Skocz do zawartości
tokarex pontony

Prądnik - rzeka "niespodzianka"


szczupak28

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dziś wypad nad prądnik zagwarantował 3 brania- wszystkie udało się zaciąć.

pierwszy pstrąg miał 26 cm, drugi ( podobny) spiął się pod samymi nogami, a trzeci jak na prądnik to juz gigant ( 33cm) hehe, Wszystkie nadal pływają i niech nam rosną dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tymi "wędkarzami". Chyba ze dwa pokolenia trzeba poczekać aż coś się zmieni.

Dziś szybki wypadzik przed pracą nad Prądnik zaowocował jednym wyciągniętym przedszkolakiem w kropki. Kolejny się spiął w wodzie ale olbrzymem też nie był. Do tego dwa brania niezacięte.

Mają zarybiać w tym tygodniu narybkiem potoka, wie ktoś gdzie oni je wpuszczają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś szybki wypad do Doliny Prądnika na dwie godziny i wpadły dwa nieduże potokowce

A tam można łowić ? W zezwoleniu:

Prądnik

- od mostu drogowego na trasie

Wielka Wieś- Przybysławice do ujścia

Według zezwolenia to nie bardzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś szybki wypad do Doliny Prądnika na dwie godziny i wpadły dwa nieduże potokowce

A tam można łowić ? W zezwoleniu:

Prądnik

- od mostu drogowego na trasie

Wielka Wieś- Przybysławice do ujścia

Według zezwolenia to nie bardzo....

Miałem na myśli "Użytek Ekologiczny Dolina Prądnika" http://wikimapia.org/16332085/pl/U%C5%BCytek-ekologiczny-Dolina-Pr%C4%85dnika

Mało precyzyjnie się wyraziłem. Łowiłem na odcinku poniżej mostu na drodze między Zielonkami a Witkowicami.

Jak jadę na ryby w nowe miejsce zawsze sprawdzę 10 razy co, jak, gdzie i kiedy. A tam już byłem kilka razy.

Zawsze po wykupieniu zezwolenia zadaję sobie trud przeczytania go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dziś piękna wyprawa na Prądnik. pogoda idealna, woda się gotowała. 3 brania niezacięte, 3 sztuki wyjąłem troche powyżej 25 cm. Kilka widowiskowych odprowadzeń przynęty i koncert zbierania jakiś owadów z powierzchni. Co bardzo cieszy w wodzie pełno kropkowanego nie przedszkola nawet ale żłobka. Woda troszke wyższa po ostatnich opadach i na dołkach fajnie zmącona. Nic nie urwałem, nic nie zgubiłem, rybki się pięknie zacinały ( w sensie ze nie odniosły obrażeń :grin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajna rzeczka ten Prądnik. W tym roku praktycznie za każdym razem jak tam byłem, to miałem kontakt z rybą.

Wczoraj wyskoczyłem wieczorem poniżej Giebułtowa. Dwa pstrągi na brzegu (ok. 25cm), dwa spięte w wodzie (podobnej wielkości), do tego kilka brań w tym jeden strzał naprawdę mocny, dający nadzieję, że w końcu wpadnie mi tam jakiś większy kropek ;)

Potwierdzam widowiskowe akrobacje pstrągów w pogoni za latającymi nad powierzchnią wody owadami. Po prostu bardzo miło spędzoy czas nad wodą :)

Cieszy mnie też fakt, że nie zaobserwowałem nad Prądnikiem, w przeciwieństwie do Dłubni, pudełek po robakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Bałem się co tam powódź z moją rzeczką zrobiła i z tym kropkowanym przedszkolem którego przed opadami było tam pełno. Na szczęście sobie poradziły :) złapałem 3 takie do 15 cm, same się wypięły w wodzie, miałem też branie standardowego prądniczanina czyli ok 25 cm.

Ludzie mają różne marzenia: pobić rekord Polski - okonia, złapać szczupaka ponad 100 i np. złapać wymiarową rybę na prądniku :D

Takiego też potokowca maiłem dziś na kiju. Powariował poskakał wypluł bezzadziorową kotwiczkę i machnął mi ogonem.

Troczę butelek naniosło, bo wiadomo- woda idzie to jebudu wszystko do potoka.

Ale generalnie jest pięknie, życie kwitnie w wodzie i nad nią.

Zapraszam nad Prądnik. Proszę gonić kłusoli i nie zabijać ryb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancernik, dziś byłeś na Prądniku może? Jeśli tak, to gdzie? Możliwe, że widziałem Twoje auto :)

Ja zameldowałem się nad wodą w okolicach wschodu słońca. Powędkowałem jakięś 3 godziny. Efektem było 5 kropków na brzegu w rozmiarch "prądnikowych" tj. 20-25cm. Do tego były jeszcze jakieś brania i dwa spady.

Czym robiło się później, tym więcej się działo. Szkoda, że musiałem spadać do pracy bo bym chętnie jeszcze pomachał wędką.

Śmieci faktycznie trochę się nazbierało po dużej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam podbierałem :D

Byłem na użytku ekologicznym. Po kilku rzutach poniżej mostu(jeden potokowiec), poszedłem w górę bo rzadziej tam się zapuszczam. Ty zdaje się szedleś w dół?

Szkoda, że Prądnik nie obdarowuje wększymi kropkami. Ale i tak uwielbiam tam wędkować, blisko mam i mogę przed pracą zawsze sobie wyskoczyć na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie chodzę godzinkę w dół, godzinkę w górę. ( w górze na zero ;) )

Też bardzo lubie to miejsce, jest naładniejsze przyrodniczo biorąc pod uwagę miejscówki blisko miasta, czy też w samym mieście, wczoraj np widziałem tam czaplę modronosą. Mogę się mylić bo bardzo rzadka w Polsce ale na zdjęciu identyczna.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czapla_modronosa

Do zobaczenia nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziś wieczorem na chwilę wyskoczyłem na Prądnik. Woda przejrzysta, widać było w wodzie sporo niedużych pstrągów, niestety mało zainterowanych moim woblerem. Zaliczone tylko jedno wyjście spod korzeni z lekkim skubieciem przynęty kropka w rozmiarze ok. 25 cm.

Było dosyć duszno, rzeka dość mocna wydaptana przez wędkarzy, widać trochę ludzi odwiedziło Prądnik w ten weekend.

Znowu znalazłem pudełka po dendrobenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu znaczy na odcinku Prądnika, na którym najczęściej łowię, czuli na użytku ekologicznym. W różnych miejscach znajdowałem oznaki kłusolstwa. Zazwyczaj są to miejsca bardziej zakrzaczone z zatopionymi konarami i gałęziami. Częściej powyżej mostu. Ale kłusole lubią też tą odnogę, która zaczyna się jakieś 100 metrów poniżej mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą pulaas. Wiosną zauważyłem przy tej odnodze poniżej mostu pudełka po czerwonych robakach,kawałek głowy pstrąga,który może miał 10cm :shock: i puszkę po piwie Fox.Często tę puszkę widziałem w wielu miejscach zarówno przed, jak i za mostem.To może sugerować kłusownika,który robi co chce na tej rzece i od dłuższego czasu (może nie musi).Przydałaby sie tam kontrol na tym odcinku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oto dziś dzień wielkiego sukcesu :D

Po jedenastu miesiącach walk i wyrzeczeń złowiłem na Prądniku wymiarowego pstrąga !!!

W sumie w 2 godzinki 4 rybki z których najwieksza miała 30 cm. no moze 29,99 ale wybroniłbym to w każdym sądzie. Nawet cos tam z hamulca wyciagnął :) może z dwa obroty...

Woda przybrudzona i lekko podwyższona co ułatwia podejście ale utrudnia identyfikacje zaczepów.

Ten konkretny siedział pod nawisem i dostał praktycznie wobkiem w łeb. Tylko się żyłka napięła od razu bum.

Najpierw odhaczanie bo źle to wyglądało z brzegu, ale na szczęście wszystko w tkance twardej a groty bez zaczepów wiec poszło gładziutko, potem szukanie w panice miarki, zmierzony? ok. teraz foto. Ale zanim włącze w telefonie to go wsadzę na chwilę do wody żeby sobie oddychnął... K..wa mać !

Jak sobie doddychnął to odpalił smugę i po zdjęciu :D

Nie pamiętam żebym się tak cieszył nawet po sumie 120 cm na obrotówkę.

PS sukces dedykuję mojej Teściowej która do dziś nie rozumie jak to jest że ciągle na te ryby chodzę a na kolacje parówki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.