Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zmiana koła


Sandacz90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

W ubiegłym roku należałem do koła w mojej miejscowości, jednak z racji tego, ze było dość dlugo zamknięte postanowiłem wykupić znaki na Twardej 42. Oznaczało to przeniesienie do koła numer 1. Przepisałem się i wykupiłem znaczki. Jednak teraz stwierdzam, ze to był błąd...czy mogę ponownie zmienić koło i jeśli tak to jakie konsekwencje mnie czekają??:)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
czy mogę ponownie zmienić koło i jeśli tak to jakie konsekwencje mnie czekają??:)
żadne zabierasz kartę jeżeli nie ma porozumień to musisz dokonać dopłatę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki:) To koło jakoś mi nie pasuje, bo mam za daleko do Wawy, a poza tym to zawsze jest większa szansa na pudło w zawodach:D

Koła są w tym samym okręgu więc chyba obędzie się bez ponownego płacenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...

Witam,

Mam zamiar w tym roku zmienić koło z jednego wrocławskiego na koło w Twardogórze. Przede wszystkim chce zrobić to dlatego, że większość moich wypraw wędkarskich odbywa się właśnie na wodach, które są pod opieką Koła Twardogóra, a chciał bym mieć jakiś wkład (przynajmniej finansowy) w to co tam się dzieje. Skontaktowałem się z tamtejszym kołem jednak ku memu zdziwieniu Koło nie jest zainteresowane kolejnymi członkami i jak na razie nie prowadzi naboru. Oto odpowiedź jaką uzyskałem:

Pana motywacja wstąpienia w szeregi wędkarzy Koła nr24 w Twardogórze

jest mało przekonująca, obecnie nie prowadzimy naboru nowych członków z

uwagi na zbyt dużą presję wędkarską na wodach których jesteśmy

gospodarzem. Możliwe że nie wszyscy wędkarze wniosą opłaty w terminie do 30

kwietnia, wtedy możemy rozpatrzeć Pana wniosek o przyjęcie do Koła w

Twardogórze.

Jednocześnie informuje:

1. zbiornik Glinianka w Twardogórze wydzierżawiany jest przez Koło od

władz miasta i uprawnieni do wędkowania na tym zbiorniku są wyłącznie

członkowie PZW Koła nr.24 w Twardogórze,

2. uchwałą Walnego Zgromadzenia każdy członek Koła nr 24 w

Twardogórze zobowiązany jest do wniesienia 40,00zł na cele zagospodarowania

3. dobrze by było, gdyby miał Pan tzw. osobe polecającą.

Skoro z 3 łowisk które są pod opieką koła na 2 może łowić każdy wędkarz, nawet nie zrzeszony w kole Twardogóra, to czy kolejny członek zmieni coś w presji wędkarskiej na wody "twardogórskie"

Czy spotkaliście się kiedyś z odmową chęci wstąpienia do koła, pytam się bo naprawdę jestem zdziwiony taką postawą koła

Zastanawiam się także co miał na myśli autor maila pisząc: dobrze by było, gdyby miał Pan tzw. osobe polecającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze statutem PZW masz prawo przenieść się do innego koła;

§ 13

Członek Związku, z ograniczeniami wynikającymi z ustawy Prawo o stowarzyszeniach, ma

prawo:

1) .......

9) przenieść się do innego koła wraz z kartą ewidencyjną, z zachowaniem nabytych praw

członkowskich.

Krótko mówiąc nie mogą Ci odmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zbiornik Glinianka w Twardogórze wydzierżawiany jest przez Koło od

władz miasta i uprawnieni do wędkowania na tym zbiorniku są wyłącznie

członkowie PZW Koła nr.24 w Twardogórze

A mnie zastanawia coś takiego. To można tak zrobić działając w stowarzyszeniu? Zabronić jego członkom dostępu do czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można tak zrobić działając w stowarzyszeniu? Zabronić jego członkom dostępu do czegoś?
:wink::lol: Można i to legalnie.
Krótko mówiąc nie mogą Ci odmówić.
Moga mogą .A przykładem może być tu osoba wprowadzająca ,jak nikt z danego kola sie nie zgodzi ,to możesz im nagwizdać ,od razu dodam że jest to naganne zachowanie ,ale sie zdarza ,uczestniczyłem juz w takim zdarzeniu jak chciałem się przepisać do kola wojskowego które kiedyś miało swoją wodę na terenie wojskowym ,czyli zamkniętym i pilnowanym .Woda dobrze zagospodarowana, teren też ,zarybiona ,ale co z tego jak tylko dostęp mieli "trepy" ,nikt z zewnątrz nie miał dostępu.Nawet kłusole omijali te wodę z daleka :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam!

Mam podobny problem gdyz: przeprowadzilem sie do innego miasta (z ktorym moje rodzime miasto - kolo, ma porozumienie) i chcialem uiszczyć składki, lecz napotkalem na problem... moglem jedynie oplacic składke członkowską a składkę okręgową Pani w okienku kazała mi zaplacić swojemu okręgowi poprzez przekaz pocztowy - wpłątę na konto, i powiedziala że dowod wplaty mam nosic przy sobie i będzie to mnie upoważniało (że niby opłaciłem w ten sposób "prawo połowu" - jak to nazwała) do łowienia. Dodam jeszcze iż zmiana koła jak mi powiedziała wiąże się z "transferem" kartoteki z poprzedniego koła. Czy informacje od Pani są prawidłowe? Czy zaświadczenie przekazu będzie moim "znaczkiem" składki okręgowej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przenosiłem do koła w innym okręgu i nie było żadnych problemów.

Napisałem oświadczenie że przenoszę się do innego koła i w związku z tym pobieram kartotekę, własnoręcznie zawiozłem ją do innego koła i tam opłaciłem wszystkie składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam się do was z pytaniem, mianowicie, zmieniłem miejsce zamieszkania, a co za tym idzie okręg pzw, niestety między moim starym okręgiem w którym byłem zapisany do koła a nowym NIE MA porozumienia w związku z czym muszę zapisać się do jakiegoś koła w nowym okręgu i tu pytanie: czy po prostu mam iść z kartą wędkarską do koła i się zapisać, wnieść składki i łowić? czy muszę załatwiać jakieś formalności w moim starym kole? dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że pójdziesz do nowego koła i się u nich opłacisz.

Przez takie beznadziejne rady jest jak jest i robi się dziki kraj dla dzikich ludzi.

Jak znaczki pobierasz to podpisujesz a jak podpisujesz to znaczy że swoim podpisem utożsamiasz się ze Statutem a Statut jest po coś i dla kogoś chyba, że .......to już jest dziki kraj wtedy "oIO" to jakieś narzecze?

Wydaje się, że "haczyk" pretenduje do elity forów wędkarskich a takie wypowiedzi spychają go do śmietnika. Skoro jednak administracja jest tego samego zdania to powinna zareagować na wszelkie nieprawości w wypowiedziach. A może to wynik tak oczekiwanej przez lata demokracji we wszystkich dziedzinach życia i bycie dobrym i przyzwoitym to ujma i obciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, Być może w twoim kole jest nadal prowadzona kartoteka , podpisywane są jakieś beznadziejne nikomu nie potrzebne statuty. W chwili obecnej na Mazowszu we wszystkich kołach które znam, BEZ NAJMNIEJSZEGO problemu idziesz i się przepisujesz do którego Tobie pasuje.

Każdy nowy członek dla koła to dodatkowe pieniądze na zarybianie i zawody , a z tego nie zrezygnują władze.

Więc może zanim na kogoś naskoczysz, wpierw zorientuj się w sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, nie chcesz pomagać nie pomagaj nie chcesz pisać nie pisz ,tylko cię proszę te górnolotne aforyzmy przenieś na Pogawedki Wedkarskie i tam sie wyżywaj intelektualnie.

Jeśli robię coś niezgodnie z regulaminem to jest wyjście :cool: W końcu bronię swojego Związku i nie wszystkim musi się podobać maje zdanie na te tematy. Chyba w dobrym dziale dałem moją wypowiedź. A to czy piszę czy nie piszę to jest jakiś powód i dopóki nie łamię regulaminu....a jeśli tak to wystarcza trzy x klik :idea: W sumie aforyzm to sentencja i w niej się zmieściłem.

Ps. Zdrowych i Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.