rosówek(3-4 dorodne sztuki). Łowisko uprzednio przygotowuję tzn. zanęcam. Za zanęte służy mi granulat na węgorze, można go kupić w sklepie wędkarskim. Są to paczki po ok. 500 gram. Zanęta nie ma zbytnio ładnego zapachu, no ale to nie dlamnie tylko dla węgorza.

W jednej z gazet wędkarskich czytałem o "obezwładnianiu" węgorzy. Wielu wędkarzy denerwuje jak węgorz po wyholowaniu wije się jak wąż co nieumożliwia jego odhaczenie. Aby przestał się wic należy uderzyć go w okloice odbytu.(nie wiem czy skutkuje bo nie próbowałem) Pozdrawiam wszystkich :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy waszym zdaniem jest najlepszy okres na wegorza? Gdzies czytalem, ze niektorzy nęca wegorza kilka dni pocietymi rybami z piaskiem, wszystko zamrozone w kulach i tak leci do wody. Szkoda tylko ze nie pamietam juz gdzie to napisali. Jezeli ktos tak robi to mile widziana pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że pierwsze słysze żeby węgorza bić w okolice odbytu w celu jego unieruchomienia, dla mnie jest to po prostu SADYZM, węgorz i tak zazwyczaj głęboko połyka przynęte także lepiej odciąć przypon i nie dostarczać rybie dodatkowych męk. Tak sie zastanawiam Kuba gdzie to napisali i kto to napisał, szkoda słow...

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roland w moich okolicach najlepszy czas na węgorza to okres kiedy się trze ukleja a to jest zależne od pogody tzn jak jest bardzo ciepło w czerwcu to już się zaczynają dobre brania wówczas przynętą numer 1 jest właśnie ukleja no i oczywiście rosówki a pora dnia to dzień dodam jeszcze że jak jest parny dzień to zawsze pachnnie węgorzem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A jak jest z neceniem kilkudniowym? Necil ktos tak? Jesli tak to w jakich ilosciach, czym i w jakiej postaci.

Probowac bede na pobliskim kanale noteckim bo wiem ze wegorza jest tam sporo, mam 2,3 fajne miejsca w tym jedno naprawde ksiazkowe tlko ze troche daleko. Jesli ktos nie necil to waszym zdaniem jak byscie to rozegrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos nie necil to waszym zdaniem jak byscie to rozegrali?

nigdy nie nęciłęm kilkudniowo węgorza ,ale obłędnie duzo o tym czytałem ,wydaje mi się że masz tylko jedna wyjście ,nałapać codziennie z 10 uklejek ,pociąc je na kawałki (jedna ukleja na 2 częście ) i żucac poprostu w jedno miejsce gdzie sie spodziewasz długiego ,stawić marker po każdym nęceniu przyjśc po 4 dniach i żucić gruntówkę ,wydaje mi się to jedynym rozsądnym wyjściem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wojtt

O obezwładnianiu węgorzy czytałem w jednej z polskich gazet wędkarskich( nie wiem czy można podawać nazwę). Jednak nigdy tego nie próbowałem i nie mam zamiaru, a także nikogo do tego nie namawiam gdyż w końcu ryba też odczuwa ból .

Myślę, że ten kto to napisał(w gazecie) ma chyba trochę porytą "banię"

Pozdrawiam wszystkich i połamania kija :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.